Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindent amit elérek, természet...

Mindent amit elérek, természetesnek vesz a családom. Néha egy kis dicséretre és megértésre vágyom felőlük. Normális ez? 22/ L

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 12:33
 1/7 Viki233 ***** válasza:
100%
tuti büszkék rád csak ők olyanok h nem mondják ki mert lehet úgy gondolják h akkor beképzelt lennél
2011. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamóca. ***** válasza:
hát meg kell tanulnod magad értékelni az eredményeidet... a te érdeked hogy elérd ezeket, meg ilyesmi dumákat lehet írni de sajnos pontosan értem mi fáj ebben neked:) nálunk is ez megy... én vagyok az első egyetemista a családból, persze nem is volt krédés hogy az leszek. az érettségim jó volt, nyelvvizsgám van, stb. most egyetem mellett találtam munkát, br nem hoz sokat, de elég húzós így az időbeosztásom (bár szerensére a munkát itthonról kell végezni). anyu nem tudja értékelni, sőt, nyözget hogy menjek még valami munkát keresni. annyira természetesnek hiszi hogy mindezt tudom teljesíteni:) hétfőn nagyon kemény volt a napom, és este kicsit öszevesztem vele. elmondtam neki hogy megpróbálhatná néha értékelni ezeket a dolgokat. meglepődött:) szerintem próbáld ki te is. beszélj velük arról, hoyg te szeretnéd büszkének éreni magad és ezrét valamiféle visszaigazolást vársz tőlük, hogy igenis jól cisnálod. lehet ez segítene...
2011. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. febr. 5. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Épp erről beszélgettünk vmelyik hétvégén a családommal. Mi is így lettünk nevelve. Elvárt dolog volt az 5ös mindenből, de ha 3ast hoztunk haza, balhé volt. Sajnálom, mert én sem tudom értékelni a saját képességemet, és a dicséreteket sem tudom már ezek után komolyan venni. Talán próbálj meg beszélni velük. :)

20L

2011. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Velem dettó ugyan ez van. Ismerőseim, barátaim elismernek, a tanáraim tehetségesnek tartanak, de apám szájából még életemben nem hallottam dícséretet. Anyám meg letudja egy "jólvan"-nal, aztán számon kér rajtam minden mást.

Bármibe belefogok, mindent csak kritizálnak.

Hát hogy legyen az ember így magabiztos, ha a számára legtöbbet jelentő személyek semmiféle elismerést nem tanusítanak. Nálam ez önbizalomhiányhoz és megfelelési kényszerhez vezetett. Remélem Nálad, kedves kérdező, nem ilyen a helyzet!

2011. febr. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Sajnos nekem is hasonló a helyzet, mióta rájöttem a dolgokra azóta próbálom magam összeszedni és növelni az önbizalmamat de nem egyszerű!

Köszönöm a válaszokat!

Tudom hogy elismernek és büszkék de szavak nélkül úgy érzem, mikor csak ritkán adnak erre lehetőséget, hogy mondják úgy érzem nem vagyok nekik elég jó!

Már eljutottam oda, hogy elfogadtam így őket, és inkább magamnak próbálok megfelelni és mindent úgy csinálni, hogy nekem legyen jó aztán így mikor még ritkán is de megdicsérnek az tényleg szívből jön :)

2011. febr. 6. 10:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyú Szivi!

A szavak azok elmúlnak,sőt még hazugság is lehet!!!

Ne a szavakat figyeld!!!A szavak a mai világban semmit nem érnek , mert nembízhatunk meg senkiben sem!!!Itt csak a tettek számítanak!!!!

Ha tudod hogy büszkék Rád akkor elégedj meg ezzel és ne várd el hogy egyből elnökké avassanak!!!

Ha esetleg valamiért mégsem büszkék Rád akkor harcold ki a tiszteletüket!!!!

Sok sikert!Fel a fejjel!

Üdv!

2011. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!