Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van iszonyatosan erős...

Miért van iszonyatosan erős halálfélelmem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen bármit csinálok rettenetesen félek tőle, és egyre csak azon agyalok h mi értelme van így az életnek...Boldog vagyok pedig, és pozitív...néha már abszurd módon...és mégis. Itt vagyok lassan 20 évesen...még kétszer ennyi és vége. A jó részének legalább is. Mondják ugye h nem kell vele törődni, hanem élni kell, úgy h boldogan halhass meg. Viszont ez is baromság...hisz minél jobban élvezed az életet annál jobban ragaszkodsz hozzá. Nem értem, van valaki aki érti? vagy tud segíteni?
2010. márc. 21. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
azért van nagyon erős halálfélelmed, mert bizonyára meg fogsz dögleni, vagy búza vagy...
2010. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy te értsed!!!:)

Úrissten, már 20!!!!

2010. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igazad van abban, hogy minél jobban élvezed az életed, annál rosszabb meghalni, de én ilyenkor úgy vigasztalom magam, hogy kizárt, hogy a halál után nincs semmi. szerintem azt is lehet majd élvezni (legalábbis ebben bízom). szóval nyugodtan élvezd az életet. ez sok mindenkinél a féktelen bulikat jelenti, de mondjuk szerintem nem, én jobban szeretek kirándulni, akár megnézni egy jó filmet és ha majd eljön az ideje családot alapítani és gyereket nevelni. nekem inkább ez jelenti az élet élvezését. döntsd el, hogy neked mi és élvezd és próbáld kiűzni a halál hondolatát a fejedből. =)
2010. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kedves mod akkor már az elsőt is törölhette volna, bár gondolom az ávos utolsó hisztizett Önnek így hát csak az övét törölték meg az enyém. :)
2010. márc. 21. 16:37
 5/10 A kérdező kommentje:
87%-os: nekem se a féktelen bulikat, bár azt is. :) én is szeretek kirándulni amúgy. :) egyébként az a baj h én nem tudok hinni abban h van valami a halál után, egyszerűen kizárt dolog, tudományos szempontból. a halál gondolatát meg nem lehet elűzni sajnos, én nem tudom, szerintem pánikbeteg vagyok. :( lehet el kéne mennem pszihohoz. köszönöm a válaszod azért! :)
2010. márc. 21. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
én is nagyon félek a haláltól egyszerüen nem tudom felfogni h milyen lesz amikor én már nem leszek:S de am sztem azért van mert nem tudjuk h milyen lesz..
2010. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jaja, az a legrosszabb benne h nem lehet felfogni h nem vagy többé...mert látod h valaki meghal..és nincs. de azt nem láthatod h te nem vagy többi...és ez lassan felőrli az embert.
2010. márc. 21. 17:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy a halál után ne lenne semmi :) Én sose féltem a haláltól. Ezért jók a vallások is, mert legalább az ember abban hisz, hogy jut valahova a halála után, és nem fél tőle egész életében :)
2010. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, csak nagyon nem vagyok vallásos...legfőképp az egyházi személyek miatt. szóval így nehéz támaszt keresni.
2010. márc. 21. 20:09
 10/10 anonim válasza:

Egyáltalán nem kell félni a haláltól, mert az csak egy áttérés egy magasabb (és jobb) létrendbe. Érdemes elolvasni néhány könyvet a halálközeli élményt átélt emberek tapasztalatairól (azok, akik majdnem "meghaltak", de az utolsó pillanatban visszahozták őket). Nagyon meggyőzőek!


Néhány példa (amiket már olvastam és nagyon hasznosak):

R. A. Moody: Élet az élet után

R. A. Moody: A fényen túl

Jankovich István: Túléltem a halálomat

2010. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!