Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ma már miért nem ilyenek a...

Ma már miért nem ilyenek a gyerekek? (lennt)

Figyelt kérdés
Már egyszer írtam ki hasonló kérdést de ma már miért lett így elcseszve a világ? lehet hogy én vagyok a kívülálló és lehet hogy minden így van rendjén de miért nem olyan mint pl a pál utcai fiúk c. regényben? a 16 évesek jó közösségbe voltak játszottak stb... ilyenkor mikor ezt vagy ehhez hasonlókat nézek/olvasok úgy megfájdul a szívem ,beszélik suliba hogy majd délután mi lesz meg hasonlók. Még általánosba egész jo volt sokat jártunk ki igy csoportba meg volt a haveri kör de most középsuliba áhhh.. suliba miről beszélnek így be fogok rúgni így szétküldöm magam meg hasonlók . Vélemény?
2011. ápr. 18. 21:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
véleményem csupán csak annyi,hogy még ettől rosszabb világ is lesz..a sulisoknál már az a vagány aki többet tud inni,több,szebb csajt/pasit tud felszedni és még sorolhatnám...az emberi értékek(tisztelet a nagyon kevés kivételnek)elvesznek..
2011. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívemből szóltál... :S

A kérdésre válaszolva meg, azért nem ilyenek, mert sok minden megváltozott, az emberek életmódja, felfogása, fejlődött a technika és így tovább, ezért a gyerekeket is teljesen más behatások érik, amik között ott van a média is a maga negatív oldalaival. Bár mindez még nem magyarázza meg, hogy miért kellett ilyen irányba megváltozni a társadalmi normáknak... Én néha azt gondolom, talán jobb lenne, ha most sem léteznének ilyen "modern" technikai eszközök, hanem természetesebb módon élnénk...

2011. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy pár ilyen arc, akik büszkék erre, de nekem normális baráti köröm van. Amikor mesélik, hogy mennyire nem voltak maguknál, én röhögök rajta, mintha "rajnak" (bár nem szeretem ezt a kifejezést, olyan tipikus modern szleng-maszlag, semmi értelme) tartanám, de azért röhögök rajta, mert rohadt vicces, ahogy tönkreteszi az életét, csak még nem tud róla. "Legszebb öröm a káröröm, mert abban nincsen irigység."
2011. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vodevil válasza:
Azért mert a szüleiknek nem jut elég idejük a velük való foglalkozásra, ezért érzelmi intelligenciájuk alacsony, a társadalmi rétegek között nagyok a különbségek, ezért egyesek alacsony, mások magasrangúnak érzik magukat (holott egyébként egyformán emberek), ami további szociális sorvadáshoz vezet. Majd később a mai gyerekek gyerekei méginkább érzelmileg fejletlenebbek lesznek, mégjobban elterjednek a beteges dolgok, méginkább háttérbe szorulnak az igazi értékek, stbstb. Egyszóval ez még sokkal rosszabb lesz a későbbiekben, és semmi jel nem utal arra hogy az emberiség erkölcsileg változni akarna jó irányba.
2011. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk van benne valami.

Bár én nem a piálást és egyebeket részesítem előnyben hanem azt, hogy beülünk valahová és iszunk egyet (mármint nem alkoholt), vagy sétálunk. Ja meg a játszótér is törzshely számomra. (Nem csúzdázok meg ilyenek, csak pl hintázunk.)


Szóval csak beszélgetünk és jól érezzük magunkat. :)

2011. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyenek, mert a szülőknek nincs idejük, vagy nem akarnak foglalkozni a gyerekükkel eleget. Így a gyerek a netről néz példát, és aszerint a "nyugati" értékrendszer szerint kezdi látni a világot, azt tartja helyesnek.

Ha nem lenne net/tv ugyan az lenne mint a Pál utcai fiúkban.

Az meg nem elég, hogy csak 2 órát gépezhet egy nap stb, mert akkor az oszt.társaitól tanulja el a dolgot. Elejétől rendesen kell nevelni a gyereket, hogy ő is sz@rnak lássa ezt az életmódot. Max így kevés embert fog találni a saját korosztályából, akivel kijöhet. Ennyi.


19/F

2011. ápr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 14/L vagyok és "én se tudok haladni a korral" engem nem igy neveltek. szoktam néha énis csodálkozni :D
2011. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"aszerint a "nyugati" értékrendszer szerint kezdi látni a világot, azt tartja helyesnek."


Nyugati?! Szted az USA-ban piálnak 16 évesen? o.O lol ott komolyan veszik h 21 éves koráig nem adják ki... ez inkább keleti értékrend nem nyugati... látszik h nem tudod mit beszélsz csak reflexből fújnyugat-ozol

17/F

2011. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nyugi már általánosban is így van....egy csaj olyan 13 évesen már ide oda járt bulizgatni meg hogy hú ő úgy berúgott gee'cciii, + majdnem terhes lett, ( vagyis hogy mégsem)
2011. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először, hadd védjem egy kicsit a fiatalokat: a felnőttek nevelték őket, nem? Valahonnan tanulniuk kell azt amit teszenk, és azt, amit nem.

Másrészt, teljesen igazad van. Sajnos :( De ha az ember megtalálja a jó sulit és a jó társaságot, akkor normálisan is lehet élni :) (pl. én)

És még valami, de lehet, hogy csak véletlen írtad: a fent csak egy N:)

15/L

2011. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!