Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi számít komoly, érett,...

Mi számít komoly, érett, felnőttes viselkedésnek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez az adott szituációtól függ, meg nem kicsit attól, ki mit ítél ilyen viselkedésnek.

Ami az egyik ember szerint OK, az a másik szerint gyerekes.

2011. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1.Ha reálisan állsz a dolgokhoz.

2.Ha nem viselkedsz gyerekesen,tehát nem hisztizel minden apróságért.

3.A nyugodtság.Minden helyzetben meg kell tudni állítani az indulataidat.

4.Nem ütéssel megoldani mindent.

2011. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Értelmi és érzelmi Intelligencia, tolerancia, helyes erkölcsi-morális értékrend! Megbocsátás, nulla bosszú, nulla kárörvendés!

Ezt nem lehet mással elmondani. Felnőtt az felnőtt, nem gyerekes és primitiv hanem érett viselkedés az élet minden területen, felelősségvállalás..

Egyet viszont megtanultam: mindig az mondja a másikat gyerekesnek aki maga is az! Tehát az"aki mondja másnak az mondja magának" müködik! Az exem mondta nekem, hogy gyerekes voltam, aztán kiderült nem én voltam a gyerekes és primitiv hanem Ő. Komolyabban gondoltam a kapcsolatot mint ő, tettem is érte nem csak vádaskodtam és durcáskodtam mint Ő. Ez is gyerekes!

2011. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Saját magáról, a hiányosságairól és hibáiról próbálja elterelni a figyelmet azzal h másokra ilyet mond valaki. Ez sem érett, felnőttes viselkedés. Intelligens érett ember nem okol másokat, nem vádaskodik hanem beismeri a hibáit és bocsánatot kér.
2011. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem ideírni, hogy párkapcsolatban értem ezt a kérdést.
2011. ápr. 25. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez azoknak az okoskodó embereknek a kifejezetten negatív felhangú sztereotípiájuk, akik bizonyos kiéletlenséget azzal kompenzálnak, hogy úgy kommunikálják a dolgaikat az emberek felé, hogy a "kor kötelez". Én nem ismerek felnőttes vagy nem felnőttes viselkedést, maximum olyat, hogy ártunk vele vagy nem ártunk. Persze, vannak bizonyos korosztályra jellemző viselkedésformák, de ezeket nem volna szabad sztereotípiákkal általánosítani. Sokszor a "felnőttességet" inkább kioktatásra, maguk fölülpozícionálására használják.
2011. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!