Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért változott meg ellenséges...

Miért változott meg ellenséges irányba az ismerőseim viselkedése, csak mert lett most munkám, és keresni tudok magamnak egy kis pénzt?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, mindeddig nagyon jól megvoltam kisebb összegű pénzből is, nem nagyon költöttem magamra sem, inkább ilyen nassolni valókat vettem, vagy pizzáztam, buliban piát vettem. Összeismerkedtem egy régi ismerősömmel, akivel jóba lettünk, viszont az idő múlásával egyre jobban megértettem, hogy olyan emberek is vannak rajtam kívül (mint ő), akik büszkék arra, hogy semmit sem keresnek meg maguktól, és ez nekik nagyon kényelmes, hogy mindent az anyu/haverok/szomszéd/barátnő fizet. Ehhez társul egy szinte már idegesítő anyagiasság is, amikor az illető tekintettel magára, hogy nincs önálló keresete, semmilyen zsebpénze, olyanokat szó be nekem, amikor veszek magamnak valamit, hogy "mennyibe fáj ez neked?" meg hasonló beszólások. Most térjünk vissza a kérdésre: találtam magamnak egy nyári melót, operátor vagyok egy call centerben, és telefonos értékesítéssel foglalkozom. Jutalékos meló, vagyis ha szépen dolgozol, akkor emelik az órabért, ez nekik is jó meg neked is, ha meg nem értékesítesz semmit sem az ügyfeleknek, akkor hazaküldenek, mert full veszteséges a vezetőknek az, hogy te ott üldögélj. Jogos. Volt egy felvételi, bejutottam és munkához láttam. 500 forintos órabérrel napi 7 órát szeretnék melózni, így napi szinten 3500 ft-ot teszek félre, és szombatot is vállalok, így egy hónapban akár 85 ezer forintot is megkereshetek, augusztus végére meg 160 ezret. Na most az megy, hogy msnen ez a srác olyanokat szólogat be, hogy "szerintem bukni fogod a melót" meg hogy "a pénz nem minden" és ilyen nevetséges kifogások. Van egy másik csaj, akinek se pénze, se jogsija se végzettsége, se melója, és sértő megjegyzéseket fűz hozzám. Tulajdonképpen, az elmúlt 1 évben bejött nekem az élet: tavaly megszereztem a jogosítványom, most júniusban leállamvizsgáztam 5-ösre, és munkám is lett - és nemsokára pénzem is. És ezek az emberek vagy nem nézték volna ki belőlem, hogy idáig jutok, vagy irigyek, mert nem ők vannak a helyemben. Egy harmadik barátom pedig amikor megtudta, hogy van munkám, kérdezte mit dolgozok, meg mennyit keresek vele, erre nagyképűen olyanokat mondott, hogy majd megy ő is, két hétig csinálja és otthagyja a gec*be. Érdekes, az embereknek nincs önálló döntésük? Miért kell a másikat utánozni? Komolyan, most mindenki hirtelen operátor akar lenni, de ha jövő hónapban már a Praktikerben dolgoznék, esküszöm hogy mindenki oda akarna jönni. Undorító, hogy az emberek milyen megjegyzéseket és megnyilvánulásokat tudnak produkálni. Voltaképpen a nyári keresetem akár még 200 ezer is lehet a suliig, meg megvan a ballagási pénzem is, és ez ezekben az emberekben ellenszenvet váltott ki. Hozzáteszem: a csaj meg a két srác nem szegény, nem szenvednek hiányt és nagyjából hasonló anyagi helyzetben vannak mind.
2011. jún. 30. 23:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak a válasz:


Leírom részletesen, hogy mi alapon működik a rendszer!

Call centerben dolgozom, a TeleQuest Kft nevezetű cég foglalkoztat minket, és a fizetést is tőlük kapjuk, de kizárólag valamilyen diákszövetkezeten keresztül. Így akarják szűrni, hogy aki nem múlt még el 18 éves, vagy nincs érettségi bizonyítványa, és jelenleg is érvényes diákigazolványa vagy ezzel egyenértékű iskolalátogatási papírja, az ne dolgozhasson, ne jelentkezhessen diákmunkára. A meló alapfeltétele, hogy választasz egy diákszövetkezetet, és regisztrálsz. Szükséged van taj számra, személyire, diákigazolványra, bankszámlaszámra, adókártyára, lakcímkártyára. Minden személyes adat fontos szerepet játszik a munkaviszonyod fenntartásához. Aztán felvételizned kell a munkahelyen. Nálunk úgy működött, hogy ki kellett tölteni egy tesztet számítógépen, 0 és 100%-os eredményesség között, majd volt egy elbeszélgetés és egy regisztráció a szerverre, a személyes adatok és elérhetőség miatt. Ha jó voltál, visszahívnak. Ezután oktatáson kell részt venned, ez csak 2-4 órát vesz igénybe. Megtanulod az adott kampányban értékesítendő csomagok nevét, árát, tulajdonságait, és szakmai vizsgát teszel belőle. Ennek nehézségi foka csak annyira nehéz, amennyire nem tanultad meg az elméletet. A vizsga után szituációs feladatokat kell játszani, hogy te vagy az operátor /és ügyfél, ahol arra kíváncsiak a supervisorok hogy mennyire vagy önálló, tudsz e kezelni egy problémát, mikor sokalsz, parázol be, ilyesmik. Hallgattok hangfelvételeket is értékesítésekről. Direkt lesznek helytelen, hibás értékesítések, meg egyszerűek vagy elhúzódó jellegűek. Majd a végső teszt során 1 órát dolgoztok, de nem kaptok fizetést. Ez mindenkinek nagyon rosszul szokott sikerülni, itt sokan kétségbe esnek, mert először beszélnek idegen emberekkel látatlanban, és nem elég, hogy előre betanult formaszöveget mondjanak el az ügyfélnek, de figyelmesen hallgassák meg őket, és eközben egy értékesítő szoftveren jelölgetni is kell, hogy az ügyfél milyen kifogásokkal jött a termékkel szemben. Ekkor kifogás-kezelést kell alkalmazni, ezeket is tanultuk, hisz ebben a munkában a nagy dumás, rámenős, nyomulós operátorokra van szükség. Ha az ügyfélnek tetszett az ajánlat, megkötitek a szerződést telefonon, felolvasol neki egy kicsit hosszú jogi nyilatkozatot a szerződéskötésről, majd megköszönöd a figyelmét és kezdődik minden elölről. Két óra alatt 5 telefonos előfizetői díjcsomagot, de minimum 3-at kell eladnod, vagy hazaküldenek. Ha minőségi hibát ejtesz, (nem az előfizetővel szerződsz, nem olvasod fel a jogi nyilatkozatot, nem rögzíted a beszélgetést, nem figyelmezteted az ügyfeled a rögzítésről, kifelejtesz valami fontosat a beszélgetésből) akkor általában kirúgnak. Ha kezdő vagy még, akkor egy-kettőt még elnéznek. Jutalékos rendszerben dolgozol, ezt magyar nyelven lefordítva úgy fogalmaznám meg: ha k*rva jó vagy, akkor a s*ggedet is kinyalják, óránként 7-800 ft-ot tejelnek a vezetők, mindenki előre köszön neked, késhetsz pár percet, sajátosan módosíthatod a munkavállalásod, mobilozhatsz is közben, stb. Ha meg dettó nem megy az egész meló, kirúgással fenyegetnek, jutalékot se kapsz, és lekezelően szólnak hozzád, lesz*rják a fejed. És akár szólhatnak is, hogy ne gyere be többet dolgozni. :(

2011. júl. 3. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!