Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme "új életet" kezdenem?

Van értelme "új életet" kezdenem?

Figyelt kérdés

Semmi megrázó dolog nem történt az életemben, (szerencsére) csak kisebb problémák adódtak az utóbbi 3-4 évben.Azonban ezek annyira közrejátszottak mindenben, hogy ez idő alatt semmit sem csináltam, mert teljesen elvesztettem minden erőmet.Nem dolgoztam(mert elvileg egyetemre jártam, gyakorlatilag viszont nem),és nem is tanultam, csak minimálisat.Ezek nagyon elszomorítanak, mert pár évet elpocsékoltam az életemből,pedig már diploma közelben lehetnék.Lelkiismeretfurdalásom van magammal és másokkal szemben is.

Kezdjem ősztől újra a dolgokat?Már most elkezdeném összeszedni az egyetemre a dolgokat,hogy újra belevághassak és folyamatosan letegyem a vizsgákat.Ha mostantól mindent helyrehozok magam körül,pár év múlva leszek diplomás.Nem késő még?23 éves múltam.


2011. jún. 29. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Sohasem késő, szerintem kezd el ősztől újra, szerezz diplomát és irány dolgozni, akár itthon, akár külföldön.
2011. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Sosem késő.. Ha úgy érzed ezzel jobbra fordulna az életed, akkor vágj bele... Lehet a suliban találod meg a Párodat és sokmindenre meg is tanít... Én 17évesen jöttem össze a mostani Férjemmel és már 3éve együtt élünk, babát tervezünk és boldogok vagyunk a saját laksáunkban, jó munkánk van és nem bánunk semmit. ÉN nem.. Viszont TE lehet másképp szeretnél élni... Tudnod kell mire vágysz az életben és ha ahhoz kell egyetem, akkor ne késlekedj... Nem veszítessz semmit, főleg ha nem váratsz meg ezzel a döntéseddel senkit, mint én várattam volna! De nekem így jó! :) SOk sikert és kitartást, mert ha valami, akkor az kelleni fog! :)
2011. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha államis vagy, akkor nő az esélye annak hogy fizetősre raknak át. ha fizetős vagy, akkor minden évben csak drágább lesz. ezért kell elkezdened mihamarabb


ha el se kezded, munkát se találsz, kivéve 1-2 éhbérért gürizős alkalmi munkát.

2011. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen van értelme, ha belegonolsz. Ha nem kezdenél új életet, maradna minden ugyanilyen, az meg nem jó. Annyi, hogy szerintem nagyon nehéz, új életet kezdeni, nehéz magad mögött hagyni a múltat. Bár nem is tudom igazán magad mögött e kell hagyni, lehet csak el kell fogadni. Tehát mindenképpen van értelme "újból kezdeni", főleg hogy még fiatal is vagy. Igazából én is így vagyok mint te, csak 21 évesen.
2011. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!