Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az normális hogy semmi nem...

Az normális hogy semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok és igazából úgy értem azt hogy nem érdekel semmi, hogy én gyakorlatilag 11-12 éves korom óta mindig itthon ültem és gépeztem. Nem nagyon érdekelnek a körülöttem lévő emberek (kivéve ha egy szép lányról van szó aki tetszik), még a szüleim sem. Ezenfelül a körülöttem lévő világ sem, csak itthon akarok lenni a szobámban. Általában a szüleimet csak akkor keresem meg ha kell valami, egyébként nem nagyon beszélünk. Egész napokat a szobámban töltök, a gép előtt úgy, hogy csak enni meg Wc-re megyek ki. De úgy érzem hogy engem ez nem zavar... Én igazából el voltam így, csak a szüleim mondják hogy ez nem jó. Igazából tudom hogy nem helyes, de nagyon rosszul és kínosan érezném magam ha nem így lenne. Ez kihat a tovább tanulásra is... Ugyanis mivel semmi nem érdekel, igazából semmilyen munkát nem akarok. Így ellennék ahogy most van egy életen át. Legalábbis most így érzem. Emberekkel egyébként nem nagyon tudok kapcsolatot teremteni, mert mindig csak kínosan jön ki és igazából beszélgetés közben rájövök hogy mit keresek én itt, és hogy egyáltalán nem is érdekel mit mond a másik. Nah ez normális? Mit tegyek? Mi a véleményetek? Köszi hogy elolvastad :)
2011. ápr. 29. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

az emberek 90%át nem érdekli a másik. engem se. te se érdekelsz.


az ember sokszor csak akkor jön rá, hogy milyen fontos, ha elveszíti. úgyhogy foglalkozz a szüleiddel kicsit.

2011. ápr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ebbe vagyok teljesen én is !!!!

kisgyerekkorom óta.


csak én 15 éves koromban elkezdtem szocializálódni és keményen drogozni, utána kirúgtak iskolából meg ilyenek. nem is végeztem el semmit se.

csak azért írom hogy te ne ess ebbe a hibába mert ha olyan vagy mint én akkor simán beleeshetsz.


ahogy most visszagondolok ez szerintem egy fajta depresszió és valóság elöli menekülés. A számítógép is csak egy szintetikus valóság amibe az ember menekül az "igazi" elől. az én bajom az volt hogy ez volt az elsőrangú valóság mert 6 éves korom óta volt számítógépem.

Szerencsére megvilágosodtam és rájöttem hogy mi a helyzet. ne élj a mátrixba. unalmas lesz egy idő után, nem menedék. csak ülsz és elfogynak az évek.

Ha változtatnék valamit az életemen az az lenne hogy kiskoromba nem ülnék sohase számítógép elé és inkább szocializálnék.


a világ nehéz és tele van gebasszal vagyis egy nagy gebasz az egész de basszus mi fene szerintem inkább hát nem is tudom.

mindenkinek magának kell megtalálnia a válaszokat.

2011. ápr. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, bár engem azért érdekel pár dolog, mondjuk azok is inkább azért mert tudom hogy valamit muszáj lesz majd csinálnom, nem élhetek örökké a szüleim nyakán (meg hát annyira nem is kényelmes azért, mindenre amit akarok nem kapok pénzt). Szóval csak azt tudom tanácsolni, találd ki mi az a munka amit még talán szívesen végeznél, és foglalkozz azzal hogy azt elérd. Mert dolgoznod valamit muszáj lesz, lehet az akár 8/12 órás alkalmazotti meló, d elehetsz akár vállalkozó is, és akkor legalább nagyjából te osztod be az idődet. Szóval szerintem ezen gondolkodj. szocializálódni nem muszáj, ha nem akar az ember, az életben engem sem érdekelnek mások, nem is foglalkozom velük.
2011. ápr. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Persze h kényelmes otthon maradni és nem kényelmes elmenni otthonról mert azt nem szoktad meg . Ez egy szokás . Pl ha valaki minden reggel 8kor megiszik egy narancslevet és azt csinálja éveken keresztül akkor ha kimarad az állati kényelmetlen, pedig milyen apróság.

És mit csinálsz a gép előtt ülve egész nap ?

2011. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Játszok, gitározok, netezek, filmet nézek.
2011. ápr. 30. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:
én nagyon elmaradozva tanultam.gép elött ülve programoztam el a gyermekkorom 90% át.most rendszergazda vagyok.
2011. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:

eheh még emlékszem, mikor nagyanyám azt mondta hogy mi lesz így a fiatalokból, hogy csak ülnek a gép előtt, de asszem igaza lett.


engem sem érdekel semmi pedig dögöljekmeg annyimindennel foglalkoztam már, hogy mások csak ámulnak ha elmondom.


nem normális, szerezz mindenféle embereket magad köré, különben 22-25 fölött a szőnyegen fogsz fentrengeni. Vagy lehetsz rendszergazda, de azzal már lehet h elkéstél:P

2011. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Amíg jól érzed magad ebben a helyzetben, addig nem kell semmivel sem foglalkoznod. Hiába mondják itt a nagy okosságokat az emberek, úgysem fogod megfogadni egyiknek sem a tanácsát! Majd ha nem a virtuális világodtól kérsz tanácsokat, hanem mondjuk a szüleidtől, akkor talán megtalálod az aranyközéputat. Az első hozzászólónak van abban igaza, hogy az ember önző egyén, akit valójában csak saját maga, és saját boldogulása érdekel. Fiatal vagy még. Ennek a kornak ez a sajátossága a mai információs társadalomban. Majd, ha megismerkedsz egy lánnyal (mert ugye csak kimozdulsz néha), akkor többet fogsz tapasztalni a "kinti" világból!
2011. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ez úgy hangzik mintha introvertált lennél. Amivel nincs semmi baj, ha a gépezés és a szép lányok érdekelnek, akkor csináld azt. Próbálj jó lenni belőle, pl. esport, esetleg játék készítés, vagy youtuberkedés.

Nyilván rossz ha nem jársz ki és nincs célod, mert nem mindig számíthatsz majd a szüleidre, egy idő után el akarnak majd válni tőled aztán később pedig meghalnak.

Magadra maradsz és ha nem tudsz beszélni másokkal és nem tudsz pénzt keresni, még azokat a dolgokat se fogod tudni csinálni ami egy kicsit érdekel.

Szóval nem hülyeség, tanulni, dolgozni, barátkozni, már csak azért is hogy kialakuljanak benned azok a képességek, amitől egyre jobb leszel ezekbe!

2018. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi újság van veled?
2021. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!