Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak a személyi...

Hogyan változtassak a személyiségemen?

Figyelt kérdés

Ilyen vagyok:

Képtelen vagyok tudatosan, akarattal fájdalmat okozni az embereknek. Még ha utálom, és meg is lenne az eszközöm hozzá, egyszerűen nem tudom megtenni. Megsajnálom még azt is, akit tiszta szívemből gyűlölök és meg tudnék fojtani egy kanál vízben. Érzékeny vagyok, bár sosem sírok, csak akkor kezdek valamiért könnyezni, ha más elkezd sírni, egyébként soha.. szóval eléggé empatikus vagyok.. Emellett konfliktuskerülő is vagyok.

Valszeg a genetikám is közrejátszik, mert apám is ugyan ilyen, csak ez társul egy gyenge személyiséggel, akaraterővel és életképtelenséggel. Ezért tart ott ahol tart, de ez nem ide tartozik, csak azért írtam le, hogy lássátok valszeg ez öröklött. Egyszerűen nem értem miért vagyok ilyen "jó".

Az, hogy ez miért zavar? Hosszú lenne leírni, nem is lényeges a kérdés szempontjából.



Ez a célom:

Egy egoista, érzéketlen, öntelt segg_fej, akit nem érdekel senki csak saját maga, és azok akik közel állnak hozzá. Aki könnyen átgázol másokon, aki saját kénye-kedve szerint kihasznál másokat, és játszadozik más érzelmeivel/érzéseivel, és aki bábunak/játékszernek tekinti az embereket.


Biztos vagyok, hogy ez a legtöbb embernek nem tetszik, és furcsának tartja, szóval a "Ne akarj ilyen lenni", és hasonló hozásszólásokat kerüljük, mert feleslegesek.


Tehát a kérdésem az, hogy hogyan kezdjem el, illetve mik azok a lépcsőfokok amiket teljesítenem kéne? A legfontosabb az lenne, hogy kiöljem magamból a "jót", ezt hogyan tegyem meg? Esetleg nagy vonalakban ezt leírná valaki lépésenként?


Köszönöm előre is a segítséget.


19/F


2011. jún. 28. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát barátom, neked jelenleg nem áll jól a rossz...

De ezen ELVILEG lehet változtatni. Az egészet tudatosan kell csinálni, van ugye ez a "lélek kiölés" technikája. Amikor leszámolsz az eddigi múltaddal, azokkal az eseményekkel, sérelmekkel, amik miatt ennyire érzékeny vagy. Aztán az emberek manipulálásának megszeretéséhez ajánlom figyelmedbe a keresztapa c. filmet, legalábbis alapjelenséget, amit az a marionett bábukat mozgató kereszt jelképez. Hogy úgy irányítja az embereket, mint egy bábművész a bábokat. Éshát végülis neked is ez lenne a célod.

De lényegében csak belső akarat és elhatározás kérdése, és az, hogy mindig emlékezni kell a célodra, és amikor döntés előtt vagy, akkor ne úgy dönts, ahogy régen (azaz most), hanem úgy, ahogy az úgy éned megköveteli. Ha hosszútávon ezt megszokod, akkor már ösztönösen fogod tenni a "rosszat".


Így elvileg sikerülhet, de ne vedd biztosra, én jó pár évvel ezelőtt próbálkoztam vele, de nekem sose sikerült teljesen a dolog...

2011. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azért nem tudod megtenni a "rossz" dolgokat, mert túl "jó" vagy, hanem mert nincs önbizalmad hozzá. Ha ez megnyugtat valamelyest: azzal, hogy ilyen akarsz lenni, részben már ilyen vagy.


Gondolom filmekből vagy sorozatokból láttad ezt a viselkedést és úgy érzed közel áll hozzád, de mégsem ilyen vagy, igaz?

2011. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha ennyire kemény fickó akarsz lenni, akkor afelé az első lépés, hogy OLDD MEG MAGAD bakker -.-' Ne rinyálj itt, hogy segítsenek neked, meg lépésenként rágják a szádba... Ha sz*r ember akarsz lenni, akkor állj a sarkadra, és legyél olyan. És ha te Tényleg ezt tartod követendő példának, akkor te Tényleg nem vagy jó ember, max gyáva.


