Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a különleges képességeket? Pl. : jövőbelátás.

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 18:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Intenzíven tanulod a matematikát és a fizikát. A volt matek-fizika tanárom szerint mindent ki lehet előre számítani, ha minden adat adott.
2009. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem egészen így van. Létezik valódi véletlen is.


Próbálj meg olyan különleges képességeket keresni, amelyek léteznek is.

2009. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Lehet a jövőbe látni, de csak ha elérsz egy bizonyos életkort. Az életkor előrehaladtával tapasztalatokat szerzel. A tapasztalat pedig bölcsességhez vezet. És a bölcs lát előre az időben, mert visszatekint a múltra. mert a múltból következtetünk a jövőre. Tehát, ha ismered valaminek a múltját, hogy valami, vagy valaki honnan jött, akkor meg tudod mondani, hogy hová tart. Vagyis, belelátsz a jövőbe. Ha másképp képzelted el a jövőbe látást, akkor az csak fantasztikum, ami csak a filmekben létezik, a valóságban nem.
2009. febr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
84%

A kérdésed igazán érdekes. Érdekes abból a szempontból, hogy a jövőbelátásnak több válfaja van.


Az egész egy nagyobb csoportba kapcsolható, amit "Érzékfeletti észlelés"-nek hívnak.


A kifejezést gyűjtőfogalomként használják az információszerzés olyan eseteire, melyek a jelek szerint meghaladják az érzékelés ismert, szokványos módjait, s melyek mégis fizikai jelenségekről nyújtanak helyes ismereteket.


Típusaira a következő elnevezések használatosak: clairvoyance (tisztánlátás); clairaudience (tisztánhallás); clairsentience (tisztánérzékelés vagy tisztánérzés); távolbalátás (információszerzés távolból); prekogníció (jövővel kapcsolatos információszerzés); retrokogníció (múlttal kapcsolatos, nem szokványos információszerzés); pszichometria (fizikai tárgy és vele összekapcsolódó élőlények történetének "leolvasása" a tárgy megérintésének segítségével), telepátia (elmék közti közvetlen kommunikáció); metagnómia (egyesek a clairvoyance egy formájának vagy alosztályának tartják, s jövőbeli eseményekkel kapcsolatos információszerzést értenek alatta; mások tágabb értelemben, az "érzékfeletti észlelés" szinonimájaként használják a fogalmat).


Amire te kíváncsi lehetsz ezek közül, az a prekogníció, a jövőbeérzés.


Egyszerűbb lenne, ha bővebben kifejtenéd a válaszodban, hogy milyen különleges képességre vagy kíváncsi, és mi a személyes tapasztalatod a képességgel, és mit szeretnél fejleszteni rajta.


Így sajnos csak a személyes tapasztalatomat tudom veled megosztani a prekognícióval kapcsolatban.

Én beteljesülő álmokat láttam, amikre csak az adott esemény előtt emlékeztem néhány másodperccel.

Erre Danny Blue azt javasolta, hogy próbáljam meg egyből, ébredés után feljegyezni az álmaimat.


Ezzel is fejlődsz, hiszen tudatosítod magadban a történést, koncentrálni fogsz az álmaidra, részletesebben és tovább fogsz emlékezni rájuk, így a történést már korábban észreveszed.


Nagy általánosságban viszont azt tudom javasolni, hogy meditálj.

Próbálj meg csak a képességedre koncentrálni, és azt használni.

Bármilyen kicsi is a siker, csak siker.

Hosszú idő után elindulhat a fejlődés.


Kérlek fejtsd ki a téged érintő képességet, hátha jobb választ tudok adni.

