Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális ha idősebbek élete...

Normális ha idősebbek élete (barátsága) érdekel?

Figyelt kérdés

18/L

Sokan mondták, hogy érettebb vagyok az átlagnál, s irigyelnek is ezért többen, bár van, hogy tehernek érzem, sokszor pedig örülök, hogy nem vagyok olyan naiv, s tudatlan, mint a velem egykorúak. Képtelen lennék mindennap a korosztályommal lógni, s olyan dolgokról fecsegni, mint ők, mindennap inni, s piszkálni másokat, stb. Amit kb. mostanában a fiatalok mindennap csinálnak. Az olyan emberek, akiket a világ "mélyebb dolgai érdeklik”, általában jóval idősebbek nálam. Viszont mostanában késztetés fogott el a számomra szinte idegenek "barátsága” iránt. Legutóbb a fül-orr gégészemen gondolkodtam el, mert annyira jó karakternek tűnt, hogy az jutott eszembe, hogy na, ezzel meginnék egy sört, s kíváncsi lennék az életére... Ő egy 35körüli férfi. Van barátom, nem megtetszett, s nincs apakomplexusom.... Ezután a magyar tanárom fogott meg, hogy kíváncsi lennék az életére, s elbeszélgetnék vele, mert szeretem a verseket, s látom, hogy tényleg szereti az irodalmat, s ki mással, ha nem vele lehet erről jól elbeszélgetni, mivel a velem egykorúakat nem igazán érdeklik az efféle témák... Csak egy éve tanít minket, s eleinte eszembe se jutott ilyen. Van blogom azt is szívesen megmutatnám neki, hogy mi a véleménye stb. Egyébként nagyon jó szívű, kedves, aranyos tanár, s valamiért kíváncsi lennék az életére, meg, hogy milyen valójában ő. Láttam, hogy van egy párja, de a tanár már 34/L, még el se jegyezte, nincs gyereke... Miért érdekelnek engem ezek a dolgok? (biztos, hogy nincsenek ferde hajlamaim!!!) Egyszerűen érettebbek látásmódja érdekel a világról, meg az, hogy min mentek keresztül, vagy nem tudom. De hülyén érezném magam, ha megkérném, hogy nézze meg a blogomat, meg nem hiszem, hogy úgy mond, barátként felelne rá, nem akarom, hogy egy idióta diáknak nézzen. ... Talán miután vizsgázni voltam, s kérdezősködött, rólam, mint ahogyan a tanárok szoktak érdeklődni a diákjuk után,( s nem akartam beszélni arról, amit kérdezett, nem magánügynek éreztem, csak nem a legvidámabb téma volt a családi megélhetésünk helyzete. Erre eléggé terelően feleltem, s látta, hogy nem akarok erről beszélni) született meg bennem, hogy szívesen elmondanám neki, hogy mi a helyzet, csak nem a tanári közepén… (tényleg érdekelte!!!) Így kíváncsi lennék az ő életére is vagy nem tudom. Tudom, elég zavaros xD

???


2011. jún. 3. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, még ha nem is mindennapos. A te szóhasználatoddal élve, én is az "idősebbek" közé tartozom, és vannak jóval fiatalabb barátaim/ismerőseim.


F

2011. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam kijönni a saját korosztályommal. Ha legalább egy tízessel idősebb akkor eldumálunk. Én is az életére vagyok kíváncsi (nem önéletrajzilag), hanem arra, mi történt vele, milyen gyerekkora volt, csínyekre, kalandokra ilyesmik.

Szerintem is gyerekesek a velem egykorúak...

2011. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
-.-" bírom az iylet, hogy mindenki idősebbnek hiszi magát a koránál... épp ezért lesz ő is ugyanolyan agyilag, mint amennyi... semmivel nem vagy érettebb a korodnál, csak úgy szólok, h ne legyél eltellve magadtól
2011. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
S mégis hogy menjek oda egy 10essel idősebbhez, hogy hé pacsi, legyünk barátok?! :)
2011. jún. 3. 13:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak szólok, hogy nem vagyok eltelve magamtól! ;) Nem vagyok több mint ők(korosztályom), csak nem érdekel az ő világuk, hanem a 10esekkel idősebbeké. Sorry
2011. jún. 3. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:
persze persze... inkább dedósabb vagy
2011. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha valami közös érdeklődés révén találkoztok, akkor elkezdhetsz vele beszélgetni a témáról, aztán ha fogékony a barátkozó szándékodra, akkor idővel úgyis kialakul a barátság.
2011. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ez egészen normális, engem is jobban érdekelnek az idősebbek, mint a velem egykorú piálós, és egyéb emberkék. Általános iskolában, kb. 6. osztályos lehettem, mikor a tesi tanárommal bizalmasabb kapcsolatba kerültem (NEM KELL FÉLREÉRTENI!), na mi azóta is tartjuk a kapcsolatot, nem azt mondom, hogy minden nap, de tudjuk mi van a másikkal..

A másik -most már mondhatom barátságnak- barátság egy tanárral akkor kezdődött, mikor a középiskola utolsó événél tartottam. Addig szívből ki nem állhattam, alig vártam, hogy végezzek, és többet ne lássam. Aztán tessék utolsó évben valahogy nagyon sokat beszélgettünk, és nagyon megkedveltem. Azóta eltelt két év, és még mindig nagyon jóban vagyunk, van, hogy fölmegyek hozzá, és mesél egy csomó mindenről, meg rengeteget beszélgetünk, és ez nagyon szuper! Nagyon nem bántam meg, hogy megismertem őket, mert hozzájuk aztán tényleg bármikor fordulhatok, és az a legjobb, hogy nem egyoldalú a dolog, tehát ők is kíváncsiak rám.

2011. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!