Egyébként csak elkeseredett tizenéves érzékeny fiúcska vagy, és épp most vagy az "érzéketlen s*ggfej akarok lenni, mert így csak szenvedek"-stádiumban, amin minden érzékeny ember átesik :) Ahelyett, hogy megtanulnák értékelni és kihasználni az adottságaikat és a másságukat... Na de át kell ezen is esni, nem pofázok bele a személyiségfejlődésedbe :D


Lesz ez még így se, hidd el ;-)

2011. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első két hozzászólónak nagyon köszönöm a válaszát, sok mindre rávilágítottak, amire eddig nem is gondoltam.


"Gondolom filmekből vagy sorozatokból láttad ezt a viselkedést és úgy érzed közel áll hozzád, de mégsem ilyen vagy, igaz?"

Igen és nem, mivel ilyen emberek nagyon nincsenek az én ismeretségi körömbe így nem láthattam máshol, ezért igen. Hasonló emberek vannak, akik csak részben ilyenek, így nem róluk nem tudok példát venni. Valamilyen szinten ilyen vagyok, csak mindig megállít az, hogy belegondolok nekem hogy esne, és inkább hagyom a dolgot. Meg persze az is visszafog, hogy majd később mit gondolnak rólam. Ez a nevelésem miatt van inkább, szüleim konzervatív, visszafogott sznobok, és "fontos, hogy az emberek mit gondolnak rólunk". Bár ez csak kifelé megy, amúgy álszentek, de ez már megint nem ide tartozik.. :D


22:53

Hát nem tudom reagáljak-e erre, nem tetszik a hangnemed, se az hogy ilyen közönségesen és lealacsonyítóan nyilvánultál meg, tehát tök felesleges lenne leállnom veled vitatkozni, nem is szoktam.

Ez nem "keménység", nem erről szól. "Ne rinyálj itt", itt az egyetlen ember aki rinyál az te vagy, ezzel a meggondolatlan kifakadásoddal.

Utálom amikor az emberek általánosítva alkotnak véleményt, és figyelmen kívül hagyják azt a tényt, hogy minden ember más, és talán más motiválta, és más utakon jutott el ehhez a következtetéséhez. Direkt leírtam pár érvemet, hogy ez elkerüljem.


"Egyébként csak elkeseredett tizenéves érzékeny fiúcska vagy" Elég magabiztos kijelentés, úgy hogy fogalmad sincs arról, hogy ki vagyok, és erre még az írásom alapján se következtethettél. Az életem elég jó, tehát nem vagyok elkeseredett, érzékenyt se úgy értsd, hogy ha csak rosszul néznek rám, futok anyucihoz. Kiállok magamért mindig.

Nem vagyok jó ember, nem is akarok az lenni, ezt nem is írtam, tanulj meg szöveget értelmezni.

Gyáva? Kockáztattam már az életem másért, és volt halálközeli élményem. Egyáltalán nem vagyok gyáva.


Elmondjam én, hogy te mi vagy?

Most elégedett vagy magaddal, azt gondolod, hogy már van elég élettapasztalatod, és hogy jól megmondtad ennek az "elkeseredett tizenéves érzékeny fiúcskának". "Ami a szívemen a számon" típus vagy, amit én úgy fogalmazok, hogy előbb beszél, minthogy gondolkodik. Középosztályú család, 20-30 év közötti, és nő.

((Tudod mi ebben a jó? Ha eltaláltam, akkor rájössz, hogy talán jobban értek ehhez, igazam van és megérted azt amit írni akartam. Ha nem, akkor meg talán megérted: nem vonhatsz le ilyen következtetéseket egy emberről, úgy hogy nem is ismered.))



"hogy segítsenek neked, meg lépésenként rágják a szádba"

Mégis hogyan legyek képes magamtól megváltoztatni a személyiségemet, és eltörölni a korlátjaimat, ha ennyi idősen, még ki se alakult teljesen a személyiségem. Látszik fogalmad sincs róla mi ez, és nem éltél át ilyet. Ez nem ilyen egyszerű, főleg nem így.

2011. jún. 29. 00:32
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Le kell neked keverni egy két pofont,és közben gúnyolódni esetleg arcon köpni téged,na az majd segít hidd el :D
2011. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!