Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 19 éves vagyok, és úgy érzem,...

19 éves vagyok, és úgy érzem, hogy semmi értelme nincs élnem. Más is élt át ilyen válságot?

Figyelt kérdés

19 vagyok. Most fogok érettségizni, és megyek továbbtanulni. A problémám az, hogy itt vagyok 19 évesen, és SEMMIT nem értem el az életben. Ha leteszem az érettségim, mehetek szalag mellé dolgozni, mintha lenne 8 osztályom. Letettem két középfokú nyelvvizsgát, de minek? Használni nem tudom a nyelvtudást. Felvételinél annyit ér, minthogy egy ismerősöm apjának jó összeköttetései vannak, és kapott papírt, ami alapján kap plusz 50 pontot továbbtanulásnál. Az osztályomból mindenki azt várja, hogy vége legyen már az évnek. A padtársammal (aki azt mondja, hogy igaz barátnőm, mégis a születésnapomra egy boldog szülinapot sem mondott) nem tudok beszélgetni, mert állandóan olyan feszült a tanulás miatt. Az iskolán kívüli barátnőim nem értenek meg, mert egy kicsit nyíltabb lettem az utóbbi pár hónapban. Itthon érzem, hogy nem is igazán szeretnek. A szüleim azért nevelnek, ruháznak, etetnek, mert muszáj. Azt mondják, hogy szeretnek, de érzem, hogy tárgyként kezelnek. A nővérem pszichés beteg, az öcsém már azt várja, hogy koleszos legyek, és az övé legyen a szobám. 19 éves létemre, nem volt még párkapcsolatom. Egyszer jártam egy nagyon kedves sráccal 2 hetet, de dobott távolság miatt, de azóta is kínoz a barátságával. Most is próbálkozok egy sráccal, de csak nyűglődök. A szüleim megállás nélkül hangoztatják, hogy legyen eszem, ne adjam magam neki oda korán, majd egy év múlva. A mamámnak ennyi idősen már gyereke volt, anyukám már házasságban élt. Én mit tudok felmutatni? Semmit. Egy senki vagyok. Ha meghalnék, eltemetnének, a temetésemen még ott lennének udvariasságból az emberek, de igaz könnyet nem sokan ejtenének értem. Annyira bánt, hogy ide jutottam. Egyedül vagyok, de nagyon. Csak arra vágyom, hogy valaki szeressen, elfogadjon. De senki nincs. Vágyom arra, hogy valaki törődjön velem, hogy megöleljen, érezzem, hogy számíthatok rá. De nincs egy ilyen biztos pont az életemben. Aki ismer, az azt látja, hogy megvan mindenem, szerető családom, barátaim. De sajnos ebből semmim nincs meg.

Egyedül vagyok ezzel az érzéssel? Valaki érez hasonlót?


2009. febr. 16. 21:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy belekezdtem, mintha én írtam volna valamikor:D, de nem.

Ha gondolod írj privátba, mert lenne jó sok írnivalóm neked:D

2009. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül a problémával.Én is vágynék egy kis szeretetre dehát nem kapok.14 éves vagyok és már jó ideje van ilyen érzésem,tök egyedül vagyok.Na de most neked kell segíteni ,engem egyébként sem vesz senki sem komolyan,nem taglalom tovább az én problémámat.Te is látod hogy itt nincs semmi rendben,változtatnod kell az életeden.Ha mész továbbtanulni ott szerezhetsz ösztöndijat,ha nem mész akkor is ki mehetsz külfödre dolgozni.Ez lenne szerintem a legjobb.Teljes környezetváltozás.ÚJ ÉLETET KEZDHETNÉL.Én így oldanám meg ezt a helyzetet kilépnék a régi életemből és tiszta lappal inditanék.Sajnos nálam ez nem megoldható,én nem tudok elköltözni pedig az jó lenne.Sok szerencsét!
2009. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanígy érzek...


Úgy tűnik, mintha tilos lenne boldognak lennem.


Bárcsak megölelhetnélek... ha ez segítene...

2009. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

Butusak vagytok.. amíg ilyen búvalbéleltek vagytok, nem is fognak az emberek szivesen a környezetetekben tartózkodni.. Tessék kimozdulni, szakkörökre járni, sportolni, táncolni, ismerkedni, akármi! Ne pazaroljátok el a legszebb éveiteket (: Kitartás mindenkinek!

És ami a legfontosabb.. olyan nincs, hogy senki sem szeret. Valaki mindig szeret, ott van az orrod előtt, csak te nem veszed észre. Csak meg kell találni, hogy ki az. Sok szerencsét (:

2009. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

Pff szerintem az élet csak a szerelemért van, :) 17-f

Csak remélni tudom hogy találsz valakit majd aki törődik veled, szeret, akkor meglátod hogy van értelme az életnek :)

2009. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok

2.3. válaszolónak: Én megpróbálok nektek segíteni. A kérdezőnek adtam elérhetőséget. Érdeklődjetek ti is nála, ha gondoljátok:).