2009. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
Én látó képességekkel születtem.Látok és hallok olyan dolgokat amelyeket mások nem.Nagyon sokszor belelátok mások gondolataiba.Ha jó passzban vagyok akkor előre megálmodom a következő napom fontosabb eseményeit.A pontos időt mindig meg tudom mondani.Látom magát a zenét,a hangokat,mint az anyagokat.És tudom évre,percre pontosan hogy mikor fogok meghalni és hogyan.És most már azt is hogy a közeli rokonaim kb. mikor fognak eltávozni.Folyamatosan járok pzsichológushoz hogy kezelni tudjam az életem.Először azt hitték ezek skizoid tünetek,de amikor bizonyítékát adtam a képességeimnek,már máshogy kezeltek.Szerintem senki ne akarjon természetfeletti képességeket mert nehéz élete lesz.Elég fájdalmas, és rémisztő érzés, amikor nem tudod hogy mi történik veled, és nem tudod kontrollálni, mert senki nem tanít meg rá, hogy hogyan kell.
2009. febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó válaszolónak: kérlek, írjál nekem pár szót rólam - magánlevélben. Érdekelne, hogy mennyire valósak a képességeid.
2009. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:

aki ezt az választ írta, nagyon fontos lenne, hogy megadja az msn-jét, vagy at e-mail címét!!!!! :

Én látó képességekkel születtem.Látok és hallok olyan dolgokat amelyeket mások nem.Nagyon sokszor belelátok mások gondolataiba.Ha jó passzban vagyok akkor előre megálmodom a következő napom fontosabb eseményeit.A pontos időt mindig meg tudom mondani.Látom magát a zenét,a hangokat,mint az anyagokat.És tudom évre,percre pontosan hogy mikor fogok meghalni és hogyan.És most már azt is hogy a közeli rokonaim kb. mikor fognak eltávozni.Folyamatosan járok pzsichológushoz hogy kezelni tudjam az életem.Először azt hitték ezek skizoid tünetek,de amikor bizonyítékát adtam a képességeimnek,már máshogy kezeltek.Szerintem senki ne akarjon természetfeletti képességeket mert nehéz élete lesz.Elég fájdalmas, és rémisztő érzés, amikor nem tudod hogy mi történik veled, és nem tudod kontrollálni, mert senki nem tanít meg rá, hogy hogyan kell.

2009. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Nekem van prekognicio képeségem.

Néhányszor csak ugy tudom mi lesz vagy 1 perc mulva

vagy 5 perc vagy 1oramulva.

Az a rosz:nem tudom kontrolálni néha jőn ez.

Akarok tőbet a jővőről tudni és nem néha hanem

sokal tőbszőr.Példaul:Mi lesz holnap?Mi lesz 1 év mulva?

Meg ijeneket akarok tudni a jővőről.De nem tudom kontrolálni az az egyetlen baj.

2009. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én sokszor meg tudom mondani, hogy mit fognak mondani a körülöttem lévők 1-2 perc múlva. No, persze nem mindig jön be. Gyakorolni kell, próbáld meg mindig kimondani azt amit látsz, és ne félj attól, hogy rosszat mondasz.
2010. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag gyakran vannak olyan megérzéseim, amit úgy lehetne megfogalmazni, hogy "mi lenne ha...?" Mi lenne ha azt történne, hogy megcsúszom, kifogy a tollam, az xy leesik a lépcsőn, azt mondja valaki hogy...stb. Szóval miután ilyen érzésem támad (ez kb. 1 mp) utána kb 3-5 mp múlva meg is történik a dolog. Mivel ezekre a megérzésekre ilyen rövid idő alatt még nem tanultam meg halgatni, kihasználni se nagyon tudtam őket. Ha hallgatok erre, akkor pl. elkaphattam volna a nagymamámat, amikor megbotlik a lépcsőn.

Amúgy ne akarj a jövővel foglalkozni, csak a jelen számít, az itt és most. Nem leszel boldogabb attól, hogy esetleg tudod mikor mi fog történni, és még csak el sem szórakoztatna. Szóval inkább próbálj meg 100%-osan a jelenben élni, és akkor boldog és szabad leszel. Én is ezen vagyok.

2010. febr. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!