Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincs bűntudatom?

Miért nincs bűntudatom?

Figyelt kérdés
Bármit is teszek,vagy mondok másoknak,amivel őket nagyon megbántom,sosem érzek utána lelkiismeret furdalást.Többször bántottam már meg a közelembe lévőket,vagy ártottam vmiképp másoknak.Miért van az,h ilyenkor tudom h rosszat tettem,de sosem bánkódom miatta?
2011. jún. 5. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Valahol elhagytad a lelked, tégy fel egy hirdetést, hátha valaki megtalálja és visszaszolgáltatja neked.
2011. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszed hogy nincs bűntudatod, ezért felteszed ezt a kérdést mert bűntudatot érzel amiatt hogy nincs bűntudatod ha másokat megbántasz (ergo azért érzel bűntudatot mert másokat megbántasz). Remélem tudtál követni.
2011. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Velem is így van. Másodiknak meg nem biztos hogy igaza van (nem tudom kérdező te hogy gondolod), én is szoktam itt feltenni olyan kérdéseket amikre érkeznek olyan válaszok, hogy "na de ha megkérdezem akkor mégiscsak...!", de nem, pusztán kíváncsiságból teszek fel kérdéseket, érdekel, szeretném megérteni hogy más miért gondol/érez stb úgy ahogy. Bár mondjuk lehet benne valami... Mármint én pl. ezt a kérdést biztos úgy tettem volna fel, hogy mások miért éreznek bűntudatot, milyen az mikor lelkiismeret furdalása van valakinek, és miért van az ha valakinek nincsen, soha. Szóval nem úgy hogy NEKEM miért nincs.. mert ez a része annyira nem érdekel, ahogy látom jó is hogy nincs, úgy vettem észre ez valami rossz dolog. Mármint rossz érzés.
2011. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a kérdés az, hogy szeretnéd-e jóvá tenni, ha rosszat teszel, vagy valakit megbántasz?

mert ez lenne a fontos - nem az önmarcangoló bűntudat.


az, hogy tudod,ha rosszat tettél, ártó tettet, azt a lelkiismereted révén tudod. Az embernek az igazságérzete működik.

Az, hogy egy ártó tett végülis neked fog ártani, azt majd sok tapasztalatból megtudod.

A közmondás nagyon igaz:


Aki másnak vermet ás, maga esik bele

- csak néha igen hosszú idő telik el,és aki nem elég éber, nem ismeri fel az ok-okozati összefüggést.

2011. jún. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek működik az igazságérzete. Én például amiről tudom hogy rossz, azt azért tudom hogy az, mert ezt tanultam. Hangoztatják mindenhol, hogy másoknak ártani rossz, természetes, hogy tudom hogy az, mert hülye nem vagyok. Ettől függetlenül szoktam én is ártani másoknak, és nem érzem magam rosszul miatta egyáltalán. Esetleg ha nekem is származik belőle valami károm később, az kellemetlen.
2011. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"amiről tudom hogy rossz, azt azért tudom hogy az, mert ezt tanultam"- ez egy bnehéz filozófiai kérdéshez vezet

én azt mondom: enm azért tudjuk mi a rossz-jó


figyelj egy kisgyereket: ha nem tudná eredendően, mi az a"JÓ" - meg nem értené, hogy magyarázánád neki?

2 éves

Azt mondja az anyuka :

Legyél jó! majd azt: Jó idő van. Majd:Egyél, jó a leves.

Tudja ám! Nem gondolja: legyek olyan mint a leves?


szóval, azt tudjuk, mi a jó-rossz.


Jónak lenni jó. :)

2011. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bevallom, nem egészen értem most ezzel mit akarsz mondani. Egy kisgyerek pláne nem tudja mi a jó és mi a rossz, azért kell mindenre megtanítani. Szóval ez nagyrészt szerintem nevelés kérdése is, ha kiskorától arra tanítanád hogy legyen paraszt, verekedjen mert az jó, lopjon, stb, akkor szerinted milyen felnőtt lenne belőle? Mondhatjuk ilyen szempontból, hogy a "jó" relatív. (Persze ez csak egy példa, nem hiszem hogy túl sokan nevelnék direkt a gyereküket arra hogy rosszak legyenek.) Tehát kinek mi. Persze nyilván az emberek többsége úgy van vele mint te, eleve jók, és úgy gondolják ez természetes, de van aki nem ilyen és kész. Én rendes nevelést kaptam egyébként, szóval van hogy az embernek egyszerűen nincs lelkiismerete.
2011. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a "jó" mint fogalom: hogy jelenik meg a gyerek tudatában?hm?

olyan nincs, hogy "nincs lelkiismerete"

el lehet nyomni ezt az ismeretet- neveléssel, később sajátmagunk felmentésével,önigazolásával. Rengeteget hazudunk magunknak: és közben, tudjuk, hazudunk-

ilyesmikre gondoltam

"A lelkiisemeret a lélek szeme"-mondta egy gondolkodó.

És meg lehet vakítami, el lehet homályosítani ezt a szemet, de normálisan: van.

2011. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

kajak nem akarlak megbántani,de ezt olvasd el és váljék hasznodra


[link]

2011. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet azért, mert EQ negatív vagy - nem egyenlő az IQ-val!!! -, vagy egyszerűen nincs semmilyen mértékű empatikus képességed, esetleg nem is szereted igazán azokat az embereket, akiket megbántasz...
2011. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!