Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más fiatal is így gondolja/ érzi?

Más fiatal is így gondolja/ érzi?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok,

az érettségi után más fél évet csak úgy voltam.

Most 20 évesen, úgy érzem felelőséget kell vallalnom.

Ès próbálom az életemet kitervezni, okosan csinálni a dolgaimat, még sokat kell tanulnom. De úgy érzem hogy példáúl, nem tudok felesleges dolgokra tölteni pénzemet.

Megyek majd egyetemre, de már gondolkozom hogy csinálok jövöben a lakással, családommal. Pedig nincsen barátnöm se...


Szóval csak én gondolok ennyire előre, vagy mások is így vannak ezzel?


2011. jún. 19. 02:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én 20 vagyok lány, orvostanhallgató.

Lehet szigorlatok után kimegyek Londonba, ha nem akkor 5.-évben Los Angeles U.C.L.A.-n van ismerős, de ha nem jön össze akkor is legkésőbb rezidensként már nem itt leszek.


Következő évben suli mellett kutatósegédnek megyek a Magyar Tudományos Akadémiára. - jól néz ki az önéletrajzban.


Jó lenne még egy drogprevenciós tanfolyamot meg egy elsősegély oktatói képzést megcsinálni.


Egyébként a genetika érdekel, de mindenki azzal nyaggat hogy menjek először sebésznek-ez is érdekel de a genetika jobban- aztán ha már jól állok foglalkozhatok a genetikával, mint Seffer doktor úr - am remélem kiengedik már a házi őrizetből jó lenne nyáron összefutni - nyaralószomszéd, apám már beszélgetett vele, de a dinkája azt nem említette meg anno "jah a lányom az orvosira jelentkezett"...:(


Család terén... hát én nem vagyok az a nagy szerelmes, majd lesz vki aki elnyomja a személyiségemet és fel tudok rá nézni mint férfira aztán jöhet 3 gyerek + dadák :D


Ház- lakásom már van Bpn, vagyis végülis közös húgommal. De am se akarok itt lakni. Briteknél 1,2 millás kezdő fizuval tuti nem lesz lakhatási gondom...

A mostani pénzszerzési ötleteimet meg átadom anyumnak aztán hátha lesz belőle egy családi vállalkozás, nekem nincs időm velük törődni suli mellett...

2011. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetes, ha 18-21 éves fiatal már tervezgeti a jövőjét, s nem napról napra él a szülei nyakán tervek és célok nélkül. Sőt, szerintem az is teljesen normális, ha 15-16 évesnek vannak céljaik, így az élet bármelyik területén, ha egy kicsit elengedné magát szíve szerint ott lebeg a szeme előtt a cél, amiért meg kell dolgozni és kétszer is meggondolja majd, hogy megengedheti-e most magának azt a lazítást.


Az én tervem a jövőre nézve:

Jövőre leszek 11.-es, nagyon bele fogok húzni a tanulásba, nem fogok megelégedni a 4,2-es átlaggal, maximalista leszek és az ötösökre fogok törekedni. Szerettem volna elmenni dolgozni az idei nyáron, de hiába néztem a munkákat, a környékünkön az összes diákmunka 18 éves korhoz van kötve. Tehát jövőre hamarabb elkezdek munka után keresgélni, mert jövőre már mindenképpen szeretnék elmenni dolgozni. Ha ez sikerül, a fizetésemnek minimum a felét el fogom tenni a későbbiekre. A maradékból pedig megkönnyítem egy kicsit a szüleim helyzetét és megveszem magamnak amire szükségem lesz (ruha, iskolai dolgok).

Érettségi után szeretnék itt maradni az iskolában + két éves képzésen. Ezzel nem veszíthetek semmit, a + két éves képzés után még mindig el tudok menni egyetemre vagy főiskolára, de egyetemről, fősuliról már nem tudok ide visszajönni. Ha bírom a szakmai képzés mellett is szeretnék elmenni dolgozni és a fizetésből spórolni minél több pénzt. Utána szeretnék elmenni gazdasági főiskolára.

Az addig összegyűjtött pénzt kolira, albérletre és egyéb főiskolai kiadásokra költeném, hogy ne mindent a szüleimnek kelljen finanszírozni, ami egyébként nehézkesen menne, mert a nővérem immáron 2 éve egyetemista (államilag támogatotton van), ami szintén nem kevés pénzbe kerül.


Hogy a tanulmányaim befejeztével milyen munkahelyet tudnék elképzelni magamnak, konkrétan nem tudom. A közgazdaság nagyon érdekel, el tudom képzelni, hogy a későbbiekben ezzel kapcsolatos legyen a munkám.

16/L

2011. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
19 éves főiskolás vagyok, és őszintén még ezen nem gondolkodtam el, hogy mi lesz, hogyan lesz...Nem szeretnék a vizsgák mellett, plusz ezen is idegeskedni.:D Szerintem ráér még..Majd amit hoz a sors az lesz. :)
2011. jún. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!