Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mégis én vagyok az irigy,...

Mégis én vagyok az irigy, mocsok aki soha nem segít?

Figyelt kérdés

Habár egyetem mégis mindig kapunk valami házit, pl írjunk meg egy valamilyen programot. Persze mindig annyira nehezek, hogy kevesen tudnak hozzászólni. Én napokig kínlódok eggyel, a többiek a határidő lejárta előtt egy nappal észlelnek fel és rögtön kérik tőlem a programokat. Első évben odaadtam szívesen mindenkinek, de csodálkozva néztem, hogy a vizsgákon jópár ilyen ingyenélő emberke nagyobb jegyet kapott mint én. Hát nem a versengés miatt, de nekem szükségem lett volna az ösztöndíjra és tettem is érte valamit. Erre a másik meg büszkélkedik is, hogy ő milyen magasra emelte a szintet.

Ezek után persze nem adtam oda senkinek sem...mindenki dolgozzon meg a jegyéért. Persze irigynek, fösvénynek meg mindennek tituláltak...ami zavar. De hiába mondom nekik el ezt a sztorit, erre csak annyit mondanak, hogy mindenki intézze a dolgát úgy ahogy tudja, és segítsen az évfolyamtársainak.


2011. márc. 21. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te is állts fel magadnak egy fontossági sorrendet! Úgy látszik a szorgalmasan,alaposan elkésztett házikból nem lehet megélni, inkább a vizsgákra koncentrálj! Ha a házikat ugyanúgy el is készíted, nem kell róla tudnia a többieknek, hogy már megvagy vele. Már nem tűnik elutasításnak, ha nem adod nekikoda!
2011. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy másik, pocsék munkát, és azt add nekik lemásolni. Legfeljebb azt hiszik, hogy a te tudásodra nem érdemes támaszkodni.
2011. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmmm...ez jól hangzik, hogy csináljak egy másik házit, amit nekik adok oda. Kicsit ijesztő, hogy még plusz energiát is fektessek bele, csak hogy gonoszkodjak. Ez igazán jó ötlet. Egy idő után meg nem is fogják kérni, mivel az én háziim kakák.
2011. márc. 22. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem ilyen egyetemre járok.


Nálunk úgy néz ki h szívesen összeülünk megbeszélni a megoldásokat.

Sőt levlistára is kipakolunk jegyzőkönyvekhez adatokat, de utána mindenki csinálja meg a jegyzőkönyvét maga! - amúgy is ciki lenne ha lebuknánk hogy ugyanúgy néz ki a jegyzőkönyvünk.


Én csak akkor haragszom ha vmi jó anyagot bedobok a közösbe, kijegyzetelt 100 oldal stb. aztán fél év múlva megtudom hogy egy pendrivenyi cucc volt náluk, amit velem nem osztottak meg.


Tehát részemről ha van vmi ami nem számít bele a versengésbe akkor azt megosztom - lásd régi kémiaszámítások, jegyzőkönyvadatok - de tananyagot már nem fogok lövöldözni ezek után az fix.

2011. márc. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Te pedig válaszold azt nekik: " Mindenki írja meg a leckéjét ahogy tudja! Ha nem vagy tisztában egy kérdéssel szívesen elmagyarázom, de nem fogok helyetted dolgozni."



Az én véleményem a dologról:


Örülj neki hogy így alakult. Idejében megtudtad milyenek az emberek és ezt ne felejtsd el soha a hátralévő életedben!Ez az egyik legfontosabb lecke amit az egyetem taníthatott, mert programot írni anélkül is tudtál ahogy elnézem.


Helyesen cselekedtél amikor nem adtad oda!

A te túlélésed az első.Aztán megint te jössz, azután megint te és majd csak a sor legvégén ők.


Mert: Soha nem fog helyetted SENKI törődni veled.

Ha segítesz másoknak nem hogy meghálálnák hanem még ellened is fordítják. ( mint kiderült)


Majd most mutassák meg mekkora pengék.

Tiéd lesz az ösztöndíj ők meg majd dicsekedjenek a kettesükkel.


Csak így tovább tesó!

2011. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!