Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mitévő legyek?...

Szerintetek mitévő legyek? Elfogadjak e nyugodt szívvel 1 méregdrága ajándékot érettségi, ballagás-ra vagy ne.

Figyelt kérdés

Mivel nagyon szeretek fotózni, , régóta vágyom 1 komolyabb gébre (full-frames gép mark II canon ) , s a szüleim úgy gondolták hogy vesznek nekem 1-et, aminek nagyon örülnék, csakhát elég régóta lelkiismereti problémákkal küzdök azért mert anyagi helyzetünk miatt megengedhetik ezt a szüleim magugnak , én meg nem szeretnék tovább abban a helyzetben lenni hogy míg mások ( főleg Magyarországon)halálra dolgozzák magukat a megélhetésért, addíg én egy 450 ezer ft-os fényképezőgéppel hódoljak be szeretet hobbimnak, aminek barátaim vagy mások sem igazán örülnének neki*( ne értsetek félre nem azt mondanám hogy irigykednének, én ennél sokkal többre becsülöm őket, s eszembe nem jutna hogy irigykedne bárki is rám, amit nagyon nem szeretnék, mert úgy érezném az is az én hibám lenne.) *mivel tudom hogy sokuk szülei valóban a megélhetéséért küzd(pl : 1-ik barátom ( oszt társ) is nagyon szeret fényképezni, de még álmodni sem merne egy tükörreflexes gépről, ezért neki adtam a régi tükörreflexes gépemet)). Magyarországon egyre többen vannak kik gyűlölik az olyan féle gazdag "elkényeztetettnek" hitt gyerekeket mint én, nem akarom kitenni a szüleimet annak hogy rosszat gondoljanak róluk, ezért legszívesebben visszautasítanám egészet, s elmennék keresni 1 melót s megdolgoznék érte. Nem bizonyítás képen másoknak, csupán nyugodt lelkiismeretért, hogy azt mondhassam majd, igen ezért megdolgoztam s megérdemlem, de ez 1 sokkal nehezebb út s akár évekig eltartana mire összegyűjteném rá a pénzt, amire meg használnám a gépet az éjszakai fotózás lenne főleg, az idei nyári szezonban.


Ti hogyan döntenétek , gondolkodnátok az én helyemben?


válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 30. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

> Mivel nagyon szeretek fotózni,

És tudsz is? Úgy értem olyan szinten, mint ezen a 'modoros' oldalon tanyázó amatőr fotósok?: [link]

Vannak-e jó ötleteid, témáid, van-e a képeidnek mondanivalója, stb.


> full-frames gép mark II canon

Ilyen a gép azért egy kicsit túlzás! Még ha nagyon jól tudsz fotózni, van művészeti értéke a képeidnek, még akkor is.


> legszívesebben visszautasítanám egészet, s elmennék

> keresni 1 melót s megdolgoznék érte.

Amit megkapunk annak nincs értéke.

Dolgozz meg érte!

2011. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg ne azzal foglalkozz hogy ki mit gondol. Az igaz barátaid nem fognak ezért kevésbé szeretni csak mert kapsz egy fényképezőgépet. Persze, sokan vannak akik nem engedhetik meg maguknak, az én családom is ilyen, kb. csak álmodni merek ilyen ajándékról mert a szüleim nem keresnek annyit. Persze így is mindent megadnak meg én is kapok olyan ajándékokat amik (számunkra) drágának minősülnek. De tudom hogy a szüleim nem ostobák vagy naivak annyira hogy minden pénzüket egy-egy ajándékra költsék. Így nyugodt szívvel el is fogadom az ajándékot. Szerintem egy rendes gyerek nem attól lesz rendes mert visszautasítja a kicsit is nagyobb ajándékokat, hanem mert később mikor már dolgozik, megpróbál minél többet "visszaadni" a szüleinek.

Persze lehet mondani hogy "dolgozz meg érte" ami később úgyis beteljesül hisz magad fogod eltartani a családod, a gyerekeidet akiknek megpróbálsz minden jót megadni. Pont úgy mint most a te szüleid is.

Az írásodból meg arra következtetek hogy elég jól értesz ezekhez a gépekhez, de megnyugtatlak, hogy más viszont nem. Ezzel azt akarom mondani hogy ha nem kötöd mindenki orrára hogy mennyibe került a gép akkor maguktól nem fogják kitalálni. Így elkerülheted az esetleges kellemetlenségeket.

Szóval a helyedben én elfogadnám ;)

2011. máj. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan fogadd el, a barátod meg nem panaszkodhat ha nekiadtad a régit. És az újat is néha kölcsönadhatod neki. Vagyis összefoglalva: Hogy ez miatt se te, se ő ne érezzétek rosszul magatokat, oszd meg vele, mutasd meg neki, mondd meg h bármikor kölcsönkérheti (gondolom ha érdekel a véleménye meg is bízol benne). Ez miatt nem kell lemondani a hobbidról. A barátaidén kívül mások véleményével meg ne is törődj, ők mondjanak csak amit akarnak, de aki nem ért a fényképezéshez nem fogja tudni, hogy az egy 450 ezer ft-os gép, szal ez miatt ne aggódj.


Ha gondolod írj egy privát e-mailt az msn-eddel ha tovább akarsz erről beszélni. Én is hasonló helyzetben vagyok :/ :)

16/F

2011. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondd el senkinek az árát, és csak az fogja tudni, aki nagyon ért hozzá, de hidd el, én tuti nem tudnám, hogy az milyen gép.:) És fogadd el bátran, hiszen a szüleid szeretettel adják, és ha megtehetitek, miért ne?:)
2011. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!