Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak a hibáimon?

Hogyan változtassak a hibáimon?

Figyelt kérdés

Nos,a kapcsolataim sajnos nem alakulnak mostanában fényesen.Felismertem a saját hibáimat,de sajnos sorra követem el ugyanazokat.Mit tegyek,hogy megváltozzak?

Hiába döbbenek rá,hogy 1-2 dolgot nem kéne,de mégis aszerint cselekszem,mert adott pillanatba jön,ami jön,és nem az,amit kéne,ami ésszerű megoldás.Ez leginkább a hírtelen haraguságomban jön ki.Nem jut eszembe akkor 10-ig elszámolni,utána bánom a dolgokat.Erre nincs valami "gyakorlat",hogy elszokjak tőle?Csak normális válaszokat szeretnék,kötekedők kíméljenek.

25L


2011. máj. 1. 18:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
írjál már példát, mik is a hibáid?
2011. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hírtelen harag,ez a legfontosabb,hogy olyat mondok sokszor,amit nem kéne
2011. máj. 1. 18:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Látom nem sok válasz jön, pedig ez engem is érdekelne. Az elmélet már megvan, tudom min kellene változtatni, de nem tudom hogy csináljak ebből gyakorlatot :S

A hirtelen harag és támadás pl. nálam is megvan. Utólag bánom, de azzal már mire megyek?! :(

2011. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
velem is gyakran megtörténik ez. én is rajta vagyok a változtatáson, de szerintem a 10-ig számolás hatásos. nálam az beválik. :) meg kiabálás előtt belegondolok, hogy ha nem kiabálok, akkor megkímélem a torkomat és az idegrendszeremet is, mert nem leszek ideges. a régi matektanárom mindig ezt énekelte, ha felbosszantottuk: Nem vagyok ideges, fő a nyugalom! 100 évig élek én, ha így folytatom!
2011. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na végre sorstársakra leltem:)

Igazából itt annyi bunkó emberrel találkoztam,akik direkt kötekedni járnak (más kérdéseknél),simán lehet gyakorolni :D:D

De nekem 10ig pl sose jut eszembe abban a pillanatban csaka a dühöt,haragot látom:\

2011. máj. 1. 19:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy simán végig tudom sérteni azt is, akit a legjobban szeretek, mert tesz valami apróságot, még csak nem is direkt, ami nekem rosszul esik, és reflexből védekező állást veszek fel, visszatámadok, hogy "akkor fájjon neked is", aztán persze elszáll a harag, megbánom, és még csak nem is értem, hogy mégis mi a jó fene ütött belém?! :((

Egyébként itt az oldalon már gyakorlok :D de van hogy itt sem sok sikerrel :S

19:12 voltam

2011. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem hiba. Inkább egy hirtelen haragú embert szeretnék a közelemben tudni, mint egy csendes őrültet.
2011. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Dettó így vagyok vele én is,jön minden,hogy másnak is fájjon,de muszáj erről leszoknom.

Amúgy hidd el,hogy ha ilyen ember van a közeledbe,mint mi,hamar megunnád ezeket a "kitöréseket":(

2011. máj. 1. 19:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, én is ilyen vagyok, meg a fél családom. :)
2011. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én simán elüldöztem vele életem szerelmét :((

Szóval épp ideje megszabadulnom ettől. Én sem bírom ha más így viselkedik velem.

Arra jutottam, hogy ez is egyfajta önbizalomhiányból fakadhat (legalábbis nálam), így ha ezen javítok, akkor nem veszek támadásnak dolgokat, így védekeznem sem kell.

Egyébként olvastam egy cikket, ami érdekes lehet: [link]

Azért gyógyszert nem szeretnék szedni rá, ha erről van szó :) Remélem, hogy "csak" az önbizalmam tehet az egészről :)

19:12, 19:38

2011. máj. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!