Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan értelmezed ezt az...

Hogyan értelmezed ezt az idézetet?

Figyelt kérdés
"Győztél, és én megadom magam. Ám e pillanattól fogva te is halott vagy. Halott a világ, az ég, és a remény számára. Bennem éltél. És halálomban, lásd e képben mely a tiéd, mennyire teljesen megölted magad." - Edgar Allan Poe
2011. jún. 25. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvasás közben felállt a hátamon a szőr meg a kezemen de csak pár másodpercre :D
2011. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez igy elég "nyers"nek hangzik.

számomra igy értelmezhetetlen

2011. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én így értelmezem:


Beteljesült egy vágy, így már nem kell reménykedni. A részed volt a remény. A remény meghalt, és minden velejárója, mind a jó, mind a rossz, és te magad is. Mivel beteljesült valami, már nincs célod. "Meghaltál." Hogy új célod legyen, ki kell találnod valamit, amiben újra reménykedhetsz, hogy újra élni tudj.


Egyébként hátborzongató idézet, de az egyik legjobb is, amit olvastam eddig. Lehet, hogy nagyon félre értelmeztem, de nekem ez jött le elsőnek.

Szerintetek?

2011. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ismerted már?:)

Azért is írtam ki mert nagyon megtetszett, de az értelmezése elég bonyolult. Szerintem sokféleképpen lehet értelmezni.

2011. jún. 25. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ismertem, csk mostantól, hogy kiírtad.


Igen, egy nagyon jó idézet, mert mindenki másképp tudja értelmezni:

- Hogy éppen milyen érzelmek vannak úrrá rajtunk,

- mekkora élettapasztalattal a hátunk mögött olvassuk

- vagy éppen csak a külső környezet hatása

- vagy minden egyéb apróság vagy fontos dolog más megvilágításba helyezi a mondanivalót.

Vagyis inkább azt, amit mi mondanivalónak vélünk, mert nem tudhatjuk, a szerző mire gondolt éppen, milyen hatások érték akkor.


Te hogyan értelmezed? Milyen módokon?

2011. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom leírni:)

Szóval szerintem olyan módon is lehet értelmezni, hogy ha valaki a jó, igaz célokért küzd, és ha ebben meg akadályozzák, vagy hátráltatja, egy nem jó, nem igaz ember akkor az átvitt értelemben meghal a világ számára!

remélem sikerül kibogozni. :D

2011. jún. 26. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Az író, aki majdnem 200 évvel ezelőtt élt megölt egy embert, csak azért, hogy tudja milyen érzés is az, majd önmaga is öngyilkos lett. Az idézettel fejezi ki az érzéseit, szerintem.16/f
2011. jún. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Poe 1849. október 7-én, Baltimore-ban halt meg. Halálának pontos oka még ma is ismeretlen. Többen gyanakodtak idült alkoholizmusra, agyrázkódásra, kolerára, kábítószerekre, szívrohamra, veszettségre, tuberkulózisra, de öngyilkosságra is."


Most ezek alapján tényleg sokféleképpen értelmezhető az idézet. De ő elsősorban direkt misztikus, hátborzongató történeteket írt, így akár valós tartalom nélkül is írhatta, ha éppen egy új történetet talált ki.

2011. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!