Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szegyelos vagyok, uj...

Nagyon szegyelos vagyok, uj tarsasagban ha nem kerdeznek meg se szolalok. Ez nagyon rossz, hogy valtoztassak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy beszelni kene minimum, de egyszeruen sosem tudom ravenni magam. Mindig veggigondolom hogy ha ezt mondom, akkor hogyan reagalhatnak a tobbiek, ha amazt akkor hogy...stb. Es vegul sose mondok semmit. Mindig azt erzem (pedig nem feltelenul van igy), hogy utban vagyok. Hogy pluszban vagyok. Hogy inkabb mas tarsasagot keresnenek, minthogy velem beszeljenek. Arra gondolok, hogy inkabb a baratnom velemenyere vagy mas velemenyere kivancsiak mint az enyemre. Hogy csak kinevetnenek... Butsagok ezek, mert nincs miert igy legyen...de megsem tudok ezen valtoztatni, es emiatt nagyon nehezen baratkozom.

Miutan megismerek valakit jobban, mar nincs gond..beszelek ha kell ha nem :)...de addig...

Most kezdtem az egyetemet, es ez a dolog nem valami nagy elony...hogy tudnek megvaltozni egy kicsit? Nagyon szuksegem lenne egy ket jotanacsra...!! Elore is koszi.


2011. okt. 11. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Hát, szerintem ne foglalkozz ezzel.

Te ilyen vagy.

Nehezebben oldódsz fel.

Nem baj, van ilyen ember.

Ha nagyon akarsz változtatni, akkor csak még görcsösebb leszel, és még félénkebb.

Úgyhogy, hagyd!

Legyél olyan, amilyen vagy.

Akit érdekelsz, azt érdekelni fogod, akkor is, ha nem beszélsz lyukat a hasába az első pár alkalommal.

2011. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Én is ilyen vagyok, társaságban szinte meg se szólalok, max ha kérdeznek. Jó lenne megváltozni, de nem tudom hogy kellene. Azzal nincs gond, hogy elfogadom magam, de akkor is...

21/F

2011. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is ilyen vagyok, bár én egyáltalán nem bántam soha. Ha valakiket régóta ismerek akkor azokkal már tudok beszélni, hülyülni, bármit. És őket is megismertem valahogy :)
2011. okt. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kicsit meglepo, hogy vannak meg masok is ugyan ilyen "problemakkal". Ti hogy erzitek magatokat egy uj tarsasagban? Nem zavaro egy kicsit, hogy mindenki ugy elvan...ti meg, kellemetlenul erzitek magatokat. Vagy ha nem is feltetlenul kellemetlenul, szeretnetek jol erezni, beszelgetni, de megsem megy...nem rossz? Nem gondolkoztatok, hogy hogy kellene lekuzdeni ezt a dolgot? Hogy felszbadultabbak legyetek?
2011. okt. 12. 20:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Én folyamatosan ezen rágódom, hogy jó lenne felszabadultam beszélgetni másokkal ill a véleményemet kinyilvánítani, ha nem tetszik valami, de nem megy. Fogalmam sincs, hogyan lehetne megváltozni, de lassan beletörődöm.
2011. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, engem nem zavar. Úgyis utálom az embereket :DD Egy kezemen megtudnám számolni hogy hány olyan alkalom volt, amikor szerettem volna beszélgetni egy új társaságban...
2011. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a dolgot is tobbfele keppen fel lehet fogni. En mindenkepp szeretnek baratsagosabb lenni, ill konyebben baratkozni. Szeretem az embereket attol fuggetlenul, hogy nem tudok senkiben megbizni. Jo erzes segiteni nekik, vagy elerni, hogy mosolyt lassak az arcukon. Szertenek joban lenni mindenkivek, bar tudom, hogy ez lehetetlen...valamilyen szempontbol mar kinotte a vilag ebbol magat. Valami megoldas kell hogy legyen. Vagy nincs mas?...csak az ido?
2011. okt. 13. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az idő sem oldja meg, mert mikor 17-18 éves voltam, akkor abban reménykedtem, hogy az idő megoldja, de most 21 évesen ugyanott vagyok.
2011. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Érezd erősebbnek magad :D Hülyén hangzik de majd megérted miről beszélek.
2011. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Erezd erosebbnek magad. Fejen talaltad a szoget! A nagy kerdes mar csak az, hogy azt hogy? Nehez......
2011. okt. 13. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!