Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bulimiás vagyok, és már...

Bulimiás vagyok, és már rettentő bűntudatom van, most jutottam odáig, hogy már nincs szivem hánytatni magam. Mennyit árthattam?

Figyelt kérdés
2008. aug. 6. 07:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Magadnak mennyit árthattál, vagy a kicsinek?

Hány hetes vagy egyáltalán?

Meg mi az, hogy nincs szíved már hánytatni magad???? Ha vállaltál egy gyereket, a legfontosabb az ő egészsége, nem pedig a te súlyod, alakod? Megmondanád, hogy hogy jutottak el hozzá szerinted megfelelő mennyiségben eddig a vitaminok, ha te az étkezések után rohantál hányni? Minek vállaltál gyereket, ha nem őt tartod legfontosabbanak? Egyből abba kellett volna hagynod a hánytatást, amint kiderült a baba.

Legjobb, ha beszélsz a dokiddal, védőnőddel, bár nem írtad hány hetes vagy.

És sürgősen keress fel egy pszichológust!

A tested már nem csak a te tested, felelőséget vállaltál egy másik életért.

15 hetes kismama

2008. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bulimia terhességgel gyógyítható lenne, milyen jó is lenne, de sajnos nem így van.

Ahogyan a előttem szóló is irta, a tápanyag nem jut el a babához. Ami azt jelenti, hogy elveszi belőled, ami neki kell, ami jár, de ha neked sincs sok, akkor miből vegyen el?

A babához a tápanyag egyébként is sokkal lassabban jut el, mint a te gyomrodhoz. De ezek szerint ő semmit sem kaphat belőle.

És mi lesz a későbbiekben? Egy baba súlygyarapodással jár. még, ha nem is a te súlyod növekszik, de az övé és a magzatvízé igen.

Akkor majd duplán hánytatod magad talán?

Azonnal szokj le a hányásról és kezdj el vitaminokat, tápanyagokban gazdag ételeket enni a pici miatt. A szoptatásnál se sajnáld tőle a gazdag, táőpanyagdús étrendet!

Remélem, még nem ártottál a babónak!

2008. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismeretlen elottem a lelki eredetu betegseg, en panikbeteg es gen. szorongo vagyok.

Semmi mas eselyed nincs arra, h egeszsegesen vegigcsinald a terhesseget, csak, ha szakemberhez fordulsz. Menj pszichologushoz (komolyabb esetben pszichiaterhez) keress fel dietetikust stb.

Felelos vagy azert a kis eletert.

34 hetes kismama

2008. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csoda hogy egyátalán teherbe estél!Mert ilyenkór még a havi is elmarad.Saját magad elhatározásodból tudsz segiteni magadon,ha nem akarod semmilyen orvos sem tud segiteni!!!Tapasztalatból beszélek,mert én is átéltem ezt,csak épp nem voltam terhes.Próbálj magad lábára állni,és hagyd abba ezt az önkinzást ami halálhoz vezet!!Üdv:Zsuzsa
2008. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy hány hetes vagy. Hogy belehúzhasson a babád a fejlődésbe, a növekedésbe, mindenképp szedj napi 1 terhesvitamint, ami vitaminbomba mind2töknek! étkezés után vedd be, úgy szívódik fel igazán! Sok zöldség, gyümölcs! Menj ki egy piacra, legeltetsd a szemeidet, edd is meg, és hagyd megemésztődni!

Sikerülni fog, csak akard!

2008. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakember (pszichologus) segiteni tud. Ne ess panikba, keress fel egy orvost, hogy mindketten jol legyetek. Mindenkeppen , mert ahogy masok i sirtak, a baba nem jut taplalekhoz. es idovel problemaja lehet.

Ne ess panikba , menj orvoshoz.

8 hetes kismama

2008. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
24 hetes vagyok. Nem rendszeresen hánytatom magam, csak vannak ilyen időszakok, akkor is van egy falás-hányás, de amit utána eszek az felszívódik, és emellett minden nap eszem friss gyümölcsöt, zöldséget ami bent marad. Az uh szerint a baba szépen fejlődik, a laboreredményeim is tökéletesek. Terhesvitamint is szedek. A baba nem tervezett volt, talán el kellett volna vetetnem??
2008. aug. 6. 08:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Most már akkor figyelj magadra,és vegyél erőt,és ne hánytasd magad!!!Most a babád a fontos nem te!Ami neki jó azt kell csinálnod!!!A te döntésed volt,hogy megtartsad ő csak élni akar!!Vigyázz magadra,és figyelj oda!Nagyon sok boldogságot kivánok a babához!!!

Üdv:Zsuzsa 29 hetes kismami

2008. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Senki nem írta azt, hogy el kellett volna vetetned. Egyszerűen csak erőt kellett volna venned magadon, és összeszedni magad, és nem hánytatni. Más meg azért harcol, hogy véget érjen a hányós időszaka.
2008. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azoknak, akik tényleg segíteni akartak, és nem csak ítélkeznek!
2008. aug. 6. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!