Nem vagyok pszihológus vagy hasonló. Csak egy volt depressziós...

2009. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok:


Engem van, ami életben tartson. Nem vagyok szuicid, nincs halálvágyam. De ettől még nem leszek boldog, csupán élek... csak létezem.

2009. febr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
98%

Hát szia...

De először köszönnék az előzöeknek...adjátok alá a lovat,szép volt!...ti is csináljátok ezt.

Most bunkónak fogtok tartani , de nem vagyok az, csak tudom , hogy mit kell tenni, mert kijöttem ebből.

Szóval vissza a kérdezőhöz.

Ne haragudj, hogy ilyen szigorúan írok, de így jön le, mert nem hallod a hangomat.

Szeretnélek megkérni valamire téged.

Ne úgy olvas, mintha leszidnálak vagy , hogy; azt a k...va milyen bunkó.

Lány vagyok 21 éves(ha érdekel oroszlán a csillagjegyem).Jöhetnék a gondjaimmal, sorolhatnám, de nem teszem, mert megtanultam elfogadni őket, hogy tudjak velük élni.A problémák mellé raktam azokat a dolgokat, amik úgy tűnnek jónak, hogy tudom ,hogy ez másnak nem adatik meg.

Sokkal könnyebb lenne, ha nem így írnál az életedről.

Próbáld meg így:

Vannak szüleim, akik adnak nekem ruhát, kaját, szobát, fedelet a fejem fölé, abból a pénzből, amiért megdolgoznak.Nem pedig elisszák, elszórják.

Fizetik nekem az iskolát, hogy leérettségizzek és tudjak továbbtanulni,hogy ne nézzenek ki az emberek, hogy nincs érettségim(hiába nem foglalkoznak vele sok helyen és mehetsz vele egy gyárba dolgozni)

...de ezt most nem sorolom neked, hanem inkább beszélek neked a szeretetről.

Mindenkinek kell a szeretet, ezért találod meg nehezen.

De ez nem ilyen egyszerű, hogy neked kell valaki.

Csak akkor találsz valakit, ha te sugárzod magadból a vidámságot , a szeretetet és hogy te is tudsz valamit adni cserébe azért amiért ő áldoz rád időd, hogy átöleljen, megpusziljon.

Ha úgy kelsz fel, hogy rossz kedvű vagy szar az egész életed, akkor olyan is lesz a napod a heted az éved , lassan az életed is.

Tudod!Ott van a kutya elásva, hogy neked kell tenned azért , hogy jó kedvű legyél és áradjon belőled a szeretet.Ha elkezded ezt holnaptól, akkor egy idő után észreveszed, hogy keresni fognak az emberek és bevonzod a szeretetet, szerelmet.

Nem meg kell játszani, hanem érezni kell.Vedd észre magadkörül azt, amit természetesnek vélsz, pedig másnak nem az és örülj neki.

Ne sajnáltasd magad, mert ilyen ember nem kell senkinek, mert mindenkinek szeretet kell , ezért el fognak téged kerülni.

Lehet, hogy nem látszik rajtad, de sugárzod magadból!

Figyi!

Én nem vagyok vallásos, nem vagyok semmiféle szektás, akármi mit tudom én , hogy hívják ezeket...de ezt viszont tudom, hogy ez a világ , amiben élünk mindenért nekünk kell megharcolnunk.

Ha megteszed, akkor hidd el , meglesz az eredménye.

Na jól van, szerintem most utálsz és azt mondod magadban, hogy hú de könnyen beszél, pedig nem.

De azért nem mondok pl, hogy velem milyen rossz dolgok történtek és még vannak problémák(és lesznek is), mert szigorú vagyok magamhoz és nem adom fel.

Gondolkozz el ezen és probáld meg elképzelni, hogy holnap reggel mosolyogva kelsz fel.

Légyszives!

Nem könnyű, de legalább már azon nevess,hogy reggel csak úgy mosolyogsz magadban.

Na jól van...légy jó és ne feledd!Örülj annak , amid van, mert másnak ez sincs!

Ja és a legfontosabb!

Nagy ölelést küldök neked innen!

És nem vagy senki!Csak senki nem mondta még neked, hogy 19 évesen mennyi mindent akarsz elérni?Héj hát ez még csak 19 év:azaz;

-születésedtől nyolcadikos korodig azt se tudtad, hogy mi is a világ

-14-15 éves korodban kezdtél középiskolába járni

-15-19 éves korodik jártad a középsulit

-majd most jön a java 19 felett!

