Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyre kevesebb barátom van....

Egyre kevesebb barátom van. Semmi önbizalmam, és úgy érzem csak a családom szeret igazán. Segítség?

Figyelt kérdés

Szóval: van egy ilyen kis közösségünk az osztályba, 4en vagyunk így jóba. 2 lánnyal elsőtől együtt járok, a harmadik negyedikbe jött az osztályba. Igazából máshonnan nincsenek is barátaim, csak ők. De már őks e nagyon. Vagyis nem is az hogy összevesztünk, vagy ilyesmi, csak már úgy érzem, nem illek közéjük. Az "új" lánnyal tök jóba lettünk, szinte legjobb barátnők voltunk, de 2 éve teljesen "elrib@ncosodott", és már semmit nem mondd el nekem, csak hírből hallom a többiektől, már inkább "A"-val(így nevezem most) van jóban."A", akit eddig a legközelebbinek éreztem magamhoz, már ő vele sem olyan. Amikor egyszer nagyon összeveszett az "újjal"(most így fogom nevezni), akkor hozzám jött vigaszért, nekem mondta el a bajait, stb. aztán kibékültek, újra legjobb barátnők lettek. Most megint összevesztek, de nem annyira, "A" megkért, üljek mellé,az "új" pedig majd a másik lányyhoz ül, mert most épp nem beszél "újjal". Teljesen rosszul esik nekem, hogy mindig csak akkor vagyok jó neki, amikor baja van, és nincs más, akkor előtudd húzni engem is a "fiókból", de közbe meg azon panaszkodik, hogy "új" lecseréli őt, már neki is kevesebb dolgot mondd el, és elhanyagolja, pedig vigasztalta egy csomószor, ez a hála, stb...Pedig ő pontosan ugyanazt csinálja velem,de nem is veszi észre.

Ma egyik szünetbe el akartam neki mondani, hogy beszéljék meg "újjal", hogy mivan, béküljenek ki, mert ez így gyerekes, hogy nem beszélnek egymással. El akartam neki mondani, hogy szarul esik, amit csinál, de aztán valahogy nem úgy alakult, és oda lyukadtunki ki, hogy szerinte nem gyerekes, és majd "új" beszél vele , ha akar, kikértük "B" (a negyedik lány) véleményét, ő is velem értett egyet. Közbe az óra is elkezdőött,lehetett párban dolgozni azórán. Ő kijelentette, hogy csináljam, és majd lemásolja, és amikor nézte volna, eltakartam, erre azt mondta: nem látom, mondom neki, nem is fogod, mert nem írom meg helyetted, erre átült az akkor egyedül ülő (ma nem volt az "új") "B"-hez, hogy majd akkor együtt megcsinálják. Most is azt csinálta, amit írtam már: valakivel baja van, megy a másikhoz, és simán lecserél, arra jó voltam, hogy meghalgassam, stb., de arra már nem tart méltónak, hogy rendesen megkérje, csináljuk együtt.

Úgy érzem már nem is tartozom közéjük, beszélgetéseknél is egy csomószor nem tudok hozzászólni, mert egyre másabb a gndolkodásom velük.Segítsetek légyszi, mit csináljak.

Remélem eérthető lett, viszonylag. Ha nem, bocsi, kérdezzetek nyugodtan!

14/l


2010. nov. 16. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:

bocsi de kicsit sok nekem a dráma ebben

keress értelmesebb barátokat

2010. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éppen ez az. Az osztályban nincs olyan, akivel így joba leheteknék, már próbáltam, ha valaki normális lenne, teljesen más az izlésünk, alig van bennünk közös. Így havernak jó, de mélyebb barátságra nem.
2010. nov. 16. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
14 éves vagy vazz, nyilván most fogsz új iskolába menni. Ezer lehetőséged van még új ismerősöket szerezni teljesen spontán módon. Ne parázz.
2010. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 M@x ***** válasza:
legyek a barátod? :P
2010. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem írni, hogy 8 évfolyamos gimibe járok.

Köszi, aranyosa vagy, de nem szeretnék interneten ismerkedni.

2010. nov. 16. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a középiskolában nem volt az osztálytársak közül szinte egy barátom se (ma se tartom velük a kapcsolatot). A legtöbbje tahó prosztó volt, amelyik csak a mások baszogatásában lelte örömét. Meg is utáltam egy életre a köcsög ipari tanulókat.

De bántam én ezt? A francokat. Szereztem az alatt az időszak alatt is jópár havert, a hobbijaim által. Pl. szerepjátékos haverokat, meg a számítástechnika iránt érdeklődőket (akkoriban még nem volt ez természetes, hogy mindenkinek van számítógépe, a PC-k se uralták még a piacot, ennek is külön szubkultúrája volt partikkal, meg mindennel).

Ha sportolsz valamit, ott is lehet ismerkedni.

Azt kéne elfelejtened, hogy beskatulyázod magad egy helyre, és eldöntöd, hogy ha ebbe a suliba jársz, akkor neked innen kell barátokat szerezned, és kész. Francot, az csak egy lehetőség, ha van alkalmas illető, de nem kötelezettség.

A másik meg az az itt tetten érhető gondolkodásmódod, ami az előbb írtakban is tetten érhető. "Én nem akarok interneten ismerkedni".

Miért? Ha nem a formát néznéd, hanem az eredményt, akkor máris előrébb tartanál. Az, hogy interneten, személyesen, vonaton, vagy telefonon, az tökmindegy. Ezek csak eszközök, lehetőségek. Nem azon fog múlni, hogy jó haverok lesztek vagy sem, hogy hol ismertél meg valakit.

De ha alapból kizársz lehetőségeket, akkor nem is lesz soha semmi. Azt kell megtanulnod, hogy tudatosan alakítsd át a személyiségedet olyanná, amilyen szeretnél lenni.

Tévedés, hogy "én ilyen vagyok, és kész". Ez tudatosan fejleszthető, alakítható, pláne ilyen fiatal korban, mikor még csak alakulóban van a személyiség.

2010. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előzővel azért nem értek egyet, mert igenis fontos dolog, hogy kikkel dolgozol vagy tanulsz. A másik, hogy még gyerek vagy az viszont igaz. AZ emberek sok esetben félnek ismerkedni és magányosak. A félelem miatt kialakulhat az, hogy függsz másoktól, ha tetszik, ha nem. A tanácsom az, hogy tanulással töltsd a szabadidődet, ha nem vagy egy villendorfi vénusz, akkor biztos van esélyed később fiúzni is, keress valami elfoglaltságot. pl: sportolj ...ne sajnáld magad és ne nézd le az osztályátrsaid, azért mert ahogy ők, úgy te is még csak gyerek vagy.
2010. nov. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok: jah és a családod is nagyon fontos, mert rájuk számíthatsz mindig.

19/f

2010. nov. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!