Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy szabaduljak meg a félelem...

Hogy szabaduljak meg a félelemtől?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy sokszor félek.Suliba ha felelek,torna órán ah felmérés van,legutóbb a magasugrás volt.Itt már nem éreztem annyira,hogy félek.De ha kihívnak a táblához akkor is félek,hogy nem tudok valamit és beégek.Pedig 4-5 tanuló vagyok,viszont az osztály kb.60%-a rosszul tanul,tehát előttünk nehéz lenne beégnem.Mlgis félek,mostanában nem mindig.Nagyon zavar mit tehetnék?Orvoshoz nem akarok menni.

14/L


2009. márc. 22. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Kamaszkori lámpaláz. Ez ellen nem sok mindent lehet tenni.
2009. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az előttem szólóval.

Én 17/F vagyok és én is félek az ilyen helyzetektől!-.-' Sajnos.. :(

De majdcsak elmúlik nálad is meg nálam is.. idővel! x)

2009. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Huh tudom mit érzel! Én is ilyen voltam régebben...szinte remegtem az izgalomtól. Aztán elkezdem színjátszózni, egyre többet szerepeltem nagyobb közönség előtt és szépen lassan elmúlt a lámpaláz is.


Hidd el, ahogy Te is kezdesz "öregedni" elmúlik, de segíthet az is, ha szembenézel a problémával(színjátszó, kiselőadások). Egy idő után belejön az ember.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
*elkezdtem
2009. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hortobagyi válasza:
100%

Sokfajta félelem van. Próbálj lazítani. Az a gond hogy önmagad megfigyelője vagy. így ketten vagytok a félelem megélésében. Egyrészt testileg éled meg, másrészt lelki önmagad megfigyelője vagy. Lazíts. Nem kell mindig ébernek lenni. Ne figyeld örökké a környezeted. A félelem lelki fáradságot is leplez. Kisebb koromban borsózott a hátam a közösségi megfelelőség miatt. Utáltam a közösségi munkát. Mert az elvégzett munka gyümölcsét mindig a lógósok, a kivételezettek kapták. És igazam volt. Az egyén önmagában többet teljesít, mint közösségben. A célok elérhetőbbek. A sikerek jobban mérhetők. Azt tanácsolom. Légy Önmagad. Fogadd el magadat olyannak, mint valóságban vagy. Ne utánozz senkit. Hidd el. A nagy ideák elkoptak az életemből, lehetséges, hogy el is törpültek. Föléjük emelkedtem fizikailag, és lelkileg. Ellenségeim elfogytak. A bántásokat, a sértegetéseket, megtanultam kezelni. Vagy oda sem figyelni. Nincs megalázóbb, ha bántanak, és Te nem figyelsz az élcelődőre. Lazíts. És ne félj tévedni. Attól azonban féljél, ha utólag nem ismered el, hogy hibáztál. Olvass sokat. Tanulj meg beszélni. Tanuld meg. Annak adnak igazat, aki jól beszél.

S ha már jó szónok, vagy megtanultál, kifejezően nyugodtan beszélni, akkor nem fogsz félni.

A félelem alapja az is hogy nem tudod a gondolataidat követni a beszédeddel. Mindig arra gondolj. Ha szólítanak, Akkor tiéd a pálya. Figyelnek rád, és van időd beszélni a témáról.

Nem kell sietned. És meglátod, előbb-utóbb eljön az idő hogy nem félsz senkitől és semmitől..

2009. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!