Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam meg a hozzataplalast,...

Hagyjam meg a hozzataplalast, v legyek kitartobb es kostoltassak folyamatosan?

Figyelt kérdés
5 hos babamnak nem izlik semmi. Elotte csak anyatejet kapott. probaltunk almat, barackot, krumplit, repat, banant. Mindre fintorog vagy oklendezik. Nem szeretnem, ha megutalna enni. Hasonlo tapasztalatok?
2009. máj. 4. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ráérsz még a hozzátáplálással akkor, ha látod, hogy ő is kívánja az evést, érdeklődik iránta, amikor ti esztek. A fintorgás egyébként természetes, mert a babák ízérzékelése még sokkal jobb, mint a miénk. Az öklendezés szerintem nem igazán jó, lehet, hogy pár hét múlva szívesebben elfogadja a szilárd ételeket..
2009. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez nálunk is így volt, nem fogadott el semmit sem. Én mindig hagytam pár nap szünetet és aztán újra próbálkoztam. Ha akkor sem kellett, újabb szünetet hagytam. Most már megeszi a krumplit, répát, almát, de csak tejjel kikeverve. Mi is 5 hósan kezdtük, kb. 3 hete eszik "rendesen" ( 7 - 8 kanál ebédre, utána szopi), most 7 hós. Nekem azt mondták, hogy lehet idegen számára a kanál és hogy rá kell jönnie a nyelési technikára is. Sok türelem és kitartás kell hozzá. Boldog babázást!
2009. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kicsit pihentetném a témát, és hat hónapos korban újra kezdeném. Az én lányom vegyes táplálkozású volt (anyatej+tápszer), és kb. öt és fél hónapos volt, amikor elkezdtem neki tejpépet adni a változatosság kedvéért. Így a kiskanalat is megszokta. Aztán hat hónapos korától egy hónapig csak gyümölcsöket adtam, majd a következő hónapban kiegészült a zöldségfélékkel (először mindig ismerős gyümölccsel keverve), majd nyolc hónapos kortól bevezettem a húst. Nála nagyon bevált ez a fajta fokozatosság, mert mindent megeszik (legalább is eddig nem volt gond, de lekopogom!). Most már kilenc hónapos lesz, és 7 foga van, ezért már érdeklődik a darabosabb kaják iránt is (eddig ő is öklendezett, ha nem volt teljesen pépes az étel).
2009. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A masodiktol kerdeznem, h az almahoz is tejet tesz? Milyen aranyban? Az almat talan nem utalja az enyem annyira. Egyebkent mar nagyon nezett minket amikor ettunk, csak hat nem izlik neki most semmi. De lehet h kicsit hosszabb folyamat lesz nalunk.
2009. máj. 4. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk is ugyanez van. Eleinte én is próbálkoztam egy-két napig, aztán tartottam pár nap szünetet, majd megint próbálkoztam. (A nagymamák állandóan nyaggattak, hogy muszáj kóstoltatni, mindennap, a védőnő is ezt mondta.) 5 hónapos korában kezdtem a kóstoltatást, de most, 7 hónaposan jutottunk el odáig, hogy naponta kétszer adok tápszer előtt gyümölcsöt vagy tejpépet, és most már pár kanállal megeszik ezekből (bár válogat, mert az őszibarackot pl nem eszi meg). Fintorgás nálunk is volt, öklendezés nem, csak olyasmi; még szokatlan volt neki, hogy sokkal sűrűbbek ezek az ételek, mint a tápszer. Hosszas folyamat, kitartás kell hozzá.
2009. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne hagyd abba a kóstoltatást.

Az én kisfiam is anyatejes volt, még hírből sem ismerte a kanalat, cumisüveget.

1 hónap alatt tanult meg kanállal enni. Én minden nap adtam neki valamilyen üveges gyümölcsöt. Felbontástól számítva 48 óráig eláll a hűtőben.

Öklendezés nálunk is volt, de csak a friss gyümitől, az üvegessel nem volt gond. Szerintem azért, mert én nem tudom annyira lepépesíteni, és irritálják a kisebb-nagyobb darabok.

1 hónap után szépen elkezdtem a krumplit is, akkor már semmi gond nem volt vele. 1 hét után 150 grammot simán bevág belőle.

Kitartás!

2009. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Az almát nyersen, lereszelve nem ette meg, úgyhogy megfőzöm ( fél almát felkockázok, súlyra nem tudom) és kb. 30 ml tejjel, botmixerrel pépesítem olyan bébipapi állagúra. Az én babám eleinte a hígabbat szerette, most már a sűrűbb jobban megy neki, biztos jobban telíti a pocakot. Én is sokat kísérleteztem mire ráéreztünk egymás dolgaira. Volt olyan, hogy pepecseltem neki elég sokat és csak egy kanállal volt hajlandó enni, a többit szétkente a ruháján, arcán, a hajamon ... Kitartás.
2009. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se hagyd abba a kóstolgatást, max. kisebb szünetekkel (1-2 nap). Később még nehezebb lesz, ezt ismerőseim is megerősítették,akik hasonlóan anyatejes babák.

Nekem szerencsém van, anyatej-tápis babámat 4,5 hónaposan kezdtem kóstoltatni először gyümivel, de nagyon hamar át is tértünk a zöldségekre. Szinte az elejétől fél üveggel megevett, pedig koraszülés miatt nem óriás baba. Most hat hónapos és 2 üvegnyi pempőt megeszik kanállal naponta, a 3-4 szeri tápi mellé. Minden ízlik neki, talán azért, merta terhességem alatt én is nagyon változatosan, minden megettem. Remélem ez később sem fog változni!

Az viszont biztos, hogy nagyon sok türelem és kitartás kell a kanállal való evés megtanulásához, az ízek megismeréséhez! Ne add fel!


Boldog babázást!

2009. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mi 2 hete kezdtük a kóstolgatást. volt ott minden, öklendezés, fintorgás. már addig eljutottunk, nyitja a száját. nagy kedvenc a sütőtök. most próbáltam neki adni anyatejes krumplit, de nagyon nem jártam sikerrel.

majd ma még próbálkozom. elején az almát ki sem állhatta, most viszont megeszi. ő is csak anyatejes. 5 hónapos.

2009. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megint a második anyuka vagyok. Nekem az is bevált, hogy közben beszélgetek hozzá (mit főztem neki, hol lakik a gyümölcs a zöldség, amit éppen eszik, vagy, ha lenyelte megdicsérem, milyen ügyes volt stb.) vagy énekelek neki már megszokott dalokat, ringatom, vagy mostanában a "ham - ham" szócskára nyitja a száját. Volt olyan is, hogy mivel fekve szopizunk, ezt a kaját is fekve akarta enni, csak aztán párszor a torkára futott és "rájött", hogy az úgy nem lesz jó, most félig ülő helyzetben eszik. Szóval borzasztó nagy türelemjáték, de majd rájön a dolog lényegére és aztán menni fog. Szerintem ezen mindannyian átestünk, ki könnyebben, ki nehezebben. 2 hónapja én is reménytelennek láttam a dolgot. Sok boldogságot és jó egészséget nektek!
2009. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!