Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Változtassak ezen, vagy éljem...

Változtassak ezen, vagy éljem túl?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy sokszor megaláztak, megsértettek, a nagyszüleim, a szüleim, általános, meg főleg szakközépben is megaláznak. De ezt én mindig eltűrtem/eltűröm, mert gyenge vagyok, nincs senkim, akibe kapaszkodhatnék. De annyira nincs önbecsülésem, és elfogadtam, hogy nem érek semmit, és hogy nem számítok másoknak a szemében. Most másodikas voltam. És nem megyek másik iskolába, ugyanitt fogogm befejezni a tanulmányaimat. És olyan rossz, hogy ez ősztől megint folytatódik majd ez. Nem, tehetek ellene semmit, mert ha visszaszólok megvernek, ha meg tanárnak szólok akkor spiclis vagyok, a szüleimet meg nem akarom bevonni. Nem jó lábtörlőnek lenni :( De ha csöndben vagyok, és úgy viselkedek mintha láthatatlan lennék, akkor békén hagynak. Így meg néha jó, hogy levegőnek néznek, és olyan mintha ott se lennék. Ez jó túlélőtechnika a későbbiekben is? Így jól el lehet viselni ezeket a megalázásokat?
2011. aug. 3. 21:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Senki? :(
2011. aug. 3. 21:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerős a problémád, én is hasonló cipőben jártam. Úgy, ahogy leírtad, velem is hasonlók történtek. Még amikor katona voltam akkor is gúnyoltak, lenéztek, megaláztak. Gyerekkorom óta félénk vagyok, félek a kutyáktól, a részegektől, a verekedéstől, pedig ez bennem nem gyávaság, hanem valami túlzott, ösztönös védekezés.

Igen, így el lehet viselni a megaláztatásokat, ha csendben maradunk. Nálam más volt a helyzet, mert mindig volt hitem. Én soha senkire nem tudtam haragudni, mégha úgy is látták, hogy haragszom. Az nem harag volt, hanem szomorúság. Szerintem mindig is maradj ilyennek, és ne törődj senkivel, bárki bármit mondjon is. Nem vagy gyáva, hanem csak óvatos. Nem tudom, hány éves vagy, de nem is számít. Ez a túlélőtechnika jelenleg jó, de majd lesznek olyan időszakok is az életedben, amikor azt mondod: elég! Elég a munkahelyi nyomorgatásokból, elég a vezetők szemérmetlen hazudozásaiből! Akkor kell majd nagyon okos embernek lenned, hogy nehogy kihasználják a gyengeségedet. Krisztus urunkat is megalázták, és emelt fővel viselte a szenvedéseket.

2011. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem jó technika

mert olvastam már itt olyan kérdést aki 30 évesen nem tudott kapcsolatot kialakítani az emberekkel pont az iskolai megaláztatás miatt


Még most változtass ne félj vissza szólni a mostani helyzetednél rosszabb úgy se lehet és ki tudja lehet másképp néznek majd rám utána

Ha meg verekedésre kerülne a sok akkor se kell megijedni

nem számít ha nem vagy egy kigyúrt állat

Én osztályomban is volt egy 50 kilos gyerek aki neki ment a nagyobbnak igaz hogy kapott 1et a hasába és összeborult de azért elismerően néztünk rá amiért ki mert állni.

2011. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem jó technika. Túléléshez jó technika, és így akarod élni az egész életedet? Így sosem leszel boldog. Ennyi erővel vége is lehetne most még az is jobb lenne neked. Ne érts félre, nem arra célzok, hogy öld meg magad, mert az a legrosszabb dolog amit tehetsz. Keress barátokat, ha nem az osztályban, máshol, vagy neten, sokszor az is segít ha elmondhatod valakinek a problémáidat. Nem vagy gyáva, inkább erős vagy lelkileg szerintem hogy ezt eddig kibírtad. Ha gondolod és nincs más nekem elmondhatod, írd meg az msn-ed privátban. Valamikor el kell kezdeni a változást. Nekem is vannak sajnos rossz időszakaim régebben, de rájöttem, hogy azért aláznak meg mert egyszerűen nem vagy nekik szimpatikus, de sokszor nem is aláznak meg, csak azt hiszed... Na akkor msn? 16/f
2011. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen. pont azért vagy erős (lelkileg) mert ilyeneket el tudsz viselni. igaz nagyon szar meg minden . ha meg tudnád változtatni a helyzeted még erősebben látszanál