Majd hatvan évesen mond, hogy nem értél el semmit!

Na most kérlek mosolyogj egyet és ne csináld ezt!

Szia!

2009. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19 éves lány!


Soha nem mond magadról, hogy semmit sem ér az életed vagy miért is éljek, mert még nem értem el semmi. Az élet még tényleg előtted van és olyan lesz amilyennek Te fogod megteremteni. Én aztán tudom. 16 éves koromtól önálló vagyok, és amit elértem az csak magamnak köszönhetem. Az életben mindig, mindenért harcolni kell. Mondjuk én alapból kos vagyok és ez rám nagyon jellemző tulajdonság! Harcolok, küzdök mindenért és soha nem adok fel semmit. Ezt kell tenni neked is.


Sajnos vannak mély pontok de, akkor azt kell mondani, hogy ez csak egy mai állapot, amiből már holnap csak visszatekintek. Mindig, mindenből van kiút. Tényleg majd 70 évesen felsorolhatod, hogy mit is értél el az életben. Most még otthon laksz és függesz a szüleidtől. Amit ők nyújtanak neked, azért érhetted el, mert szeretnek és szeretnék ha neked majd könnyebb lenne az életed. Becsüld és tiszteld őket mert ők érted is dolgoznak.. A nyelvvizsgák és az érettségi kezdetnek nem rossz! Ha tovább tanulsz és majd tapasztalatot gyűjtesz akkor már minden könnyben megy. Akadályok mindig lesznek, de azért leszel majd erős, hogy azokat meg tudd oldani.


Soha semmilyen körülmények kötött ne panaszkodj! Gondolj bele, hogy az afrikai éhezők milyen örömmel cserélnének veled. Te örülhetsz annak, hogy oda születtél ahová. Biztos, sokan cserélnének veled és ők mégsem panaszkodnak!


Kívánom neked, hogy minél előbb másképpen lásd ezt a világot és találd meg benne a boldogságot. A szeretetet nem lehet kiharcolni az ha van jön magától, ha nincs nem is lesz! Szeress, hogy szerethessenek téged! Csak ennyit kívánok tiszta szívből!!!!!!!


„ A szeretet az a kulcs, amellyel bármely szív kincsesládáját kinyithatod.

Csak rajtad múlik, hogy mikor teszed a kulcsot a zárba!”


Enikő

2009. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

szeretet nyelvei

Önök milyen nyelvet használnak, amikor megpróbálják kifejezni, hogy mit is éreznek egymás iránt? Ez a kérdés nem azt feltételezi, hogy önöknek nem a magyar volna az anyanyelvük. Sokkal inkább arról van szó, hogy a szeretetünk kifejezésében sokszor nem ugyanazt a nyelvet használjuk, és ebből számos félreértés adódhat egy házasságban.

Gary Chapman, pszichológus, antropológus és házassági tanácsadó fogalmazta meg, hogy neveltetésünk, környezeti hatásaink és személyes hajlamaink révén mindannyian „ráálltunk" egy bizonyos nyelvre, és ezen a nyelven vagyunk képesek felfogni, hogy szeretnek bennünket. Szerinte öt ilyen szeretet-nyelv létezik:



1. Elismerő szavak

Akinek az elismerő szavak képezik a szeretet-nyelvét, az a kedves megjegyzésekből, a dicséretből, a bátorításból, az elismerésből tudja kiolvasni partnere iránta táplált érzelmeit. Ezek a szóbeli megerősítések nagyon sokfélék lehetnek: „Olyan örömmel nézek ki a kertbe, amióta levágtad a füvet." „Te készíted a legfinomabb töltött káposztát az egész földkerekségen." Ha partnerünk ezen a nyelven beszél, akkor érdemes készítenünk egy listát, hogy mi mindent szeretünk benne. Melyek azok a tulajdonságai, amelyek különösen fontosak számunkra, és mivel vívja ki újra és újra a tiszteletünket, csodálatunkat. Ha készen vagyunk a listával, akkor már csak alkalom és megfogalmazás kérdése, hogy ezeket az elismeréseket meg is osszuk vele. Egy ilyen lista például a következő pontokat tartalmazhatja: „Észreveszi rajtam, amikor fáradt vagyok, és olyankor elviszi a gyerekeket biciklizni, hogy tudjak egy kicsit pihenni." „Bármenyi feladata is van, mindig talál időt arra, hogy megkérdezze tőlem, mi történt velem a nap folyamán." „Minden héten lemossa a kocsit." „Pontosan észben tartja a határidőket, a kötelezettségeinket, a befizetendő számlákat."



