Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

"Rengeteg ember van ezzel így. Sokat agyalnak a múlt történésein és a jövő félelmein, a jelenben meg nem hogy nem találnak semmit, de nem is ott élnek."


Szóval láttam ezt a választ egy másik kérdésben, és rájöttem, hogy én is ilyen vagyok, ez a válasz a problémámra. A múltban, jövőben, álmokban élek, nem a jelenben. Mindig azon gondolkozom, hogy "Mi lett volna ha..", "Mi lenne ha..", mindig elképzelem milyen lenne az életem "HA". Ezzel talán nem lenne baj, de ezek mellett semmi nem érdekel. Nem tudok semmire koncentrálni, nem tanulok, csak fekszek meg sz@rakodok egész nap, és hiába tudom, hogy mit kell tennem, nem teszem, nem tudom rávenni magam. Az elméleti megoldását tudom, ennek a problémának: tegyem túl magam a régi sérelmeimen; foglalkozzak a jelennel; tegyek valamit azért, hogy valami valóra válhasson az álmaimból.


Tudom nagyon jól, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy jó életem legyen, tökéletes legyek, mégse teszem. Egyszerűen mintha tudat alatt saját magam akadályoznám meg ebben, mintha mindig elfelejteném, hogy mit kéne csinálnom.


Ez egyszerű akaraterő hiány párosulva egy álomvilágban élő magába fordult emberrel? Vagy más? Van tényleges módszer, folyamat amivel ez helyre állítható? Pszichológus/Pszichiáter témát hanyagolnám. Köszönöm a segítséget. 19/F


2011. jan. 15. 01:30
 1/5 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Ez a másik kérdés amúgy. Hátha érdekel valakit.

2011. jan. 15. 01:31
 2/5 anonim ***** válasza:
21/F Kajakra ez velem is így van,de gondolj csak bele, ha lenne barátnőd,mennyivel másabb lenne az egész életed...egyből mára kéne hogy rávedd magad.Feleslegesnek érzed magad sokszor az életben, sokszor nem érzed hogy egyáltalán fontos lennél valaki életében....ezért vagy lusta mindenre,mert egyszerűen nincs benned életerő...képzelet világban élsz (élünk) ....velem is ez a szitu...szerintem ha lesz barátnőm akkor minden más lesz. :)
2011. jan. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mára helyett azt akartam írni hogy "másra"
2011. jan. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vágom mit mondasz, csak én ezzel úgy vagyok, hogy amíg ezen nem változtatok nem lesz barátnőm. Egyedül érzem magam ez igaz, de csak akkor ha a családomat nem veszem figyelembe, mivel mindig számíthatok rájuk, bármiben segítenének.

Nekem nem az egyedüllét miatt van ez, mert valamilyen szinten szeretek is egyedül lenni. Egy lány dobna rajta ez tény, de mint írtam, az ebbe a formába úgy se jönne össze.

2011. jan. 15. 02:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ez ebben a formában lehetetlen mint mondod, hogy csajod legyen, akkor ez így marad örökre...
2011. jan. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!