Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek azért, hogy kitartó...

Mit tegyek azért, hogy kitartóbb legyek?

Figyelt kérdés

Ezt elsősorban a távoli céljaimra értem, amiket meg szeretnék valósítani, de kezdem azt érezni, hogy már nem is akarom igazán azt, de nem akarom feladni a célomat.


Meg tanulásnál gyakran elfáradok, és nem mindig tudok megfelelni a magammal szemben felállított követelményeknek.


Hogyan legyek kitartóbb, hogy minden célomat véghez tudjam vinni?


2011. jan. 22. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell fegyelmezned magad. Ha el akarod érni az adott célt, az csak úgy fog sikerülni, ha teszel érte.


Írd fel egy papírra (vagy akár egy word doc-ba :D ), hogy mit szeretnél elérni. Aztán ez alá írd szépen fel, hogy ennek mik a lépései, miket kell megtenned érte, és miket nem szabad csinálnod.


Pl.:

Orvos akarsz lenni. Akkor ehhez k. jól kell tanulni, nyomni kell a bioszt, kémiát. Tanulni kell, ami unalmas és undorító. De tanulás közben gondolj arra, hogy nem a semmiért teszed, hanem az álmaidért. Ez az első lépés, ezután jelentkezel, majd az egyetemen is jól kell teljesíteni, be kell járni órákra, mittomén. Ez csak egy példa volt.


Ezzel azt akartam mondani, hogy csakis te tudsz ezen változtatni, és csa akaraterővel, fegyelemmel fog menni. "Alattad a föld, feletted az ég, BENNED a létra."


Esetleg, ha elérsz egy kisebb célt, kapj magadtól valami jutalmat. Amit szeretsz, szeretnél, vagy eddig is megkaptad, de ezután csak akkor engeded meg magadnak, ha teljesítettél érte.


Remélem, segítettem.

2011. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fogadj fel Engem!!!Majd Én szívesen ostorozlak!!!XD

Olyat tanulj amit szeretsz is!!!

És hogy ha valamiben jó vagy abból hozd ki a maximumot!!!

Sok sikert!

2011. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi kérdés... A google dobta ki ezt a kérdést a "Hogy legyek kitartóbb" kulcsszavakra. Biosz+kémia érettségi készülésben holtponton vagyok, de mindenáron orvosira akarok jelentkezni. Az első válaszoló meg pont ezzel példálózott, már ez erő adott, úgyhogy köszi, ha még olvasod #1 :D
2019. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!