Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális vagyok, utálom...

Antiszociális vagyok, utálom az embereket, utálom a fogyasztói életet. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A változz meg lásd a jót, és hasonló tanácsok kb annyira értelmetlenek, mintha egy apácát akarnátok prostitúcióra rábeszélni, tehát ne fáradjatok vele, nem akarok egy ilyen beteg világhoz igazodni.


Valami olyan megoldás kellene, amiben jól érezném magam.

Gondoltam már arra hogy kolostorba költözök, de sajnos nem vagyok keresztény, hajléktalan nem akarok lenni, olyan munka meg nincs, ahol ne kellene emberek közelébe kerülni, vagy nincsenek munkatársak.


2011. szept. 15. 06:48
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
46%

"amiben jól érezném magam"

hát.. és magadat is utálod?

2011. szept. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ilyen voltam, nekem a megoldásom: minimum jópofizáson kívül sz.rd le a többieket, és csináld azt, amit akarsz.
2011. szept. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

magammal nincs bajom, és azokkal sem akik hozzám hasonló jelleműek, vagy tudnak tapintatosan viselkedni, de idióták mindenhol vannak


06:58

néha még a minimum is nagyon fárasztó, és túlzottan is érdektelen vagyok mások iránt, de ez önmagában nem boldogít. nem unatkozok, és néha értelmesebb emberekkel is tudok beszélni de nekem ez kevés. az önmegvalósításhoz sok pénz kell, a pénzhez meg sok jópofizás, amit utálok. vagy bűnözés, de az sem az én világom. ha élvezném a kétszínűséget, akkor nem lenne gond, de nem így van

2011. szept. 15. 07:15
 4/46 anonim ***** válasza:
71%

"A változz meg lásd a jót, és hasonló tanácsok kb annyira értelmetlenek, mintha..."


De most őszintén: ha nem változol meg és nem is figyelsz a jóra a rossz helyett (vagyis lényegében nem látod a jót) akkor mi a faxt vársz el hogy történjen? A világ nem fog hozzád igazodni.


Einstein mondta - aki talán nem volt annyira hülye mint egy raklap - hogy nincs nagyobb őrültség, mint ugyanaz csinálni újra és újra aztán azt várni hogy más eredményt kapj...


Magyarul amíg te nem változol a világ is ugyanaz marad. A siker titka a képesség hogy máshogy csinálsz dolgokat mint eddig. Vagyis megváltozol...

2011. szept. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó vagyok.


Első lecke:

lásd be hogy utálod magad. vagy legalábbis valami tulajdonságaid. Aki szereti önmagát (szívből és nem csak úgy h kényezteti magát...) az szereti a többi embert is.


Ha valakit nem szeretsz, igazából azt nem szereted benne ami hiba benned is megvan, vagy megvolt.... Ha valakit irigynek látsz, akkor azt látod benne hogy te is szoktál irigyed viselkedni. Ha valakit hedonistának látsz és elítélsz, akkor arról van szó hogy fáj hogy neked is vannak világi vágyaid.... Stb... Ez egy rohadt gondolkodásmód változtatás aminek a lényege hogy kitakarítsd a mocskot magadból.

2011. szept. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
73%

Utálod a fogyasztói életet, mégis sok pénzt szeretnél? Nem gondolod, hogy ez egy kicsit paradox?:)

De sajnos a minimumot teljesíteni kell, ha pénzt akarsz kapni tőlük. Az emberek nagy része idegesítő, de ha van valami célod, megéri őket elviselni. Valamit valamiért. Nekem se tetszik, de ez van.

(2. válaszoló)

2011. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

07:18

Mondtam hogy nem érdekelnek a közhelyek.

07:30

Sem az okoskodás


07:50

Paradox: LÁTSZÓLAGOS ellentmondás. Nem akarok sok pénzt, mert nem akarok hatalmat, nem boldogít a fogyasztás, vásárlás, hanem egyszerűen pénzbe kerül minden. Nem a kényelmet vadászom, a szórakoztatottságot, hanem tőkét, amiből építeni tudnék. Attól hogy utálom, még szükségem van rá, mert ez a társadalmi berendezkedés. Marad még az erőszak, vagy csalás (manipuláció, színjáték), amiket nem szeretek.


Van célom, megpróbálom elviselni őket, de nagyon fárasztóak, és kihozzák belőlem az agressziót annak ellenére hogy békeszerető vagyok. Néha már a minimumot sem teljesítem, az sem érdekel, ha káromra van, csak hagyjanak már békén.

2011. szept. 15. 08:21
 8/46 anonim ***** válasza:
46%

OK, meggyőztél h tényleg antiszoc vagy. És hogy az is akarsz maradni.


Kiváló teljesítmény. Gratulálok ennyire antiszocnak lenni nekem nem sikerülne.



De akkor nem értem mi a rákért kommunikálsz itt emberekkel?

Mire számítasz? Minek örülnél? Mi a célod?


Azt már tudjuk hogy mi mindent utálsz. Tudjuk hogy mit nem szeretsz, mi idegesít stb. De azt nem hogy mi az (pl a múltadból példával) amitől jól érzed magad?

2011. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
21%

"igazából azt nem szereted benne ami hiba benned is megvan"- írta fennt egy válaszoló - és ez sajnos így van. ez az ún. 'árnyékszemélyiség'

(van egy jó kis dráma,ajánlom:

Jevgenyij Schwartz: Az árnyék)


Sajnos ahhoz, hogy 'jól érezd magad' - el kell fogadnod: másokat nem tudsz megváltozatni, csak magadat.

Ez nehéz. Számtalan módon menkülnek ettől az emberek:

de mégis ez az út a boldoguláshoz.

ÉS ennek a tevékenységnek első lépése -vagy inkább folyamatos talaja: az önismeret.

Gnóti széauton- Ismerd meg magadat - ez állt a delfoi jósda homlokzatára írva- ismerd meg magadat- és tudni fogod a jövőt.

ballagott az ember a jósdához: és ezt látta maga előtt:)))


(jó helyen van a kérdés, a Kérdező valószínűleg érezte ezt, amit írtam)

mert valóban, csak azt tudunk megértéssel együttérzően szeretni, akit megismerünk.

Ez nehéz, bonyolult, de nem 'közhely',

hanem talán az egyetlen út a boldoguláshoz

- hogy 'jól érezzem magam' a világban

2011. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy így vagy ezzel, de sok tanácsot nem tudok adni. A legprimitívebb emberek is képesek idebiggyeszteni, hogy legyen "célod", de most ezt a klisét én inkább kigynám.


Próbálj meg cél, hit és mindennemű elkötelezettség nélkül élni és olyan nehéz életed lesz mint senki másnak.

2011. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!