Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy hívják azt az állapotot,...

Hogy hívják azt az állapotot, mikor például megtudsz egy óriási nagy titkot, és nem bírod feldolgozni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom elmondott nekem egy ilyet, és fél óráig csak bámultam magam elé, és nem gondoltam semmire. Aztán kellett legalább egy hét, mire normálisan végig tudtam gondolni, és reagálni.

Annyira furcsa volt, még soha nem történ velem ilyen!

Ezt hívják sokknak? Azt hittem, az ilyen súlyos sérülés, ami életveszélyes.


2011. jún. 18. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokkot nem feltétlenül csak sérüléskor szerezhetünk(orvosilag arra a helyes kifejezés a trauma)Szerintem sokkot kaptál.
2011. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Wikipedián néztem utána, ott meg csak orvosi kifejezésekkel volt leírva.

Akkor ez inkább pszichológiai?

2011. jún. 18. 10:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Velem már előfordul , de 2-3 napig volt ilyen.

mi volt az a titok? mert vannak helyzetek, ahol normális , de vannak olyanok, aminél nem normális így reagálni valamire

2011. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Óriási horderejű titokról van szó. Én tudtam meg legelőször (6 évig tartotta magában az illető) és rám zúdított nem is egy ilyet. xD

Akkor, szerintem normális, hogy sokkot kaptam.

Tudom, hogy anonim az oldal, de inkább mégsem írnám ki, hogy mi volt az.


Egyébként, a pszichológusom szerint én nagyon sok dolgot képes vagyok elviselni, de ez nekem is betett...

2011. jún. 18. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:
bevallotta, hogy meleg, jól tippelek?:)
2011. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha van pszichológusod, akkor miért nem tőle kérdezed meg, hogy mi volt az??

Amúgy igen, sokk volt. A tv-ben is erőszeretettel használják (híres sorozatokba) valakit meggyilkolna "X" meg végignézte vagy csak ő talált rá. ÉS ez sokkos állapotot idézett fel nála. ÉS olyan tüneteket érez mint amiket te is leírtál.


Ilyen már velem is volt. Én elmondom mi történt. Van egy barátom, akire nagyon felnéztem szinte példaképem volt. Csak éppen bort ivott és vizet prédikált. A drogok ellen vallott, undorítónak tartotta és mindenkinek csak azt mondta, hogy ha drogokhoz érnek akkor megszakítja velük a kapcsolatot. Erre meg 1 alkalommal elém állt, hogy mindenféle szart magába nyomott és, hogy a szervei megbetegedtek miatta és, hogy be kell feküdnie a kórházba olyan súlyos a helyzete.

Nos ezek után én 4 napig köpni nyelni nem tudtam. A számból 1 hang nem jött ki.

2011. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

„bevallotta, hogy meleg, jól tippelek?:)”


Ha még csak ennyi lett volna... Ezzel kezdte az egészet... xD


„Ha van pszichológusod, akkor miért nem tőle kérdezed meg”


Inkább csak volt, most már nem járok, és nem akarom ilyen hülyeségekkel zavarni e-mail-ben, mikor már több, mint egy éve nem beszéltünk. xD

2011. jún. 18. 20:28
 8/12 anonim ***** válasza:
szóval meleg, hogy eltaláltam..:DD és mivel folytatta? szerintem ha már ennyit tudunk igazán elmondhatod...
2011. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja, azt elfelejtettem, hogy ilyen velem is volt, amikor az osztálytársamról megtudtam, hogy meleg...jóba voltunk nagyon, de ez annyira ledöbbentett, hogy napokig másképp néztem rá és nem is tudtam hozzá szólni. előző vagyok
2011. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

arra tippelek, hogy:


1. bevallotta, hogy szerelmes beléd

2. valamilyen fiú ismerősöddel kavar, aki ezek szerint szintén meleg.

2011. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!