barátokat szerezz!. nagyon fontos. igaz sajnos nagyon nehéz a semmiből barátkozni. de pl alkohol is sokat segít ezen ha nagyobb társaságban vagy. próbálj úgy viselkedni néha az adott helyzetben mint ahogy egy MAGABIZTOS egyén reagálna valamire(pl veszekedtek valamin .de inkább elvonulsz nem mersz közbeszólni, míg egy magabiztos ember visszaszól és lesz.rja ha meg akarják bántani inkább visszaolt tedd te is ezt)


kezd el kondizni.először lehet balf.sznak fogod érezni magad .de ahogy eljárogatsz egyre erősödsz. az első 1-2-3 hónap szar de mikor már érzed hogy erősödsz nagyon jó.ha már magabiztosabb vagy válts konditermet és menj úgy oda mint valami nagymenő :Dtudom hogy nagyon nehéz ,talán kicsit színjáték az egész. de ha egy kis látszatát kelted annak hogy te magabiztos vagy .egy idő után természetesebb lesz!

17f

2011. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak/voltak ilyen problémáim, bár picit enyhébbek és sztem picit fiatalabb vagyok nálad, de az biztos, hogy valaki(ke)t találni kell, akik melléd állnak, mert ha örökké ezt csinálod, akkor az nem túlélési lehetőség. Csak ideiglenesen éri meg ezt csinálni. Én pl sokszor mosolyogva elsétálok és mintha levegők lennének, ott hagyom azokat, akik rajtam jókedvűek, és ha tanár teszi ezt, akkor viszont mindenképp szülőt is be kell rendelni, mert olyan ember nem való tanárnak, aki diákot aláz (kivéve amikor egyértelmű hogy csak poénkodik és nem érzed tőle rosszul magad).
2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem , nem. Ez egyik sem helyes.

Én is mondjuk úgy kiközösített, lúzer vagy akárhogyan is hívjátok most, voltam.

Egy, ez el fog múlni! Ha bekerülsz egy másik közegbe, ahol nem ismernek, tiszta lappal indulhatsz.

Kettő, mindig MINDIG állj ki magadért - még fiatal vagy! Előbb utóbb kikerülsz a nagybetűs életbe, ha akarod soha többé nem kell ezekkel az emberekkel találkoznod a jövőben.

Tanulj!! Sokat, és jól! Képezd magad. Nem tudom, hogy érdekel-e valami, ha igen mindent tegyél meg, hogy a legjobb legyél benne! Az észt mindig és mindenhol elismerik és tisztelik. Már ez egy borzasztó nagy önbizalmat ad. (pl.: legyél a legjobb szívsebész az országban, vagy a legjobban keresett ügyvéd..stb)

És legvégül soha senkinek ne engedd, hogy megalázzon! Kérd ki magadnak - de ne beszéj csúnyán, ne használj trágár szavakat akkor sem, ha veled így beszélnek! -, általában a legnagyobb pofával rendelkező, kötekedő, verekedő emberekből lesz a legnagyobb senki!

Maradj mindig a lehető legnyugodtabb. Ne foglalkozz velük, mondja csak a magáét, képzeld el, hogy az ő karrierje csúcsa egy kukásautó hátulja, Te meg öltönyben jársz dolgozni egy nagy BMW-vel.:) Akkor ki is az igazi lábtörlő?

Vagyis az a lényege ennek az egésznek, hogy akkor tudod visszakapni az önbecsülésed ha kiállsz magadért, ha jó vagy valamiben - nem kell mindenben - de egyvalamiben legyél jobb mint más. A szüleidtől elköltözhetsz, lakj kollégiumba (felsőoktatás), dolgozz mellette. (sok új ismeretség, és nem muszáj abban a városban ahol most élsz) tűzz ki célokat magad elé (rövid és hosszabb távra is) és foggal-körömmel próbáld azokat megvalósítani. Ragaszkodj az elképzeléseidhez, véleményedhez. (ne legyél befolyásolható). És persze az is jó ötlet volt, hogy valamilyen módon erősítsd magad (futás, úszás, küzdősportok stb), magabiztosabb leszel tőle, jobb lesz az állóképességet, erősebb, egészségesebb leszel.

De hidd el nekem, ha Te okos vagy, sikeres a szakmádban,jó fizikumú, nyugodt, kedves és emelett nem foglalkozol azzal ki-mit gondol rólad vagy arról amit teszel.. mondjuk úgy, hogy nem lesz önbizalom problémád ezt garantálom!

És végül, azzal a mondatoddal, hogy : " És nem megyek másik iskolába, ugyanitt fogogm befejezni a tanulmányaimat." Nos nekem ebből úgy tűnik erősebb vagy mint képzelnéd. Ez a mondat nem egy önbizalomhiányos emberre utal. Ez az, amiről itt egy kisregényt irtam neked.

2011. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!