Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől számít egy ember lúzerne...

Mitől számít egy ember lúzernek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ugye divat lett manapság a "szerencsétlen" sikertelen embereket lúzernek, azaz "örök vesztesnek"(?)nevezi. Ki számít annak, és mitől sikeres valaki és mitől lúzer szerintetek?
2011. jan. 22. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

A mai szóhasználatban a Luzer az a férfi, akinek nincsen biztos egzisztenciája, jó autója, szép lakása, háza és nem képes egyedül biztosan megélni.

Mert az anyagi külsőségek alapján ítélnek az emberek és ha valaki elveszíti az anyagi javait, nehéz élethelyzetbe kerül, akkor az emberek, a külső körülményekre alapozva megbélyegezik.

2011. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Én olyan emberre használom ezt a szót, aki ilyen tipikus bamba, minden közösségből kiközösítik, kiröhögik, esetleg bántalmazzák + minden leejt, felborít, nekimegy dolgoknak, folyton leégeti magát valamivel + félős, mindenkitől zavarba jön, motyogva beszél... Az ilyeneknek általában a járása / mozgása is furcsa, olyan jellegzetes...


Üdv,

egy húszéves Lúzercsaj :D:D

2011. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én úgy látom nagy a különbeség az igazi jelentés és a mai divatos nyelvhasználat között. mi érdekel?
2011. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
70%

Habár én csak 14 vagyok, de én eléggé esetlen, ügyetlen.

Én abban az értelemben vagyok lúzer vagy szerencsétlen, hogy egyáltalán nem vagyok gyakorlatias. :( Sajnos mindig ilyen voltam, simán levágom az ujjaim ha pl. technika órán fűrészelni kell, pedig direkt nagyon odafigyelek erre, meg minden pillanatban azon gondolkodok ha társasággal (főleg ha lánnyal) vagyok, hogy hogyan kerülhetném el a cinkes helyzeteket, ahol megnyilvánulhatna ez a ,,lúzerség". Szóval ügyetlen vagyok, és habár igyekszem leplezni meg tényleg direkt ez miatt végzek házimunkát, attól félek, nem fogok kelleni senkinek, mert ilyen esetlen egyén kinek kellene...


Ha pedig a másik értelemben gondolod: szerintem azok az örök vesztesek, akiknek tényleg soha semmi nem sikerül. Akik balszerencsések, akiknek ha valami örömük akad is, valami rossz hír elrontja a kedvüket. Szóval akik számításait szinte totálisan keresztülhúzza az élet, minden alkalommal...

Az egyik ismerősöm ilyen. És tudod miért becsülöm meg a legjobban? Mert azon viszontagságok ellenére, amiket minden nap átél, még ha ezek nem is olyan hatalmas dolgok (csak például egy busz pont azt a tócsát kapja telibe, ami mellett állnak), képes minden nap mosolyogva felkelni, és kinevetni a problémáit. És ezt megtenni minden egyes nap...



Én legalábbis így gondolom... 14/F.

2011. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
18:23as vagyok: ,,csak például egy busz pont azt a tócsát kapja telibe, ami mellett állnak" egyes számban akartam írni, szóval csak ,,áll". (:
2011. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Olyan van, hogy luzer nő? Vagy a női megfelelőjét, minek nevezik?
2011. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, van lúzer nő, de szerintetek az milyen?
2011. jan. 22. 18:33
 8/16 A kérdező kommentje:
Kár volt ide tenni a kérdést, mert itt senki sem válaszol:(
2011. jan. 22. 20:42
 9/16 anonim ***** válasza:

18:21


"A mai szóhasználatban a Luzer az a férfi, akinek nincsen biztos egzisztenciája, jó autója, szép lakása, háza és nem képes egyedül biztosan megélni."


Akkor ismerve a svejcifrank-mizéria elterjedtségét, az az érzésem, hogy az emberek többsége lúzer, beleértve a lúzerezők többségét is :))))

2011. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:22


"az élhetetlenek, szerepük tuskókezű műszerészei, akik alkatrészeik limlomából sosem tudják összeállítani magukat, akiknek csak egy inggomb, egy telefonérme, egy aszpirin tabletta hiányzik ahhoz, hogy megvalósuljanak, ezek a mellőzöttek, akik soha semmit sem kaptak ingyen, ezek a sereghajtók, akik álmukban sem jutnak előbbre az utolsó előtti helynél, ezek a hátmegvetők, búvóhelykeresők, akik két karjukat már előre arcuk elé emelik, akik abban sem lehetnek biztosak, hogy az anyjuk másnap megismeri őket, ezek a lábukat váltogató ácsorgók, akik végül is úgy döntenek, hogy ezúttal sem csöngetnek be az ajtón, ezek a remegő szájúak, akik elől a többiek valamit mindig eltitkolnak, akik végül is azért nem írják meg azt a bizonyos levelet, mert nem tudják eldönteni, hogyan szólítsák meg a címzettet, akiket az iskolaudvaron egyik csapatkapitány sem választott be a csapatába, akiknek ráülnek a kalapjára, és befokhagymázzák a gallérját, akik cukorkát és feleséget mindig a maradékból választanak, akik minden hulló köpésnek, égő cigarettavégnek, almacsutkának alásétálnak"


(Konrád György: a látogató)

2011. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!