Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Megőrülök! 1,5...

Mit csináljak? Megőrülök! 1,5 éve nem találok munkát...

Figyelt kérdés

1,5 éve nem találok munkát, nincs nyelvvizsgám, holott kell kettő szakmai közép a diplomámhoz...szal időben tuti csuszok csak nem tom mennyit lehet...

tanárok szemébe sem merek nézni, mert nincs nyelvvizsgám ( mert nincs melo, nem volt rá pénzem, középsuliban pedig egy szülő tartott el )

munka miatt se merek tanarokkal beszéli, mert az sincs, pedig jó lenne levelezősként, mivel azt alapban ezért találták ki....


2009. febr. 27. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy nyelvvizsgád legyen, nem kell feltétlenül különórákra járnod. Én magamat tanítottam és le tudtam vizsgázni. Nem egyszerű, de neki kell ülni. Egyébként pedig szerintem egy ember nem lesz attól kevesebb, hogy nincs nyelvvizsgája. Az egyetemen is (elvileg) van ingyenes nyelvoktatás illetve kedvezményes nyelvoktatás is, csak ki kell használni a lehetőségeket. A neten is rengeteg oldalt találsz segédanyagként. Munkát próbáltál keresni a diák egyesületeken keresztül? Diákmunka mindig van még akkor is, ha nem sokat fizetnek.
2009. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

kerestem, de mivel levelezős vagyok a városomban csak egy helyen foglakoznak velem ( a kettő vagy háromból .

ez alapján voltam kétszer alkalmi munkával egy gyárban.

dolgoztam még egy hónapot, direkt egy hónapos szerződéssel.

és emellett is volt alkalmi, de kicselezték, ha értitek mire gondolok.

nem kellene mennem szakmai gyakorlatra levelezősként, ha lenne a szakmában töltött 4 hónapom, vagy máshol töltött egy év,( amire már nincs esély...)

2009. febr. 27. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A mostani gazdasági helyzet sem kedvez neked. De mit tanulsz? Talán az segíthetne a munka keresésben, mert vannak olyan szakmák, ahol már egyetem alatt is felvesznek. Pl. nekem van mérnök és tanár ismerősöm, akik még diploma előtt kaptak állást.
2009. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne idegeskedj!

Nyugodtan beszélj a tanárokkal, hidd el, nem te vagy az első, akinek ez a gondja!

Minél több embernek beszélsz arról, hogy munkát keresel, annál hamarabb találsz. Meglesz a nyelvvizsgád is, ne félj. Ha nem most, akkor később. Nem egyedül vagy így , nagyon sok diáknak van hasonló gondja. Egy kis kolléganőm csak 1,5 év múlva kapta meg a diplomáját, mert addigra tudta letenni a nyelvvizsgát. Azóta (5 év) már szerzett egy másoddiplomát, nagyon jólfizető állása van, amit imád, most elment szülni, és fél év szabadság után otthonról tudja folytatni a munkát. Ja és vettek egy házat.

Az anyukája 40 évesen szülte, és egyedül nevelte végig.

Nincs semmi baj, még időn belül vagy. hidd el a tanár nem fog negvetni, mert csúszol, tisztában vannak ők is a helyzettel.

Egyszóval, nyugi, lehet hogy még nincs meg, de meglesz.

2009. febr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyari szunetben mindenkepp menjel ki kulfoldre au-pairnek, es a csaladnal nagyon jol tudsz nyelvet tanulni. Ha tudnal, akkor halasszal is egy evet, es fekudj ra a nyelvre!!! Azt te tudod, hogy melyik orszagba lenne jobb kimenni, melyik nyelv megy nehezebben, melyiket kellene jobban tanulnod.

De azt is megcsinalhatod, hogy fel evig egyik orszagban tanulod a nyelvet, utana fel evig a masik orszagban.

Ehhez az au-pairkedeshez nem kell sok minden, regisztralsz a neten, ingyen, es amikor meglesz a csalad, veszel egy fapadosra jegyet, mar jo aron lehet kapni.

En ezt tennem, 1 evig csak a nyelveket tanulnam kulfoldon.

A csaladoknal tudsz nyelviskolaba is jarni, kapsz teljes ellatast, es zsebpenzt is. Igy biztosan meglennenek a nyelvizsgaid.

Nekem is kulfoldon sikerult a nyelvvizsgam, igy csinaltam, mint ahogy leirtam.

A nyari szunet mar mikor kezdodik el neked? Azonnal menjel ki, es 1 evet halasszal, igy tobb mint 1 evig kintlehetsz!

2009. febr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
HELLLÓKA FIGYELJ SZRINTEM HAGYD A FRANCBA MERT LÁTOM NEM NAGYON KERESSEL TE MUNKÁT ÉS AMUGYIS VÁLSÁG VAN NE MOZDULJ KI A HÁZBÓL!!!
2009. márc. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!