Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igy hogy találhatnám meg...

Igy hogy találhatnám meg saját magam?

Figyelt kérdés

16vagyok,a szüleim elváltak,van egy nővérem anya előző házasságából,apa kőműves,anya nem tud elmenni dolgozni.Anyval élek,aki folyton csak a nővéremről tud beszélni,minden gondolata csak a nővérem,ha valamiről beszélgetni akar az vagy a szegénységünkről szól,vagy a nővéremről,aki már hat éve nem velünk lakik,most épp terhes,saját családja lesz,és teljesen boldog.Ha nekem kell valami akkor nincs rá pénz,de ha a nővéremnek kell szó nélkül megkapja,(anyától),ha én hazajövök ötórakor suliból befűthetek mert anya nem teszi meg,sőt ennivalót se csinál,benyögi hogy nincsen pénz,csak negyed kiló kenyeret vettem meg májrkémet.(ez nem vicc)..Bezzeg ha átjön a nővérem megéri kitakarítani a házat,azt se tudja mit főzzön meg süssön,már órákkal ezelőtt bevan fűtve nehogy megfázzon....Örökké arról van szó hogy én igy meg ugy meg amugy..Ma jöttem haza hétvégén apától,és alig hazaértem mindjárt letámad..Holot három napja itthon sem vagyok..Ha valami elromlik a házban,én voltam az oka annak is...A nővérem anya kedvence,én meg nem tudom..Ugy beszél velem mint a kutyával..A nővéremnek szoktam mondani de ő se tud semmit mondani neki hogy hagyja abba..Vele jóban vagyok,és ezért beszélem meg vele,hátha tud hatni anyára,de nem sikerül.Mamának is mondtam már,ő meg már csak azért sem mondja neki mert vele is rondán beszél anya.Apának is mondtam,ő meg félévente költözik új lakásba,mert nemtud fizetni.....................

Szóval nagyon rosszul állunk.Mindenki mindent rajtam ver a családban,más téma nincs,csak a pénz,meg a nővérem..Jó lenne ha itthon meghallgatna valaki,de nem tudom hogy..Egy olyan személyt keresek akinek az agya nem a pénz körül forog..Mikor hazajövök befűtök,eszek,tanulok,aztán magamba vonulok,blogot írok,gondolkozok rengeteget..Legtöbször azon hogy hogyan segíthetnék a szüleimen,de meg sem hallgatnának..Ahhoz képest hogy velem hog bánnak,én még ezek után is szeretem őket,és jót akarok nekik,mégha nemis tudok tenni semmit,akkoris...Csak rossz érzés hogy sosincs rám egy jó szó se....Erre van megoldás?


2010. márc. 14. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
hány éves vagy?
2010. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
16..de az volt az első két szavam xd
2010. márc. 14. 16:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ottvan az elején h 16
2010. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Esetleg valami ötlet?: (
2010. márc. 14. 16:49
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

jóó bocsánat..csak hulla vagyok...

Ha 16 vagy,én biztos bekeményítenék egy kicsit..bár ehhez ilyen személyiségnek kell lenni.

Igenis megemelném a hangom és kimondanám annyiszor és addig,amig valamit el nem érnék.Miért kell hogy csak csendben tűrj?bele fogsz rokkanni...

és még1x bocsi..pedig figyelmesen olvastam az írásod... :S

2010. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzetben vagy, nem tagadás. Én is 16 vagyok, de nem hiszem hogy lenne bennem ennyi akaraterő mint benned van. Becsülendő, hogy még így is szereted a szüleid, sok korunkbeli nem pont ilyen hangenmben ír róluk.

Biztosan nem tud segíteni nővéred? Azt hiszem ő az utolsó mentsvárad. Próbálom a helyedbe képzelni magam, de elég nehéz. Ha tudsz, mesélj még többet hogy szerinted mi lehet a gond, hátha találunk valami megoldást. Ha segíthetek, vagy beszélgetni van kedved írj privit ;) Kitartás!

16/L

2010. márc. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem azért hogy magamat sajnáltassam,de igy képtelenség élni..Hogy minde nap mikor jövök haza busszal attól kell félnem hogy ha benyitok az ajtón az anyám mivel támad rám....Felemelem a hangom ha nagyon nagyon elegem van,de sajnos nem érek el vele semmit..Mert az anyám a felnőtt,és ráadásul olyan hogy csak magának ad igazat,lehetetlen saját belátásra téríteni....
2010. márc. 14. 16:55
 8/16 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólónak igaza van.

VAlamit tenned kell,nem szabad tűrnöd,mert ez így nem lesz jó.:S Anyukádat viszont nem értem..Miért mindig csak a nővéredről beszél,hiszen ott vagy Te is.Ez szomorú. Az ilyen ,már bocs,nem is anya,ha téged sose dícsér meg sose,mert ha mindig csak a pénzről meg nővéredről beszél az már nem normális.:/

Ha elkezd a nővéredről beszélni ne hallgasd végig, vágj a szavába valamivel. Hátha észreveszi magát..vagy abbahagyja.

2010. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
PLussz ha elakarnék költözni apámhoz..de hogy?bíróség meg minden kell hozzá,meg hogy mennék már el hozzá ha félévente költöznie kell mert nem tudja kifizetni a dolgokat....
2010. márc. 14. 16:56
 10/16 anonim ***** válasza:

nővéredhez nem tudnál kőltőzni?és a családi pótlékot ő vehetné fel anyud helyett utánad...

elő voltam

2010. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!