2. Együtt töltött idő

Az együtt töltött idő azt jelenti, hogy osztatlan figyelmet szentelünk valakinek. Az osztatlan figyelem pedig többek között abban jut kifejezésre, hogy egymás szemébe nézünk. Az együtt töltött idő a fizikai együttléten túl azt az érzetet adja a házastársunknak, hogy csak rá figyelünk és ő a legfontosabb a számunkra. Megtörténhet ez egy jó beszélgetésben, egy közös sétában, egy kirándulásban, egy éttermi vacsora alkalmával, vagy bármilyen más közös tevékenységben, amelyhez mindkettőnknek van kedve, és amit mindketten azért teszünk, hogy kifejezzük vele a másik iránti szeretetünket.


E szeretet-nyelv gyakorlására jó alkalmat adhat, ha egy meghatározott időpontban minden nap leülünk és elmesélünk egymásnak három dolgot, ami aznap történt velünk. A meghatározott időpont segít, hogy a szerelmünkre való odafigyelés szerves része legyen a napunknak. Néhány hét gyakorlás után azt fogjuk érezni, hogy ezek a percek jelentik a nap legszebb pillanatait.



3. Ajándékozás

Akinek párja az ajándékozás szeretet-nyelvét beszéli, az igen könnyű helyzetben van. Csak meg kell találnia azt az apró figyelmességet, amivel ma is azt érezteti vele: „Gondoltam rád, fontos vagy nekem." Egyik szeretet-nyelvet sem lehet könnyebben megtanulni, mint ezt. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni. Az ajándék értékét nem a pénzösszeg határozza meg, amelyet fizettünk érte, hanem azok az érzelmek, amelyek hozzá kötődnek. Hasonlóan a házastársunknak adott ajándékok értékét is az határozza meg, hogy mi jut majd az eszébe, ha ránéz. Ezért a boltban vásárolt csokor, a könyv vagy a nyakkendő mellett ajándék lehet néhány szál vadvirág is, amit az út mentén szedtünk, egy pár soros versike, amit a munkahelyen unalmas perceinkben leírtunk, vagy egy aprócska finomság...



4. Szívességek

Aki a szívességek szeretet-nyelvét érti, annak nem elegendő beszélni a szeretetünkről, nem elég ajándékokkal elhalmozni, ő az érte végzett tettekből olvassa ki, hogy párja mit is érez iránta. Szívesség nagyon sok minden lehet. Tisztába tehetjük a gyermeket, felporszívózhatjuk a lakást, lemoshatjuk a kocsi szélvédőjét, a lényeg az, hogy olyan tevékenységet tegyünk a másikért, amelyet ha nagyon akarnánk, meg is úszhatnánk. Ha kedvesünk a szívességek szeretet-nyelvét beszéli, akkor éppen ebből fogja látni, hogy mit érzünk iránta. Kibújhatnánk a feladat alól, mégis örömmel felvállaljuk, mert szeretjük őt.



5. Testi érintés

Testi érintés sok minden lehet két házastárs között. Lehet kézfogás, simogatás, ölelés, csók, szexuális együttlét. Akik számára a fizikai érintés a legkifejezőbb szeretet-nyelv, azok ennek hiányában nem biztosak társuk szeretetében. Az ilyen emberek számára nagyon fontos, hogy társuk nap közben többször megérintse, megpuszilja, vagy magához szorítsa őket. Ha sétálnak, akkor szereti fogni a kezét, amikor lefeküdnek aludni, akkor szeretne szorosan hozzá bújni.



Elbeszélünk egymás mellett?

A szeretet-nyelvek terén nagyon sokan követik el azt a hibát, hogy házastársuk iránti érzelmeiket azon a nyelven próbálják kifejezésre juttatni, amelyen maguk is veszik a szeretet jeleit. Így előfordul, hogy egy elismerő szavakból értő férj elhalmozza a feleségét szebbnél szebb bókokkal, holott neki inkább arra volna szüksége, hogy a férje időt szánjon rá. Sok házastárs így évekig elbeszél a másik füle mellett, mert nem ismeri, hogy partnere milyen szeretet-nyelvet beszél. Hogy ez az ön kapcsolatában ne történjen meg, végezze el párjával az alábbi gyakorlatot:



Gyakorlat:

1. Fejezze be a következő mondatot: „Akkor érzem a legjobban, hogy szeretsz, amikor..."


Azok a dolgok, amelyeket felsorol, rávilágítanak arra a nyelvre, amelyen ön veszi partnere szeretet-üzeneteit. Ily módon tudatosulhat önben, hogy milyen nyelvet beszél.


2. Beszéljék meg, hogy a következő héten egymás szeretet-nyelvéhez igazodva milyen módokon fogják kifejezésre juttatni egymásnak az érzelmeiket.

2009. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!