Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg ennyire reménytelen...

Tényleg ennyire reménytelen lennék?

Figyelt kérdés
Huh hát hol is kezdjem egy átlagos 16 éves fiú vagyok.Eddig amíg általános iskolába jártam minden rendben volt tisztelettudó szorgalmas gyerek, sok barátom volt mindig mentünk ki focizni meg stb..és a jegyeim is jok voltak 4. es átlag azonban ahogy elkerültem középsuliba minden megváltozott itt ugy mond én vagyok az osztály bohóca én nevettetek órákon és elég keményen beszólok a tanároknak, nem érdekel semmi nem tanulok ugy vagyok vele ha megbukok nem érdekel de olyankor mindig eszembe jutnak anyumék hogy ők mennyire szeretnek és én is őket és akkor megfogadom hogy viselkedek és tanulok de persze nem tartom be mostanság pár drogba is belekóstoltam de ez nem számot tevő szinte lényegtelen .csak azt szeretném hogy minden a régi lenne olyan jo volt akkor, meg mindig azt gondolom ha év végén megbukok nem megyek haza nem tudnék a szüleim szemébe nézni . de úgy érzem nem bírok megváltozni. vélemény?
2011. márc. 7. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok a dolgokkal,de a drogokat még nem próbáltam.

Őszintén?Igen,te is reménytelen eset vagy,meg én is.


13/L

2011. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamóca. ***** válasza:

az első lépés a felismerés. ez megvan. innentől rajtad múlk minden, motiváld magad.

elmesélem én milyen voltam, hátha hatással lesz rád.

kezdetben aranyos kislány, jó gyerek. majd egyre több beszólás, rossz társaság, stb. 13 évesen már "rendszeesen" (a.k.a havi 2-3x biztos) eljártam bulizni, pasim volt, cigiztem, ittam. 7-8.ben bukdácsoltam, többet voltam az igazgatónál mint az órákon, mert beszologattam, lógtam, satöbbi.. igazi pank korszak volt az :)

aztán kinőttem. 9.ben elkezdtem összeszedni magam, bár még nem volt teljes a dolog. a bulizás maradt, a párom maradt, igazából minden maradt csak elkezdtem tanulni. javult a teljesítményem (igazán 10-re) ezáltal a magatartásom is, hiszen ha felszólítottak nem kellett lekoptatnom a tanárt, mert már tudtam a választ:D + bejártam suliba.

összeszedtem magam, kishíján kitűnőre érettségiztem, most főiskolára járok. egész ember formám lett, bár ezt nem mondták volna meg rólam anno:)

szóval mindent bele, semmi sme lehetetlen. önmagadon nem kell változtatnod, csak a hozzáállásodon. ha régebben jól tanultál, akkor képes vagy rá, csak most nem érdekel téged. motiváld magad, meg tudod csinálni. figyelj oda.

2011. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

nem vagy reménytelen, de b@szki vegyél már erőt magadon!

ha jó eszed van és nem alszol be már attól hogy elolvasod a lecke címét akkor nem lesz nehéz dolgod. +tanároknak ne szólj be. ha másoknak igen az nem ANNYIRA gáz.

tanulj + felnőttekkel szemben tisztelet

2011. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kérdés.Özön válasza:

Ides nincs ojan h remélny telen eset .......én 18/f és én is bukdácsoltam eddig de hogy néz ek a szüleiim szemébe én meg v áltoztam ..ugyan ojan hülye vagyok beszolok a tanárnak meg minden de tanulok a drog az meg ojan dolog h jóóó de nincs értelme inkábbb haverok csajok meg buli jobb mint a drog sokkkal !!!!


meg lehet változni .....a 13/l meg kapja be :D

2011. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 a_maestro_főnök ***** válasza:
mindig gondolj a szüleidre nekem speckó a tesó ugrik be hogy ezt most meg kell csinálnom miatta hogy olyan legyek mint ő
2011. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kapom be :D
2011. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem 18 éves koromig nem voltak barátaim ,csak ismerőseim max egykét haver.Sokan utáltak Engem!Rossz tanuló voltam!Szakközépben 2xer buktam utána elmentem dolgozni majd észheztértem és munka mellett tettem le az érettségit meg 2 szakmunkást!Te vagy az aki a jövődet alakíthatja!Én így utólag bánom hogy elvesztegettem 3 évet az életemből mert azt sokmindenmásra is fordíthattam volna!És megéri tanulni mert ha jól akarsz keresni akkor vagy nagyon tanulsz és fősuli diploma meg ilyesmi vagy keresel egy olyan szakmát ami érdekelne is és talán még ügyes is lenél benne és szívesen dolgoznál benne!Ha kitanulsz egy szakmát és a legjobb munkára törekedsz akkor az nagyon megéri!Sokkal több lessz a pénzed mint a többieknek,tisztelnek a körülöttedlévűk és megbecsülnek és nem fogsz munkanélküliségben szenvedni!!!

Iskolába jársz nincsen nehéz dolgod mert nem kelsz reggel 4 kor vagy nem jársz 3 műszakba vagy nem álnak mögötted ostorral hogy minnél gyorsabban hajtsanak.A lényeg ami lényeg megéri tanulni és vinni valamire!A tanárokkal érdemes jóban lenni és nem beszólni nekik mert akkor azért fogsz megbukni!

Remélem hogy észhez térsz!

Sok sikert!

2011. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!