Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Sajnos eléggé félős lány vagyok...ha van valami konfliktusom valakivel, nem merek visszaszólni, mert eléggé nehezen bírom azt, ha valakivel rosszba vagyok. és ezs sajnos belülről úgy érzem, hogy emészt.most ősszel fogok gimibe menni, és ott úgy gondolom jóval több ilyen helyzetben lesz részem.ezt az érzést, hogy tudnám legalább enyhíteni... és hogy szerezzek magamnak önbizalmat? lelkileg teljesen meg vagyok törve (suli,család) suliban nem merek visszaszólniinkább csak mosolygok.szóval a kérdésem, az hogy mivel szerezzek önbizalmat? és hogy viseljem el a konfliktusokat? kérlek szépen segítsetek :S


2011. márc. 10. 15:58
 1/6 A kérdező kommentje:
és még valami... mostanában egyre többször gondolok az öngyilkosságra, mert szerintem, úgy sokkal jobb lenne körülöttem mindenkinek...
2011. márc. 10. 16:04
 2/6 anonim válasza:
az öngyilkosság megfutamodás! és nem lenne jó senkinek, de tényleg ! szerintem gyúrd ki magad:D ha izmos leszel akkor biztos lesz önbizalmad:P
2011. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyemismeg... :) Nagyon aranyos csajszinak tűnsz. Tudod mire gondolj mindig??? Hogy ez csak egyátmeneti állapot. Én is így voltam. Volt olyan időszak, hogy a buszra sem mertem fölszállni egyedül. Azóta már 23 éves vagyok, életem értelmével lakom és a mostohaanyám is meghalt végre. Ez így visszaolvasva elég durván hangzik, de tényleg így van. Meg éreztetni akarom, hogy másnak is rossz... Öngyilkosság? Ebben tapasztalatom nincs, csak véleményem. Aki öngyilkos lesz és nem sikerül neki, annak segítek. Mivel akinek van bátorsága/ereje ahhoz, hogy a legnagyobb emberi ösztönt a túlélést legyőzze, az... Érted???? Könnyebb lenne másoknak? Ha belegondolsz ez valószínűleg csak önsajnálat. Szóval tanács: Kitartás, majd elmúlik!!!!!
2011. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kizcar ***** válasza:

Nekem is ez a bajom, bár én inkább úgy fogalmaznék, hogy túl jószívű vagyok, szinte soha senkit nem bírnék megbántani. Mondták is már, hogy vigyázzak, mert így majd csak kihasználnak. Bár tuti van valamiféle gyávaság a dologban.

Én speciel valamilyen harcművészet tanulását látom megoldásnak. És mellé valami edzés sem árthat a dolognak. Te esetedben valami fitness/aerob edzésre gondolok.

Olvasni sem árthat ilyen dolgok legyőzéséről szóló írásokat.

Én még nem találtam hozzá megfelelő irodalmat, bár nem is kerestem pedig nem ártana.

Az öngyilkosság meg fasság, azt hagyd a nem is tudom kiknek. Inkább válj gyógyulttá, aztán segíts olyanokon akik rászorulnak, és tántorítsd őket is el húlyeségekről.

Na szóval nem vagy egyedül, és ez az állapot csak átmeneti, mindig nem lehet szép az élet. Ha mindig és mindenkinek szép lenne, akkor egyáltalán mit jelentene az hogy szép élet.


Végezetül pedig nézd meg ezt


http://www.youtube.com/watch?v=JkxtlwX8LB0

2011. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat.:) Sokat segítettek. a videó nagyon elgondolkodtató volt.és a kedves 2.-nak írnám, hogy ez a buszos dolog nálam is jelen van....egyszerűen rettegek, hogy bárki is megszól:S
2011. márc. 13. 01:20
 6/6 anonim ***** válasza:

ne is gondolj az öngyilkosságra!sok embert(beleértve engem is) még az is egy hétig szomorúságban tart hogyha hallom hogy egy ismeretlen meghalt :( olyankor arra gondolok: "úristen!te jó ég!biztosan neki is volt családja akik most nagyon szomorúak én el sem bírnám viselni ha ismertem volna!"

a suliban egy videót néztünk amiben az volt hogy egy 18 éves fiút megkéseltek és a szülei voltak a videóban az apukája ordított a fájdalomtól remélem te nem szeretnéd ezt tenni az emberekkel akik szeretnek,meg persze velem se!

2011. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!