Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kóros önbizalomhiány és...

Kóros önbizalomhiány és féltékenység ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves lány vagyok, és a fent leírt két dologgal küszködöm :/

Nem vagyok csúnya, de valahogy saját magamnál minden lányt szebbnek látok, és ha pl. megtetszik egy srác, nem merek közeledni, mert félek, hogy még ha össze is jönnénk, neki előbb-utóbb megtetszene valamelyik gyönyörű barátnőm, és lelépne. Néha ettől már komolyan pokoli kínokat állok ki... így sose lesz normális párkapcsolatom :(


Közrejátszat az, hogy az egyik volt barátom sokat flörtölt egy barátnőmmel, meg egy azelőtti volt barátom is dicsérgette az egyik bnőmet, végül el is hagyott (nem miatta, de közvetlenül utána)??


Most pedig nagyon megtetszett egy fiú, akivel volt egy rövid kalandom, de azóta valahogy egész jókat beszélgetünk, szokott is hívni hogy menjek vele meg a barátaival bulikba. De félek, hogy rám csak haverként tekintene, és ha megismerné valamelyik barátnőmet, rögtön lelépne :((


Van ebből kiút? Ez megmérgezi a hétköznapjaimat.


2011. ápr. 5. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehát változtatni szeretnél? Magadtól menni fog? Mert szerintem ha menne, már változtattál volna, nem? Marad a pszichológus. Hidd el, nagyon sokat segít.
2011. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, min és hogyan változtassak. Ezért kérek itt tanácsokat névtelenül olyan emberektől, akik esetleg tudják, hogy kell önbizalmat növelni, és az ilyen félelmeimen túllépni.
2011. ápr. 5. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem sincs önbizalmam, bár én nem tartok minden nőt szebbnek, sőt inkább kritikus vagyok másokkal szemben.De én is féltékeny vagyok,mert tudom a páromnak milyen elvárásai vannak és h. abból nekem mi az ami hiányzik.Kicsit furi mert ha tudnám h. külsőre én tökéletes vagyok neki akkor nem paráznék annyira,de mivel sok csalódásom volt, egyszerűen nem tudok megbízni senkiben, gondoloatban mindig ott van a kisördög h.vajon igazat mond e.Én is az orvost ajánlanám,mert pl. hiába tudom h. mivel tudnám javítani magamon az összképet nem igazán teszem meg,na meg ha el is rejtem az érzéseimat attol azok még ott lesznek.
2011. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szia!Mintha rólam írtad volna ezeket a sorokat :) 22éves vagyok és szintén küszködöm ezekkel a problémákkal.Lehet azért mert egykor a volt barátom a legjobb barátnőmmel csalt meg :((( Azóta még rosszabb a helyzet mint régen, nem tartom magam szépnek még egészséges önbizalmam sincs a féltékenységről meg ne is beszéljünk.Mondjuk most nincs párom lehet jobb is :))) De ez a téma engem is érdekelne,hogy hogy is másszunk ki ebből:) Kérdezőnek meg kitartás reméljük lassan már jobb lesz :)))ÜDv:Niki
2011. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pszichológus nagyon drága :((( Valami könyv, ami segítene esetleg? Vagy olcsóbb pszichológust tudtok BP-n?
2011. ápr. 5. 12:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Kerületi ideggondozóban ingyenes.
2011. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Könyv:

Louise L. Hay - Éld az életed

2011. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is küzdöttem ilyen problémával. A barátomról kiderült, hogy menyasszonya van, és az nem én voltam. :(

Nekem is önbizalom hiányom volt, és folyton attól rettegtem, hogy elhagy a párom.

Dokihoz is jártam, előre szólok, semmit nem ér, csak egy csomó lóvét adsz ki.

Most boldog házasságban élek, van önbizalmam, és a legjobb nőnek tartom magam, akit a párom csak választhatott :)

25/L

2011. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A felelmek akkor tünnek el, ha belemesz es szembenezel velük. Tehat: "a puding probaja az eves". Nem minden fiu ilyen, mint az exed volt, de persze nem kizart, hogy ilyenekkel is talalkozol, de sok-sok mas jellemü fiu is van.


A vonzas törvenye is müködhet: amitöl felsz, azt bevonzhatod, ezert probalj ugy allni ehhez a dologhoz szerintem, hogy bizd ra a fiura, hogy ö milyen (ha megfelel, marad, ha nem, keresel majd mast), ne kepzelödj, ne gondolkodj elöre. Tereld el a remgondolataidat valami teljesen masra, amikor ilyen "jön", akar egy penzeszsakra :).


Önbizalomrol sokat olvashatsz a google-ba irva (ujkorklub is erinti), könyvekben. A gyerekkorbol eredö dolgok ezek is: Mergezö szülök, John Bradsam: Vissza önmagunkhoz c. könyvek. Ha nagyon sulyos, akkor terapia. Termeszetes modszerekkel foglalkozokat javasolnek (kineziologus...stb), es közülük akit Te hatasosnak, akit TE segitsegnek erzel, az a segitseg!!

Segithetnek meg termeszetes, de hosszabb idejü modszerek is: Bach viragcseppek, Moksa elixir.


Nem tul racionalisnak tünik, de sokaknak bevallt: ha valaki rendszeresen, pl. 3 honapig minden ebredes utan 10-szer elmondja a tükörbe nezve hangosan, hogy "szep vagyok", egy idö utan valtozas, mintha kezdene elhinni. Erdemes kiprobalni min. 1 honapig.


Szep napot es belsö harmoniat kivanok!

2011. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nézz a szemébe a félelemnek!

Én is ugyan ezekkel a problémákkal néztem szembe,és kezdek feloldódni amióta az osztálytársaimmal normálisan tudok beszélgetni..

2011. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!