Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iszonyatosan stresszes vagyok,...

Iszonyatosan stresszes vagyok, hogy tudnám levezetni?

Figyelt kérdés
Annyira, hogy már a tanulástól undorodom, pedig kéne, de egyszerűen nem bírok koncentrálni. Azon szoktam stresszelni hogy nem is tudom minek tanulok mert igazából nagyon nem érdekel semmi, csak azért tanulok hogy sok pénzem legyen, de ez már nem motivál annyira, nem tudom hogy miért... Pedig tudom, hogy rossz lesz ha nem tanulok, és a lelkiismeretem mondja, hogy tanulni kéne, de egyszerűen nem megy. Nagyon lusta lettem és mindig iszonyúan stresszelek, és már nem tudom hogy levezetni. Járok futni, kondiba is, mert ezt is tanácsolták, de ez sem megy. Nem tudom, hogy mit tegyek! 17/F
2011. febr. 12. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ideglevezetés picitatu módra:

- papírtépkedés

- cigi - inkább ne

- plüssök, párnák falhozvágása - néha am alig állom meg hogy ne a tv kapcsolót vágjam az Lcd Tv-be...

- zuhany/pancsi

- aromaterápia

- nevelni valamit: hal, teknős, madár akár, ha van kutyáddal játssz


Lustaság ellen:

- menj le egy aluljáróba, nézd meg a csöviket

- szórólapozz és rájössz mennyire gány munka, nem diákmunkaként ráadásul dupla idő és fele annyi órabér

- találj célt


Célkitűzés:

- figyeld meg milyen tárgyakat szeretsz tanulni, mi az ami érdekel

- kapd elő a felvis könyvet - sulis könyvtárban tuti hogy van és nézd végig milyen karok vannak, azok közül mi érdekel és mik azok a karok ahova a te általad kedvelt tárgyak kellenek

- továbbtanulási tanácsadó iroda megkeresése


Akkor már könnyebb lesz ha van célod és azt el tudod képzelni ahogy ott állsz, pl. friss jogi diplomával és hogy milyen jó lesz amikor bíróként valamennyire rendet teremthetsz ebben a káoszos világban.

Vagy akármi mást is ugyanúgy el tudsz képzelni és ez majd segít hogy kitarts amikor kicsit fáradtabbnak, unottabbnak érzed magad.


Ez egyébként agykontroll is egyben :):)

2011. febr. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt énis tudom, csak az a baj hogy semelyik tantárgy nem érdekel... Ezért igazából semmihez nincs kedvem, minden munkát csak a pénzért csinálnék...
2011. febr. 13. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:

17 éves koromban azt hittem focista leszek .Nagyon sokat olvastam elbújva valahova.Olvastam mert imádtam olvasni.Örömből olvastam,akkoriban, Mikszáthot, Rejtőt,Tamásit később pár év múlva Sopenhauert , Freudot és imádtam focizni is mert mindegyik lekötött és sikerélményeket adott.

A sikerélmény inspirálna(motiválna) téged is. Az nem létezik , h nincs olyan dolog esetleg tantárgy vagy bármi amiben jó lennél .Ha van arra hajts rá.Azt se hiszem el h semmi nem lelkesít.Olyan nincs h semmi nem tetszik és az sem h semmit nem szeretnél jobbá tenni.


Olvass sokat, forgolódj az emberek között és beszélgess sokat értelmes ,érdekes emberekkel,mert a minimum h ti fogjátok megváltani a világot :)

Ehhez majd sok lexikális tudás és kreativitás kell.

A csajok előtt is imponál ha jó vagy valamiben és ha megtudod nevettetni őket.

2011. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Amit írtál az alapján az jött le nekem, hogy valami olyan suliba jársz, amit nem magadnak választottál és ilyen esetben természetes, hogy nem motivál semmi arra hogy szívesen tanuld azt a dolgot. Ha nem célod a suli elvégzése, de váltani nincs értelme, akkor nézz utána, hogy milyen tanfolyam állna legközelebb az elképzeléseidhez, mi az amivel később foglalkozni szeretnél. Nézd meg, hogy mi az amiben igazán jó vagy, amit szeretsz csinálni. Amúgy nagyon megértelek, velem is ez volt, untam az irodai munkámat, állandóan elégedetlenkedtem, aztán kitaláltam hogy utazgatni szeretnék, nem szeretek egy helyben lenni. Egy angol nyelviskolában dolgoztam és közben angol tanfolyamra jártam, aztán váltottam, elmentem egy hotelbe dolgozni, hogy legyen pár hónap referenciám, aztán kimentem külföldre és baromi jól éreztem magam. Sőt amikor angolul tanultam és tudtam, hogy azért tanulom, hogy majd használni tudjam már akkor sokkal jobban éreztem magam. Szóval Hajrá!
2011. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nekem nincsenek ilyen céljaim, meg semmi célom hogy ez érdekel és akkor ezt szeretném csinálni. Az iskolát meg én választottam, 6 osztályos, de csak azért hogy legyen pénzem majd felnőtt koromban, mert azt mondták hogyha jól tanulok lesz pénzem. Csak ezzel a jó tanulással van gond és igazából rájöttem hogy messze nem vagyok jóképességű... Mármint eddig 5-öseim voltak végig, de nem tanultam csak magoltam mindig azt ennyi... Nem tudom hogy mi sszeretnék lenni mert mondom, semmi nem érdekel...
2011. febr. 16. 16:20
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Azt írod, hogy az motivált, hogy sok pénzed legyen. Ez teljesen rendben van. A sok pénz már egy cél, amit nem szabad feladni. Fontos, hogy legyen lóvéd, mert abból tudsz majd elutazni, szép helyen lakni, olyan dolgokat venni, amiket szeretnél. Nem a pénz a lényeg, hanem a dolgok, amiket megvehetsz, de ez a világ a pénzre épül és egyszerűen bazi nagy bajban vagy, ha nincs pénzed. Sajnos ez van.

Az iskola teljesen rendben van. Járd ki és igyekezz jó jegyeket szerezni, de ne gölcsöld túl a dolgokat. Végezd el, ez a lényeg.

Azt írod, hogy nem vagy annyira jó képességű, mint gondoltad. Biztos vagyok benne, hogy ezt valaki mondta neked, vagy célozgatott rá. Ne higgy neki.

Azt is írod, hogy eddig 5-ösöket szereztél végig, de azt magolással. Nincs ezzel semmi baj. Az iskola sajnos ma már a magolásról szól. Utána az életben majd megtanulod, amit kell. Egy frissen végzett ember (szakmunkás, technikus, mérnök, közgazdász) még gyakorlatilag nem tud semmit sem. Munka közben fogja megtanulni dolgokat.

Éld tovább az életedet, ahogy eddig és meg fogod találni azokat a dolgokat, amik érdekelnek.

17 évesen nagyjából mindenkinek az a gondja, ami Neked. Átmennek mások is ezen és ezen kár agyalni. A megoldás megjön magától.

2011. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!