Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Főiskolások! Volt már aki ezt...

Főiskolások! Volt már aki ezt érezte? Változhat ez még valamikor?

Figyelt kérdés

Ma reggel felmentem a facebookra. Hát kár volt. Folyton azt látom, h a külkeres ismerőseimnek mennyi ismerősük van a külkerről. Rengeteg. Nekem alig egy pár. Nem tudok jól bánni a szavakkal. Ha csak azt írom le, h mi történt az megy, még jó, mert ez már egy 10 éves gyereknek is menne, viszont ha az érzéseimről kell írni, akkor egyszerűen nem találom a szavakat. Csak belül érzem, hogy fáj, és nem tudok róla sem normálisan beszélni, sem normálisan írni. Nem is akarok ezzel sok mindenkit terhelni általában, év elején is csak anyunak beszéltem az érzéseimről, de sokszor akkor sem beszéltem, a könnyeim mindennél többet elárultak. Most viszont már nem mehetek oda hozzá. Van mostmár egy-két ismerősöm, barátom, és szte ezzel már megoldódott minden. Igaz sokkal jobb mint év elején volt, de közel sem olyan, mint amit én elterveztem. Mindent kigondoltam a nyáron, és semmit nem szerettem volna jobban, csak, hogy sikerüljön amit szeretnék. Nem sikerült. Azért kaparok már fél éve folyamatosan, hogy befogadjanak, hogy én is egy társasághoz tartozhassak. Megváltozott az öltözködésem, minden szavamra figyelek, a fórumra rendszeresen írogatok, még képet is tettem ki magamról, hogy tudják ki vagyok. De semmi. Bár van egy-két barátom, de nagyon nehéz azt elfogadnom, hogy semmi sem úgy alakult, ahogy én azt elterveztem. Rágondolok, és olyan mintha belül fizikai fájdalmat éreznék amellett, hogy sokszor előfordul még most is, hogy emiatt elkezdenek folyni a könnyeim. Csalódtam egy hatalmasat. A terveim, a vágyaim szép sorjában hiúsultak meg. Azt vettem észre, hogy már egyre kevesebb ajtó áll előttem nyitva, és végül az utolsó lehetőség, és a remény utolsó szikrája is elszállt.

Nem tudom, hogy ezt valaha sikerül-e majd elfogadnom teljesen, és nem tudom, hogy valaha képes leszek-e a főiskolára jószívvel visszagondolni.


2011. jan. 30. 12:25
 1/5 szamóca. ***** válasza:

hát fősuliról nekem se nagyon vannak barátaim. mikor odakerültem éppen "válságkorszakomat" éltem, és nem foglalkoztam velük. igazából engem most se bánt, mert kint vannak barátaim és nem is volt célom újakat szerezni. bár én csomó midnenkivel elbeszélgetek de ennyi, nem spanolok túl sokat:D viszotn azt veszem észre hogy minél jobban lesz*rom őket annál jobban jönnek oda hozzám beszélgetni.

talán próbálj meg te is ne görcsösöen keresgélni, akarni. sz*rd le, majd lesz valahogy. az emberek megérzik ha félsz tőlük, ha nagyon akarod hogy jóba legyetek. legyél önmagad, járj el olyan helyekre ahvoa ők, és biztos sikerülni fog :) fel a fejjel, egyszer midnen jóra fordul.

2011. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

már járok egy ideje a fősulira, de élvezem.

Nekem könnyebb volt, mivel egy jó barátom is jött velem.

De már az első hónapokban szembesültem vele, hogy itt az emberek tapossák egymást amit nagyon nehezen fogattam el.

(Sokszor sírtam miatta.)

Rengeteg ismerősöm lett késöbb a bulikról, ahová ajánlott elmenni és a közeli kocsmából.

De igaz barátom továbbra is egy van.

Szóval ismerkedni kell, de nem mindig jó ha tartozol valakikhez, inkább tartzoz mindenkihez egy kicsit, már csak az infók miatt is.


A koleszosokkal pedig nagyon-nagyon ajánlott megismerkedni.

2011. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtöknek a választ, a tanácsokat, a bíztatást.

Szeretnék én elmenni bulizni, kocsmázni, csak az a baj, hogy nincs nagyon kivel.:( Ez is sokszor bánt. Kolisok közül ismerek pár embert, mivel én is kolis vagyok. Ettől is rengeteget vártam, de valahogy nekem sosem sikerül társaságba bekerülni. Ott is van két barátnőm, ők nem olyan bulizósak, jófejek tényleg, örülök is, hogy vannak nekem, csak nem erre számítottamm, és ez így nem jött ki túl jól megint...

2011. jan. 30. 13:51
 4/5 A kérdező kommentje:

ja, igen, én is azt szerettem volna, hogy ha sok mindenkivel beszélgetek, sok ismerősöm van, kicsit úgy érezni, hogy sok emberhez tartozom, ha még csak egy kicsit is, csak annyira, hogy legyen órák előtt kivel beszélgetni, , meg szerettem volna barátokat is, akikkel elmászkálunk mindenfelé...


Azt még tudni kell rólam, hogy nem látok túl jól, így az embereket nem ismerem fel a folyosón, mert nem látom az arcukat, így én azt nem tudom megoldani, hogy odamenjek azokhoz, akikkel esetleg már beszéltem valamikor. El kell érnem, hogy megszeressenek annyira, hogy ők jöjjenek oda hozzám beszélgetni, és ez nem egyszerű, sokkal nehezebb mint amire én számítottam...Pedig azt hittem, hogy ebből nem lesz gond, és reméltem, hogy kedvesek, segítőkészek lesznek az emberek, ha látják , h vmi nem ok, ehelyett általában azt tapasztalom, hogy nem foglalkoznak velem. Én próbálok nyitott lenni, mert nekem kell, belőlünk van kevesebb, csak egy idő után már nagyon nehéz mosolyogva végigmenni a folyosón, és az ok, hogy még az első hetekben ismerkedik az ember, de két hónap után valahogy nagyon hülyének érzem magam, akkor ha odamegyek valakihez, aki egyedül áll a terem előtt...

2011. jan. 30. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:

1 barátod legyen mint 100 haverod. A haverok csak ideig-óráig vannak melletted, ökörködsz velük, isztok, csináltok mindenfélét. De ez nem mindenkinek jönbe. Nekem sem jött be, leszrtam az egyetemi bulikat. Miért? Nem hiányzik az az oltári zülledés ami ott megy.

Később ez lehet kifizetődőbb lesz, nem tudom. Ne akarj a középpontban lenni mindenáron. Inkább másban keresd a boldogságot, ez így nem jó, ahogy csinálod. Ne erőltesd! 24f

2011. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!