Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak nekem van ilyen h*lye...

Csak nekem van ilyen h*lye felfogásom? Nem érdekel a tanulás. Valaki még ugyanígy?

Figyelt kérdés

Itt nem arról van szó, hogy kamaszodok, és jaaaj de uncsi a suli meg ilyenek. Hanem egyszerűen tényleg abszolút hidegen hagy az egész okosodási hercehurca. Engem az se zavarna, ha sík hülye maradnék. Nincs bennem ilyen tanulás utáni ambíció, sose volt, és sose lesz. Maximálisan hidegen hagy. És tudom, hogy ennek így nem lesz jó vége a jövőmet illetően. Bár nem vagyok az a nagyon sz*r tanuló. 3,77-es az átlagom.

Kort, nemet! L/16


2011. ápr. 18. 19:50
1 2
 1/13 Darcy01 ***** válasza:
97%

Szerintem mindenkinek vannak ilyen jellegű holtpontjai. Reméljük, hogy nálad is el fog múlni.

Próbálj meg a céljaidra gondolni, hogy mit szeretnél majd elérni az életben. Gondolj bele, hogy szakképzettség nélkül nulla az esélyed normális munkára. Szerintem nem szeretnél munkanélküli lenni és tengődni-lengődni az életben.

2011. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Engem se nagyon érdekel, néha tanulok ha olyan dolgozat van ahol könnyű jó jegyet szerezni vagy az év végi jegyem múlik rajta, amúgy nem szoktam. Most éretségizek, most fogok életemben utoljára tanúlni 18/F
2011. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Az első évemben a középsuliban 230 óra hiányzásom volt, majdnem kicsaptak. Nekem az volt a legkomolyabb holtpontom. Annyira gyűlöltem, utáltam az egészet, különtanárokhoz kellett járnom (persze az általam gyűlölt matek és fizika tárgyakból), de végigszenvedtem. Utána megszerettem, egyre jobbak és jobbak lettek az átlagaim. Rájöttem, amit a szülők sokat szajkóznak, de nem hiszel el - nem nekik, hanem magadnak tanulsz. Te sem akarod, hogy majd ők tartsanak el 30 éves korodban.

Leérettségiztem, szereztem nyelvvizsgát, most másodéves vagyok az ország egyik legjobb jogi karán.


Valószínűleg csak nem találtad még meg azt a dolgot, ami téged érdekel. Nem kell mindenkinek egyetemre mennie, lehet, hogy belőled tök jó műkörömépítő lehet, vagy kozmetikus. De lehetsz titkárnő, vagy eladó. Akármi. Nem okosnak kell lennie, hanem jónak abban, amit csinálsz. Azért tanulj, hogy ne kelljen otthon élned, ha felnőtt vagy, ne kelljen a szüleid nyakán lenned, ne tőlük lejmold a pénzt. Sokkal jobb önellátónak lenni, sokkal jobb, mikor hazamehetsz a saját kis birodalmadba, amikor nem kell anyuval veszekedni, hogy ez miért ott van, ezt miért nem mostad még el.


Szóval ha nem akarsz komolyan továbbtanulni, nem is kell. Találd meg azt, amiben jó vagy, és érd el, hogy még jobb légy.

20L

2011. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tovább akarok tanulni. Már tudom hova szeretnék tovább menni, és azt is, hogy mit akarok majd csinálni.

Csak hogy odáig eljussak, ahhoz nagyon sokat kéne tanulnom, és egyszerűen nem megy, nem érdekel. Megtanulom én, amit akarok, de pl a reál tárgyak.. fúúú

2011. ápr. 18. 20:36
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt akarom, hogy elérjem, amit akarok, minden nehézség nélkül. pfff Tudom, hogy gáz. Tudom!!!
2011. ápr. 18. 20:37
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Erőfeszítés nélkül nincs siker. Ha tudod mit akarsz, és tényleg el is akarod érni, akkor valószínűleg csak épp egy erősebb "beletojok" korszakod van. Vagy elmúlik, vagy nem. De ha komoly továbbtanulást tervezel nem büfészakon, az ezzel a hozzáállással nem fog menni. A reál tárgyakat én is rühelltem mai napig, de sajnos el kell jutni addig a pontig, mikor már azt tanulhatod, amit te szeretnél. (És akkor sem csak azt. Nekem jogászként kellett tanulnom általános statisztikát és közgazdaságtant is. Burkolt matek, yippy. :) )
2011. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Kitűnő példája vagy a világ vezetőinek azon tervének, melynek eredménye képpen olyan embereket, olyan társadalmat akarnak felnevelni, amelyik nem gondolkozik, csak dolgozik (pénzt csinál) mint egy robot, és fogyaszt (elkölti a pénz egy részét amivel még több pénzt csinál)... mindezt saját akaratából, mert nem ért semmihez, bármivel át lehet verni, bármivel mérgezhetik, bármit bemesélhetnek neki, és ezáltal marionett bábu módjára irányítható birkanép jön létre, ami teljesen kiszolgálja a vezetők érdekeit.

Teszik mindezt az oktatás lassú, de folyamatos leépítésével, illetve olyan mondvacsinált, kitalált értékek hangoztatásával, egekbe magasztalásával a médián keresztül (mint amikkel te is foglalkozol tanulás helyett), és amik végső soron megintcsak gazdasági érdekeiknek felelnek meg.


Te ne legyél birka.

2011. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
95%
Az lenne a legegyszerübb ha picit többet tanulnál és lehete 4-es átlagod én is utálok tanulni meg minden de ha nem tanulsz utcasöprő lesz belöled télen a -10-15 fokokba kint kell takaritanod a havat akkor majd elgondolkozol.Milyen jó lett volna tanulni!
2011. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

20/L- nyal egyetertek es en is 20/L vagyok


Ahogy irja nem kell feltetlenul mindenkinek tanulnia, nem kell mindenkinek jogasznak, orvosnak lennie. Vannak remek szakmak mukormos, kozmetikus, fiuknak acs- nagyon jo! Villanyzserelo ilyenek- nem is ertem miert valaszt valaki olyan egyetemet/ fosulit ami ad egy papirt a mekihez ahelyett h kitanulna egy rendes szakmat...


VISZONT

Ha azt irod van celod es azt irod tanulni kene hozza akkor tanulj vagy lemondhatsz rola!


Amugy aki se nem tanul se nem szerez egy rendes szakmat annak uzenem h menjen el szorolapozni oktober kozepen a hidegben es fagyjanak le ugy az ujjai mint nekem gimiskent nezze meg a nenit a bedagadt elefantlabaival aki fele annyi oraberrel napi 8 orat nyomta. A kulonbseg az h en felmondhattam mert kibirtam extra zsebpenz nelkul o viszont nem mert ebbol elt meg...


Egyebkent mi a celod amihez tanulnod kene?

2011. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
21:32 a médiához való hozzállásomról egy szót nem ejtettem..
2011. ápr. 19. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!