Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találhatnám meg a...

Hogyan találhatnám meg a lelki társam? Nem tudok az lenni aki vagyok, amíg meg nem találom a másik felemet.26/F

Figyelt kérdés

Nem keresek mást ,csupán a fényt. A fényt ,mely néha olyan távolinak tűnik, hogy úgy gondolom ebben az életben el sem érhetem. Egy sötét alagútban tapogatolózom, ami életben tart az a remény , mert tudom , hogy létezik. Meg kell találnom. Aki tudja milyen is vagyok igazából, akiben maximálisan megbízhatok, akinek tiszta szívből mondhatom ,hogy te vagy az. Te vagy az akire eddig vártam. Manapság az emberek nem nagyon ismerkednek, csak törtetnek. Előre. Ha kell gázolnak. Szeretnénk megismeri egyéniségeket. De hisz mindenki egy egyéniség! Na jó , mindenki, akkor szűkítem a kört.


Filozófikus alkat, jó humorú, mosolygós, életvidám, optimista... Valami ilyesmi lenne a másik felem? Azt hiszem egy ilyen kell , hogy át tudjam lépni a saját árnyékomat és az legyek aki valójában is vagyok.


2011. jan. 21. 22:46
 1/2 anonim válasza:
100%

Érdekes kérdés ez a lelki társ dolog...

Azt hisszük nehéz megtalálni, pedig gyakran ott van az orrunk előtt és észre sem vesszük. Nem szabad túl görcsösen keresned, hanem nyisd ki jól a szemed, nézd meg a barátaidat, és ha egyikükre sem illik rá az elképzelésed, akkor se keseredj el. Minden ember önállóan is értéket képvisel, a lelki társ csak egy plusz. Hogy okulhass az én történetemből kiemelek egy kis részt: Megtaláltam a lelki társat egy olyan fiúban, akit azelőtt nem ismertem elég jól. Általános iskolában egy osztályba jártunk 5.-től de kb. 7. év vége óta vagyunk barátok (a legeslegjobbak, mindig ugyanarra gondolunk, fél szavakból is megértjük egymást, hasonló az érdeklődésünk...). De nem vagyunk egymásba szerelmesek, és szerintem a lelki társság nem ezt jelenti. Mert valljuk be, a fiatal kori kapcsolatok nagyon ritkán tartanak örökké, de a lelki társság egy életre szól. Száz szónak is egy a vége, ne keseredj el, lesz még lelki társad.


18/l

2011. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem te csak szeretetre vágysz,és arra hogy valaki felnézzen rád, és érezd hogy értékes vagy, nem véletlenül vagy itt. Azt keresed aki értelmet csal a mindennapjaidban.

Most iszonyatos messze látszik a fény, és ha találkoznál a

vélt "másik feleddel", hirtelen a fényre jutnál?

A boldogságot először magadban kell felfedezni, aztán jöhetnek a többiek,mert más nem adhat boldogságot.

Szerintem te egy paradoxon kellős közepén vagy.

Csak egy löket kéne ami elindít hogy merj az lenni aki vagy,de ez löket neked személy formájában kéne...

de az a személy meg igazán akkor lenne a legjobb

ha csak tejszínhab lenne a tortád tetején...

Nagyon vágysz rá azt biztos. Egyet tudok tanácsolni.

Ne keresd,ezt akarattal pedig nem fogod tudni,

szóval majd ha inkább feladod...akkor az ember érdekes mód, úgyis minden mindegy alapon, sok mindenbe benne van,akkor is megszólal, amikor egyébként annak előtte nem mert,és egyszer csak azt veszi észre,több embert ismer meg..

És még egy vélemény, szerintem Igazi nem létezik,

mert senki nem hordja kívül az értékeit, így meg kell ismerned, az idők folyamán pedig..lehet valakiből Igazi..

de ezt nem egy pillanat dönti el.


Üdv 19/L

2011. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!