Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A mai világban miért akarnak...

A mai világban miért akarnak a gyerekek ilyen hamar felnőni?

Figyelt kérdés
A 13 éves már úgy viselkedik,mint egy 19 éves.
2009. nov. 9. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez 200 évvel ezelött is így volt. meg mikor én 13 voltam akkor is.
2009. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Hogy ne nézzék őket takonypócnak, nomeg ha egy 13 éveshez odamegy a nagymamája, akkor megtépkedi az arcát, és "juuujj dráággaa kicsi kisunokáááám"~ Ez egy 13 évesnek sem jó...

De vannak reálisabb példák is... egy 13 éves kislány meztelenül fotózza magát, kotonnal pózolgat, emóóóó meg satöbbi. Ez már csak azért van, mert elkényeztetett kis senkik. Azért viselkednek így a kicsik, mert már a 21. században élünk, és már nincsenek szabályok. Mindenki magasról tojik rá.

2009. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Oké most érdekes lesz amit írok, de te úgyis hülyeségnek tartod mert 20-30(vagy több, vagy kicsit kevesebb) éves létedre neked még a 18éves is gyerek és ebből nem vagy hajlandó engedni. Nos én 15vagyok nemsokára 16 és hiába vagyok ennyi, kb olyan a személyiségem mint Dr Housenak és nem direkt csinálom hanem magától alakult így, hiába vagyok még csak 15.
2009. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tehát olyan paraszt vagy, mint Dr. House?
2009. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is kb. ugyanezt a kérdést tettem fel a multkor!!

Nem tudom megérteni, miért nem tudják élvezni az emberek a gyermekkorukat, pedig olyan csodálatos, és csak akkor jonnek rá, mikor már nincs...

Sajnos én is ebbe a hibába estem, túl gyorsan akartam felnoni, eredményként rendesen osszezavarodtam..:(

2009. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17:33 igen, nem egyértelmű?
2009. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindig is úgy volt, hogy a tinédzserek "felnőttek" akartak lenni. A mai "modern" társadalom, és annak vívmányai ezt már lehetővé is teszik számukra (a ruhaüzletekben pl. megjelentek a tiniknek szóló kollekciók, sőt, én már XXS(!!!) méretet is láttam).

De egyébként ez a jelenség nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy 19 évesnek kinéző 13 évesből semmirekellő útszéli lesz 25 éves korára.

Ilyenkor a szülők szerepe meghatározó szerintem, meg idővel maga a tinédzser is elindul egy úton, ami akár jó felé is vezethet- annak ellenére, hogy a kinézete mást sugall.


Gondolj bele, hogy évszázadokkal ezelőtt a gyerekek tényleg nem sokáig volak "gyerek" státuszban, hiszen 16 éves korukban már férjezettek voltak, és kezdődhetett a családalapítás.

2009. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is felnőttesebben viselkedek! De ebbe a világba??? Könyörgöm, a gyerek mit csinál?? Haza megy nyomja a gépet vagy a PS2-t.. Kimenni a játszótérre, vagy legalább az utcába a szomszéd gyerekekkel játszani?? Minek ott az msn és még a házból se kell kitenned a lábad! Ennyi a mai gyerekkor!

Anyám amiket mesél, hogy ők miket csináltak.. Hát én ezt mikor csináljam?? És akkor jön az új elfoglaltság viselkedjünk felnőttesen! És evvel mi bajotok? Legalább megtanulják, hogy az élet nem habos torta! És nem várják az égből pottyant +1 életet vagy pénzt.. (Ps játék utalás) Vannak olyan gyerekek akik eltúlozzák.. És? Szerinted amikor felnőnek nem fogják tudni mekkora barmok voltak? 4x jobban fogják szégyelni mint az te elképzelni tudod!

Engem is idegesítenek a kis 12 éves gyerekek akiknek nagyon kinyílt a csipájuk.. És? Asszed te meg én meg bárki más nem ilyen volt?? A fiatalok öregedni akarnak az öregek fiatalodni! ez az élet rendje és ennyi.

2009. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg amúgy is tök mind1.
2009. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a környezet ezt várja tőlük.
2009. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!