Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem úgy, hogy egyre...

Miért érzem úgy, hogy egyre kevesebb az időm és mintha kezdene elfogyni a hátralévő időm?

Figyelt kérdés

(lehet,hogy nem jó kategória de ezt láttam jónak talán ide kapok értelmesebb válaszokat)


18vagyok lassan 19. De úgy érzem nem éltem semmit. Néha már olyan dolgokra lennék képes, ami valójában nem is én vagyok. :S Nem tudom, hogy mikor jön el az én időm, de azt sem szeretném, hogy később jöjjek rá a dolgokra és akkor már lehet nem lesz rá lehetőségem.


Öregnek érzem magam 18 évesen. Veletek előfordult ilyen??

(pedig nem vagyok az tudom, de valahogy mégis így érzek )


2011. jan. 22. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én most 25évesen érzem ezt. Csinálj meg mindent, amit csak szeretnél és semmit se halogass. Tudod, van az a mondás, hogy ha várunk, csupán annyi történik hogy õregszünk. Ez naguon igaz. Minden apró dolgot próbálj élvezni. Pl a hétkoznapjaid ne ugy teljenek, hogy mindig csak a hétvégét várod. Ajánlom a Távkapcs címü filmet
2011. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

érdekes film lehet


igazad van, de nem tudok lépni egyszerűen :S

2011. jan. 22. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És ahogyan telnek majd az évek egyre erősebben fogod ezt érezni. Bár 19 évesen bennem ez még nem merült fel de így 26 évesen már nagyon is. Igazából ez rajtad múlik. Az idő mindenkinek egyformán gyorsan pörög, ez ellen tenni nem tudsz semmit, felesleges ezen gyötrődni. Te annyit tehetsz hogy azt az időt ami rendelkezésedre áll maximálisan kihasználod. Közhely, de tényleg úgy kell élni mintha ez a nap volna az utolsó. Tégy meg mindent amihez kedved van, ne szalassz el semmilyen esélyt hogy valami újat csinálj, valakit megismerj. Élj úgy hogy később ne bánkódj hogy valami kimaradt az életedből. Amit szeretnél azt valósítsd meg, nincs olyan hogy lehetetlen, minden rajtad múlik.;)
2011. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném (utolsó vagyok) hogy ne várj arra hogy eljöjjön a te időd, mert ilyen nem lesz,magától semmi nem fog változni csak ha te változtatsz. Minden várakozással eltöltött nap csak pazarlás. Az életed már elkezdődött és nem holnap vagy később fog.
2011. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ez így igaz. lehet, hogy az a baj hogy még sosem volt barátom és szinte mindennapom ugyanúgy tellik.

szinte semmit sem éltem még. de beakarom pótolni az elvesztett időt, de nem tudom mivel és hogy kezdjem el.

2011. jan. 22. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondold végig magadban mi az amit szeretnél és mit kellene tenni ezek eléréséhez, ez nem olyan bonyolult, akár le is írhatod magadnak a céljaidat (kisebbeket is) és akkor nem siklasz át fölöttük. Ezeket pedig szépen lépésről lépésre megvalósítod. Pl kigondolod hogy szeretnél táncolni. Keresel egy tánciskolát, beiratkozol és megtanulsz.
2011. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miért érzem úgy, hogy egyre kevesebb az időm és mintha kezdene elfogyni a hátralévő időm?"


Mert konkrétan TÉNY, hogy egyre kevesebb az időd, ugyanis az ember halandó, az idő meg telik.


"18vagyok lassan 19. De úgy érzem nem éltem semmit."


18-19 évesen valóban nem éltél még semmit. Általában aki 18-19 évesen már sokat "élt", az hátrányos helyzetű, vagy elhanyagolták a szülei stb.


"Nem tudom, hogy mikor jön el az én időm"


Az ideje senkinek sem "jön el". Ha azt hiszed, hogy eljön egyszer, akkor az lesz, hogy ülsz a babérjaidon, nem csinálsz semmit, és 30 körül kapcsolsz, amikor rájössz, hogy hoppá, még nem éltél. De akkor már késő lesz.


"Öregnek érzem magam 18 évesen. Veletek előfordult ilyen?"


Minden 18 éves ezekkel a problémákkal szokott küszködni. A kérdés az, hogy sikerül-e megoldani ennek az életszakasznak a kihívásait.


A fiatal kor arról szól, hogy ki kell próbálni dolgokat. Nagyon primitív dolgokról van szó: bulizni kell, szerelmesnek kell lenni, kalandokat kell átélni. Mert ha ez kimarad, akkor később sajnálni fogod, hogy kimaradt, és ez a sajnálat gyógyíthatatlan lesz életed végéig. Ha átmész a szükséges mennyiségű kalandon és bulin, akkor rájössz ugyan, hogy mindez nem volt olyan nagy szám, de legalább sosem fog az a gondolat gyötörni, hogy "nem éltél".


Tehát el kell kezdeni a bulizást meg a szerelmi kalandokat meg a többi butaságot, ha nem akarsz később 35-40 évesen bánkódni.

2011. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 13:08


Ha jól sejtem, akkor "élet" alatt te is azt érted (mint minden fiatal), hogy jársz valakivel. Nos, mi sem egyszerűbb. Kezdj el már holnap szórakozóhelyekre vagy kulturális eseményekre stb. járni, és figyelni a kínálatot.

2011. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!