Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha te alapítanál vallást, mik...

Ha te alapítanál vallást, mik lennének a fő elvek?

Figyelt kérdés

Társadalomismeretből ez a házi feladat, hogy találjunk ki egy vallást. Nekem majdnem készen van, és érdekelne, másoknak mik lennének a lényeges pontok.

Amit én írtam, az végül is nem vallás, mert nincs benne semmi természetfeletti dolog, hanem inkább egy eszmerendszer, mely az embernek mutat egyféle utat.

Nos, nektek milyen lenne?


2011. febr. 27. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jó, ha van benne természetfeletti.

Pl. írd le, hogy mi van a halál után / élet előtt, és a reinkarnációról, amiben hinni kell.

2011. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, amiben nem hiszek :D

A világvallások általában avval kecsegtetnek, hogy milyen jó lesz a túlvilágon, meg egyebek.. de mitől lenne túlvilág, meg egyáltalán isten, ami mindent irányít? Ha belegondolunk, akkor simán lehet látni, hogy emberek által kitalált dolog a vallás. Persze ha képesek vagyunk gondolkodni, és nem a vakbuzgó keresztény tanokat valljuk, mert akkor nem lehet gondolkodni.

2011. febr. 27. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Én nem említettem Istent. A Buddhizmus pl. hogy teszik?

Nincs Isten, de van lélek.

2011. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféleképpen az ember és a természet összhangját említeném meg. Manapság ez már-már paradoxon, de nekem nagyon tetszenek az ősi természeti népek vallásai, akik használták, és nem kihasználták a természetet, akik többé-kevésbé harmóniában voltak képesek élni vele. Legalábbis harmonikusabban, mint manapság.
2011. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a vallásalapvetően pont a kapcsolatról szól azzal az 1 dologgal, ami miatt van egyáltalán valami...nevezhetjük Istennek, Egységes Energiának meg mittudomén minek. :)

de aki alapvetően elveti az értelem örökségét és túlbuzgónak tituál egy egész vallást(kereszténység), az nem vizsgálta meg rendesen a létet...és ugyanabba a hibába esik bele, mint akikről véleményt alkot. :)

Ez nem ellened szól kedves kérdező...de egy vallásnak, egy kiváló eszmerendszernek az egységről kell hogy szóljon...de ahhoz kell egy olyan nézőpont, ahonnan nézve mindenkinek igaza van...az összes mostani eszmerendszer valóssá válik abból a szempontból...ahonnan végre megszűnnek az ellentmondások, ellentétek, és egységessé válik mindenki nézete...Talán egy ilyen eszmerendszert kellene megkreálni, hogy a válogatás beskatulyázás, a létezők külön szintre emelése megszűnjön. ugyanis azzal, hogy különböző értékűnek tartunk bármit is már bomlasztjuk az egységet...:)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy ha az egységről szól a vallás/eszmerendszer, akkor már nem érvényes, mivel nem tud mindenre kitérni, hiszen annyiféle ember, kultúra van jelen a világon.

Az isteni hatalmat, lelket, nevezzük akárminek, nem hiszem, hogy igaz lenne. Én kívülről szemlélve a vallásosdit az egészet emberi eredetűnek tartom, tehát nem lehet, hogy isten találta volna ki. Annyira sokféle van, lehet ezek közül egy is igaz?

2011. febr. 28. 19:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp indulj ki abból, aki kitalálta ezt az eszmerendszert. A vallás élén nem kell istennek állnia, elég, ha egy elhunyt bölcs embert követnek tanai miatt.


A keresztény vallással pedig nekem is vannak bizonyos filozófiai problémáim.

2011. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kérdező.


no de mi van, ha alapvetően téved valamivel kapcsolatban az emberiség, és ezért "észrevehetetlen" az egység, amiről írok?

abban egyetértek, hogy a vallásokat az emberek találták ki, de maga a vallás azt jelenti elméletileg, amit az előző válaszomban leírtam, ugye hogy a kapcsolat fennmaradhasson az Istennel.

Ha pedig megtaláljuk azt, hogy vajon miben tévedhet az emberiség a létével kapcsolatban, és ha kijavítjuk a "hibát", akkor azt vesszük észre, hogy nemhogy az összes vallás, de az összes eszmerendszer is igaz...de csak és kizárólag egyetlen bizonyos szemszögből. Ez a szemszög pedig a világnézetbeli változtatás által nyerhető ki. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy a világon két célja van az embernek: tanulni és szórakozni.
2011. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!