Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért történik ez? Ha elveszte...

Miért történik ez? Ha elvesztem az érdeklődésem .

Figyelt kérdés

Szóval elkezdek valamit ami igazán fontos számomra8új munka,hobbi,sport ..) érzem az ügybuzgalmat a lelkesedést stb. Aztán egyszer csak alábbhagy, majd megkérdőjeleződik bennem hogy én tényleg ezt akarom csinálni . És ez szörnyű mert ilyenkor az ember önmagában is megkérdőjeleződik. :(

És ez a jelenség pont olyannál van ami tényleg igazán fontos volt korábban, és vágytam rá ..

És mikor ezt érzem akkor utána jön a bűn tudat és az üresség érzés is ..


Éreztetek már hasonlót?

Mit lehet tenni ? Lehet ezen változtatni ?


2011. ápr. 8. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

1, Vagy mikor már kipróbáltad, rájössz, hogy az nem is olyan, mint amilyennek képzelted, és már nem érdekel. Akkor nincs semmi gond, szerintem akkor kipróbáltad, de nem jött be, kész ennyi volt, keress más dolgot.


2, Vagy az az eset, mint a gyerekeknél is, addig érdekes egy játék, míg meg nem kapja, míg a kirakatban van. Ha már megkaptad, kipróbáltad azt a valamit, már elveszíti a vonzerejét.

Vagy próbáld magadban a kitartást erősíteni, vagy fogadd el, hogy sok dolgot kipróbálsz, de semmit sem csinálsz hosszú távon...

2011. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ugyanilyen vagyok. sokszor éreztem már pl. munkánál, hogy ne ez tényleg az, ezt csinálnám életem végéig...aztán pár hónap múlva annyi a lelkesedésnek. nem azért, mert szembesültem a dolog árnyoldalaival, csak egyszerűen nem érdekelt már. és mindennel így vagyok az életemben (hobbik, hangszerek, különböző versenysportok stb.), de egyelőre nem tudom a megoldást...talán ha egyszer tényleg megtaláljuk AZT a dolgot, ami igazán érdekel :D korábban engem is nyomasztott ez az érzés, de próbáltam pozitívan állni a dologhoz - mivel annyi minden érdekel, és annyi dolgot kipróbáltam már, így abszolút érdekesnek találom, hogy sok mindenhez értek.
2011. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok. A kitartás hiányzik belőlünk, és a monotóniatűrésünk is a béka segge alatt van, mindent csak addig akarunk csinálni, amíg tart a kezdeti lelkesedés, az újdonság varázsa. Mások sem lelkesebbek utána, csak ha már elkezdték, végigcsinálják. Benne van ebben az is, hogy amíg csak vágysz valamire, nem ismered közelről, addig többnyire csak a jó oldalát látod, azt, hogy ott azért erőfeszítéseket is kell tenni, és lényegében ugyanazt a tevékenységet kell újra és újra folytatni, azt nem. Érdemes rangsorolni a dolgokat, és aszerint dönteni, hogy kitartasz vagy sem. Hobbik esetében semmilyen negatív következménye nem lesz annak, ha egy-két dologban való mélyebb elmerülés helyett ezer dolgot felszínesen kipróbálsz. Munka és párkapcsolat terén viszont nem árt néha megálljt parancsolni az automatikusan váltani akarásnak.
2011. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem azt mondták a csalódástól félek, azért hagyok ott mindent. eleinte még reménykedek, aztán mikor jönnek a nehézségek, feladom. mielőtt bekövetkezne a kudarc, elkerülöm.
2011. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!