Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban feloldódjak akár idegenek, akár az említett fiú társaságában?

Figyelt kérdés

A legnagyobb problémám, hogy nem tudok normális emberi kapcsolatokat kialakítani. Viszonylag rövid időn belül sikerül az összes embert elmarnom magam mellől. Sokat gondolkoztam már ezen és arra jutottam, hogy a legtöbb esetben azért nem tudok beszélgetésbe elegyedni senkivel, mert azt gondolom, hogy egyszerűen nem vagyok érdekes az adott illető számára. Ez sajnos a párkapcsolatokra is kiterjed. Körülbelül egy hónapja megismerkedtem egy sráccal. Tökéletesnek látom. És sajnos úgy érzem, hogy kevés vagyok hozzá… Ettől az érzéstől teljesen gátlásos leszek és alig szólalok meg, ha vele vagyok. Érzem, hogy untatom, viszont félek, ha mély beszélgetésbe kezdünk, akkor kiderül számára, hogy nem vagyok olyan okos, mint ő.

A külsőmmel nagyjából elégedett vagyok, nem hinném, hogy ebből fakad a probléma. Inkább attól félek, hogy nem tudok érdemlegesen hozzászólni egy témához és ezért kinevetnek.


2011. máj. 24. 07:44
 1/4 anonim válasza:

Talán ez sem lesz érdemleges,


de szerintem az, hogy nem tudsz érdemlegesen hozzászólni egy témához nem feltétlenül zavar mindenkit. Akit igen, ott meg előbb - utóbb úgyis kiderül a dolog, és szerintem jobb előbb, mert az kevesebb fájdalommal jár. Persze lehet, hogy az derül ki, hogy hozzá tudsz szólni. :)


Egyébként én is sokszor éreztem azt, hogy a (volt) barátommal nem tudok elég érdekesen kommunikálni, de ő azt mondta, nem beszélek unalmasabban, mint pl. a legjobb barátai akár, csak kevesebbet. És a gátlásom, aggodalmaskodásom ha nem is kizárólagosan, de hozzájárult ahhoz, hogy már nem vagyunk együtt. Ez komolyabb probléma, azt hiszem...

2011. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, sajnos nálam is ez a helyzet :S Megkérdezhetem hány éves vagy?
2011. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia! 20 éves vagyok és egyre rosszabbul élem ezt meg... Pár éve még nem zavart ennyire. De most, pláne, hogy egyetemista vagyok... itt lenne a lehetőség, hogy sokat ismerkedjem és bulizzak... de egyszerűen nem megy :S

Veled mi a helyzet?

2011. máj. 24. 13:31
 4/4 anonim válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok... :( L/20
2011. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!