Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek miért törődöm...

Szerintetek miért törődöm másokkal? Hogyan változtassak, és legyek önzőbb?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a szüleim orvosok.Mindig arra tanítottak,hogy senkit nem szabad megvetni, kinevetni, kigúnyolni, szóval tisztelni kell az embereket.AZ osztályomban nem ez megy!Megalázzák egymást. Végülis gyerekkorom óta sokszor jöttem haza úgy a suliból,hogy le voltam döbbenve,hogy mennyi kegyetlenséget csinálnak egymással az emberek,bántás, hazudozás, nagyképűség, lenézés,stb.! Nem tetszett sose,de egyszerűen nem akarok ezekkel foglalkozni,mégis már most fogok májusban érettségizni,vége a középsulinak, meg kellene változnom ebből,hogy ne érdekeljen,mások mit és hogyan meg miért csinálnak!

Légyszi segítsetek,szerintetek lehet ez az oka annak,hogy ilyen vagyok?Mi a megoldás rá?Köszi.


2011. márc. 16. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit az osztálytársaid csinálnak, semmi extra, nem kegyetlenek azok, csak ostobák. Mint a legtöbb ember. Szóval valószínű máshol is ilyenekkel találkozol majd. Persze vannak hozzád hasonlók is. Én inkább arra gyúrnék, hogy őket megtaláljam, és velük barátkozzam. Kétlem hogy az önzőség tanulható lenne, vagy ilyen vagy, vagy nem. (Bár nem értem a problémát, ha nem akarod hogy érdekeljen, akkor egyszerűen ne foglalkozz vele. Sosem értettem mi olyan bonyolult ezen.)
2011. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva van. A hülye anyám önzőségre nevelt. De tudok ellene tenni, nem vagyok olyan k csög amilyennek akart.
2011. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kérdésedben a válasz:mert ezt nevelték beléd a szüleid.bár attól ,hogy tiszteled őket,meg nem veted meg,attól még sz-rhatnál a hülye fejükre.
2011. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!