Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék megint a toppon...

Hogy tudnék megint a toppon lenni tanulás ügyileg?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok (11-edikes) és eddig csak ötöseim voltak, de mostmár nagyon megutáltam a tanulást és egyszerűen nem bírok koncentrálni, és elveszek a tanulnivaló rengetegben. Nincs ambícióm sem (mert már az 5-ös nem hajt, hiszen rájöttem hogy semmit nem mutatnak az osztályzatok), és fogalmam sincs mi akarok lenni, csak azt tudom hogy muszáj tanulnom. De ez nagyon megterhelő már és sokkal nehezebben tanulok és jegyzek meg dolgokat mint ezelőtt, nem tudom mi lehet velem... Nagyon kéne év végére az 5-ös mindenből, mert akkor nem vesznek fel egyetemre. Mit tegyek?
2011. jan. 30. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

figyu.. eddig megalapoztad a tudásodat az eddigi tanulással. most hogy 11.es vagy évvégre muszáj ötösnek lenned ha eddig képes voltál rá, mert érettségin így mehetsz pontduplázóval. Ez azt jelenti, hogy van kitartásod van logikád és meg van midnened. most ebben a két utolsó évben kéne belehúzni de nagyon nagyon, az eddigi évi tanulmányaid csak az érettségire való alapozás.

én.. elrontottam idűig az éveimet.. hiszen 3-as voltam eddig. most 10.es vagyok és csak négyes ötösöm van. és nagyon örülök neki. nem igaz, hogy semmi hasznát nem veszed a jegyeidnek, hiszen később erre fogsz majd visszagondolni, hogy ó de jó hogy én tanultam és nem jutottam olyan sorsa mint a többiek. mert lesz normális munkád. nekik meg nem!!. ne hagyd abba a tanulást gondolj a jövődre gondolj a szüleidre, mennyire jó érzés nekik hogy iylen okos fiuk van, lehet eddig nem fejtették ki, vgay már megszkták, hogy a fiuk egy zseni.. de egy hatalmas traumát okoznál nekik ha most lerontanád a jegyeidet és a jövödre is kivetve nagy szarban lennél. tehát ne add fel. 16/L

2011. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért nem érnek semmit a jegyek, mert azok rohadtul nem a tudást, hanem azt mérik, hogy az adott pillanatban mennyit tudsz, illetve mennyit tudsz magolni. Erről szól az egész. Szó sincs műveltségről, tudásról... Részemről pedig kb semmire nem emlékszem amit eddig vettünk mert csak végig magoltam az egészet, mert ez az elvárás. Így tök fölöslegesnek érzem az egészet. Az, hogy semmi tudásom sincs, pedig főleg biológia fakultáción mutatkozik meg, hiszen ha felszólítanak akkor soha nem tudok semmit, ami a többieknek ilyen alap dolog hogy mindenki tudja, pedig bioszból emlékszem még a legtöbb mindenre. A jövőmet nézve pedig fogalmam sincs hova megyek tovább. Nyilván egyetemre kéne, de nem tudom hova... Nem érdekel egyik tantárgy se, meg semmi amit tanulunk, a biosz faktot is csak azért választottam mert talán abból emlékszem a legtöbb mindenre, de igazából semmire nem megyek vele :P
2011. jan. 30. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor.. tanulj, hogy pontdublázóval mehess az egyetemre :)

de én azért tanulok most, mert nagyon jól esik az elismerés, de gondolom te ebbe már beleuntál.. csak bírd ki az utolsó éveidet :) mást nem igazán tudok mondani, ami tényleg érv csakis a pontduplázó, amúgy én is iylen vagyok, hogy midnent tudok,, de .. ugy semmit sem. pl az egy hónappal ezelötti anyagból semmit sem tudok. .. (előző válaszoló vagyok

2011. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!