Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Incepció. Lehetséges? El...

Incepció. Lehetséges? El lehet ültetni valaki fejébe egy apró gondolatot, ami megváltoztatja az illető egész életét?

Figyelt kérdés

Aki látta az Inception / Eredet c. filmet, az szerintem érti...


Szerinted el lehet ültetni egy apró gondolatot valakinek a fejében, ami megváltoztatja az egész életét?

Persze nem álmában, hanem a valóságban... :)


Esetleg valaki csinált már ilyet?


2011. jan. 16. 21:32
 1/4 Mentifantezsvér ***** válasza:
68%
Szerintem lehetséges...:D ezt hívják manipulálásnak..amikor elültetsz egy gondolatot ami megváltoztatja az illetőt és szinte te irányítod mint 1 bábot..:D de persze én ilyet nem szoktam..de aq nővérem profi benne xD
2011. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tökre egyszerű. Ide leírok egy gondolatod, te elolvasod, és máris benne van a fejedben.

Lehet, hogy elfelejted, de lehet, hogy teljesen átértékeled miatta az életed, és döntéseidben befolyásolni fog az információ amit tőlem kaptál, azon az egy mondaton fogsz agyalni, nem hagy nyugodni...stb. Nem tudni hogy bizonyos dolgok egy adott emberre milyen hatást gyakorolnak.

2011. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

eltüntetni nem lehet, csak átalakítani, és úgy lehet megcsinálni, hogy azt a gondolatot változtatod meg(le kell menni kellő mélységbe), ami a hitrendszerének az alapját adja. Mondjuk példaként a bűnözőkhöz való hozzáállásával kapcsolatban. De ezt te konkrétan nem tudod megcsinálni, csak rávezetni a másikat, mert a döntés mindig az egyéné. szóval csak az egyén képes változtatni, azaz incepciót végrehajtani magán. :)


ez azért sok idő, és gyakorlás kérdése, de bárki változtathat önmagán, és bárki segíthet a másiknak változni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Olyanra gondolsz hogy pl szeretnéd hogy egy nagyon szép lány, aki az osztálytársad, lefeküdjön veled, lehetséges-e?

Ha ismered az embert, akkor személyre szabott dolgokkal, esetleg. pl ha tudod hogy pl vágyik ő is arra hogy megtegye, akkor csak erősíteni kell benne a vágyat, és elkell nyomni azokat a meméket, amit ellenkeznének, ha szóba hoznád.


Ha érdekel komolyabban a dolog:

[link]

itt rengeteg cikk van, a megismeréséhez elég.

[link]


itt pedig egy összefoglaló képet kaphatsz az egészról, nagy körvonalakban.

2012. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!