Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mikor lesz az ember kamasz?

Mikor lesz az ember kamasz?

Figyelt kérdés
Már sok faja választ halottam..12, 13,14..stb. De nem tuom, hogy melyik az igazi...
2011. máj. 19. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ahogy írod. Ez mindenkinél más. Akkor, amikor elkezdenek a nemi hormonok működni. Kialakulnak a másodlagos nemi jellegek és megváltozik a viselkedésük.


Olvass utána: pubertás.

2011. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hm... hát anyám szerint,amikor elkezd valaki veszekedni az anyjával,pénzt kunyerál és felzabál mindent meg minél tovább akar a haverokkal lógni,akkor már kamasz :D. de amúgy,az,amit az első írt teljesen igaz.

15L

2011. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a kamasz angolul teenager.

ha ebből indulok ki akor 13éves korától.

2011. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem évszámtól függ, bár általában tizenévesen kezdődik

érdekes, mert vannak 20-30 feletti emberek, akik még midnig a kamaszkorukat élik. vagy akkor kezdik.


van egy korszaka a csecsemőnek, amikor megtanulja elkülöníteni önmagát a világtól. a kamaszkor az öntudata ébredés kezdete, amikor a személyiségével, vágyaival ismerkedik az ember, alakítgatja.

jobb esetben ekkor jönnek a kérdések a világról, csupán nem feltétlenül anyutól, aputól (a korábbi kérdezős korszakkal ellentétben). viszonyfüggő.

általában a gyerek önállóságot akar, elszakadni kicsit a családtól, megmutatni, hogy ő már nem gyerek. és inkább egy másik társasághoz tartozni, felfedezni a külvilágot.


nagyjából

2011. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12-től szerintem, azok a kiskamaszok:D és kb 17-ig
2011. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy, én 12 leszek szóval ezek szerint kiskamasz vagyok?!

2011. máj. 19. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen:)
2011. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2011. máj. 21. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!