Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Álomvilágban élek és nagyravág...

Álomvilágban élek és nagyravágyó vagyok, vagy ennyire "satnyák" az emberek körülöttem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában sokat gondolkodom rajta, hogy én akarok-e megvalósíthatatlan dolgokat az életben vagy csak nem találom azokat az embereket, akik hasonlóan gondolkodnak mint én...Hogy lássátok mire gondolok, ezek az életcéljaim:

- Nyereséges vállalkozásokat indítani és vezetni.

- Ingatlantulajdonos akarok lenni( legalább egy ingatlan a lakásomon kívül)

- Annyi pénzem legyen, hogy a kamataiból is jól megélhessek munka nélkül.

- A kedvenc sportágaimban elismert lenni, legalább helyi szinten( Súlyemelés, MMA)

- Gyönyörű és okos barátnőt szeretnék.

- Négy nyelven akarok beszélni középszinten minimum(magyar,angol,német, svéd)

- Két gyereket akarok


Nagyjából. Ezeket nyilván nem hangoztatom, de ha körülnézek az ismerőseim között( van belőlük bőven) akkor azt látom, hogy a többségnek egyáltalán semmi célja nincs, csak legyen kaja meg hétvégére szórakozásra pénz,esetleg egy autót akarnak venni. Mindig olyan dolgokra költenek,ami csak nyeli a pénzt, de nem hozza. Vagy az ambiciózusabbak diplomázni akarnak és utána dolgozni vkinek. Én érzem ezt túl kevésnek vagy lehetetlen dolgokat akarok?

Vagy egyáltalán olyan ember, aki nem akar leragadni a szürke többség unalmas életében( dolgozni, TV-zni, hétvégén berúgni stb. arról nem beszélve hogy a nyugdíjas korukra nem gondolnak? )és a szavakon kívül tesz is érte?

Mert én ezeket leírtam de mindennap teszek értük. Tanulok sulin kívül. Ha van munka, dolgozom. Sportban már most kisebb sikereim vannak stb. és mellette érdekes, hogy tudok szórakozni is.

Üdv, egy elkeseredett 20 éves srác


2011. máj. 28. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Csináld meg, amit szeretnél, és ne hagyd, hogy eltántorítsanak a célodtól.

Lehet, hogy te leszel majd a példakép a körülötted lévő embereknek.

2011. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet.

Azért ilyen az emberek többsége, mert azt tanítják nekik az iskolában, hogyan legyenek jó alkalmazottak. 95%-uk be is áll a sorba, eszükbe se jut, hogy van más lehetőség. Egész generációk nőnek így fel. Én se kérek anyámtól pénzügyi tanácsot, mert ahhoz tök hülye. :)

Remek, hogy vannak elképzeléseid, céljaid! Kívánom, hogy sikerrel járj!

2011. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom mondani, hogy szívből kívánom Neked, hogy mindezt elérd. És egyben bízom benne, hogy ezek a saját vágyaid és nem mások akaratának, vagy társadalmi normatíváknak megfelelni akarásból szőtt tervek.
2011. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Inkább csak hajt valami belső tűz, hogy jobb legyek mindenkinél és keresek olyanokat, akiket szintén hajt valami hasonló és tesznek is a vágyaik eléréséért.
2011. máj. 29. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem álomvilág. Az lenne álomvilág, ha semmi esélyed nem lenne rá és nem is tennél érte.
2014. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 evetke1234 válasza:

Annyira pozitiv volt olvadni, hogy vannak ilyen emberek. Hasonlo gondolataim vannak mostanaban. Es az a baj, hogy a kornyezetemben senki nem gondolkodik igy. Mindenki megelegszik azzal, ami van, es nem akarnak valtoztatni.

Csak higyj onmagadban, es akkor minden almod valora valik! :)

2016. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azonban se veled, se a többségi robotolós társadalommal nem tudok azonosulni. Ha tehetném, elvonulnék a komplett társadalomtól, és csak lelki dolgokkal foglalkoznék.
2019. márc. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!