Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok képes koncentrálni,...

Nem vagyok képes koncentrálni, feltehetően ki is rúgnak miatta. Hogy javíthatok ezen?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy bennem van a hiba. Mindig is mondta a környezetem, hogy nem figyelek, de én úgy voltam vele, hogy olyan munkákat csináltam, amit utáltam, és biztos azért van. Egy ideje álmaim munkáját csinálom (pénzben nem, de nem érdekes), és így se megy. Ráadásul most közszemlére tettem valamit, ami miatt én kirúgnék mást. Bármi lesz is a sorsom, nagyon szeretnék ezen változtatni, ki segíthet?
2011. jún. 25. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy dolgozni valamit, hogy az ember nem szereti, nem érdemes, - és kevés ennél kellemetlenebb dolog érinthet egy tevőleges embert.

Azért a munkáért viszont, amelyet hivatásának tekint az ember, sok mindenre képes, - ne ülj ölbe tett kézzel (és várd meg, amíg fenéken billentenek), hanem próbálj meg mindent megtenni annak érdekében, hogy álmaid hivatását megtarthasd.

Önképzés. - Ha szükségét érzed.

Sport. - Önfegyelemre, önuralomra, kitartásra, következetességre nevel (tudat alatt is).

- A futás például nem igényel túl komoly anyagi befektetést, le tudod vezetni általa a belső feszültségedet, "fölös energiáidat", kihatással van arra is, hogy túlsúly alakulhasson ki a szervezeteden.

Vitaminok. Magnézium, Kalcium, - de nem ész nélkül, - mert a mértéktelenséggel többet ártasz Magadnak, mint használsz.

- Főleg a Magnézium az, ami a koncentrálóképességre kihatással van, - de a vitaminok harmonikus aránya csak "rásegít" a kedvező hatásra.

Pihenés. - Ne rendeld minden idődet a fentieknek alá, mert akkor azt veszed észre, hogy (jobb esetben) "kibuktál", (rosszabb esetben) fáj a gyomorszájad, - útban van a gyomorfekély.

- Én túl vagyok egyen, - nem volt kellemes két centi vastag, merev, műanyagcsövet "zabálni", de a hajlékony gumicső alkotóelemnek - ami a gyomorszonda része - a húzó hatása a nyelőcső lejáratánál sem volt kellemes.

Érdeklődés. - Amennyiben lehetőséged adódik erre, ne szégyellj szakmai témákban kérdezni azoktól a hosszabb ideje hivatásban dolgozó kollégáidtól, akik alkalmasak az emberi kommunikációra, - ha értelmesek, akkor ők is felfogják, hogy érdekük a tudás átadása.


Hirtelen ennyit tudok tanácsolni.

2011. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

rendszeres sport

sokkal több alvás

magnézium

2011. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krameri ***** válasza:
mikor dolgozol, tanulsz, figyelj magadra, hogy mikor kalandozik el a fantáziád, és térj vissza gyorsan a munkára, ne foglalkozz más dolgokkal. Ezzel, hogy figyeled, mikor megy el a figyelmed, 1-2 hét alatt észrevehető eredményt lehet elérni.
2011. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem 1-2 dologra felhívtátok a figyelmem
2011. jún. 27. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!