Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarok ennyire megfeleln...

Miért akarok ennyire megfelelni másnak, miért vagyok ennyire önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés
És folyton azt hiszem hogy mindenki engem néz, és mindenki rajtam röhög. Sokan mondják, hogy helyes vagyok, én akkor sem merek közeledni a lányok felé... 15/F
2011. márc. 21. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ugyanilyen problémák, csak én TÉNYLEG csúnya vagyok...

rakj fel egy képet, itt senki sem fog hazudni!

egyébként meg a fiúknál nem számít a kinézet annyira (pl nekem egyáltalán nem, inkább a belső). ahogy a mondás is tartja, ha egy fokkal szebb az ördögnél, akk nincs semmi baj :)

csak szerelmesnek kell lenned a lányba :)

xD

de am tényleg így van

akinek azért nem jössz be, mert nem vagy helyes, az a lány olyan is...

ha pedig nem vagy jófej, akk mindegy, h helyes vagy-e vagy sem, de nekem pl szimpi vagy

14/l

2011. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szia. Holnap küldök egy e-mail-t. A helyzet az, hogy nem attól félek, hogy a lányok nevetnek ki, hanem úgy alapból...
2011. márc. 21. 22:04
 3/19 anonim válasza:

A problémának a gyökereit a múltban kell keresni: kiábrándító élmények, megrázó traumák, kellemetlen emlékek. Gyermekkorban ezek a dolgok nagyon erősen képesek megpecsételni a kamaszkori és a felnőttkori személyiség fejlődését, így valószínűleg komolyabb mentális megrázkódtatáson mentél át, amit a mai napig nem tudtál megfelelően feldolgozni.


A másik ok összefügg a jelennel: nincsenek igazi barátaid vagy legalábbis te nem érzed őket. Nem érzed olyan személyeknek a támaszát, akiket te is fontosnak találnál, valamint nem igazán érzed, hogy tartoznál valahova, ezért vagy ilyen nyugtalan és ezért van ilyen megfelelési kényszered. Szükséged van arra, hogy befogadjanak valahova, hogy fontos legyél valaki(k) számára és hogy meglássa akár egy ember is a te valódi értékedet.

Amikor kifogod elégíteni a szükségleteidet akkor megfog szűnni ez a probléma, amivel jelenleg küszködsz. A feladatod egyszerű valójában, hiszen minden az ismerkedésen és a bensőségesebb kapcsolat építésében áll. Dióhéjban: barátokat kell szerezned és megkell tanuljad a barátság kezelését és ápolását hosszútávon.


Természetesen az önmegvalósításhoz kapcsolodó faktorok sem elhanyagolhatók, de mivel kamasz vagy, a fő lépés a barátságok kialakítása lesz és ez sokat fog változtatni az életeden.

2011. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

húú, az rossz :(

sajnos én is ismerem ezt az érzést... valahogy meg kellene próbálnod elfogadnod magad, hogy több önbizalmad legyen. (Pl.: ne mondogasd magadnak, hogy ronda, hülye, béna, stb vagy)

találtam pár ilyen cikket: [link]

[link]

2011. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

elfelejtettem: első voltam


am rám is rámfér, szóval csináljuk együtt :)

2011. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
:) Lehet az ok, hogy a szüleim elváltak, és nagyon rossz a pénzügyi helyzetünk?
2011. márc. 22. 19:47
 7/19 anonim válasza:
én 25 leszek nyáron és én még nem is csókolóztam ugyhogy te ne izgulj, csak ne tedd ugy tönkre magad mint én mert te is kifutsz az időből . szorítok:)
2011. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
szerintem a pénz hiánya nem vet fel ekkora problémákat. Egyébként a kamaszkorral együtt jár, az is lehet, hogy nálad csak egy kicsit erősebb... nincs véletlenül egy testvéred, aki mindig szekált? (pl azzal, hogy buta v csúnya vagy?) mert nekem pl. amiatt (is) van...
2011. márc. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Van.
2011. márc. 24. 21:02
 10/19 anonim ***** válasza:
és piszkál?
2011. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!