Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hiszel a pillangóhatásban?

Hiszel a pillangóhatásban?

Figyelt kérdés

A káoszelméletből fakadó feltevés szerint egy pillangó szárnycsapása tornádó erejű széllé erősödhet.

Hiszel abban hogy egy jelentéktelennek tűnő, apró dolog nagy esetleg sorsfordító hatással lehet az életedre?


2011. júl. 5. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes és jó elméletnek találom,bár nem hiszek benne. A gondolat maga szép,hogy egy kicsi is végbe vihet valami nagy dolgot,hogy egy pillangó okozhat tornádót.
2011. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Az egész kérdés fiktív, mert nem tudunk visszamenni az időben, és kipróbálni, hogy mi lett volna ha ott mást csinálok.

Ennek ellenére az teljesen egyértelmű, hogy bizonyos dolgok befolyásolják az életünket.

pl egyetemre járok, már majdnem végzek, kitűnő eredményekkel. Ha most bemegyek a rektorhoz, és behúzok neki egyet, akkor garantáltan nem fogom elvégezni, és kárba vész 4 év tanulás. Lazán el lehet rontani több évnyi munkát pár pillanat alatt, tehát HA vissza tudnál menni, és valamit máshogy csinálni, akkor minden bizonnyal létezne pillangóhatás.

2011. júl. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hogy kötözködjek egy kicsit, az hogy behúzol a rektornak nem éppen egy kis dolog mert ez közvetlenül váltana ki nagy hatást nem láncreakciószerűen. szóval nem ilyenre gondoltam
2011. júl. 5. 18:32
 4/13 A kérdező kommentje:
és visszamenni az időben tényleg nem tudsz, de azt el tudod képzelni csak egy pár lépésnyire, megközelítőleg h mi lett vna ha.. nem csinálom ezt meg ezt
2011. júl. 5. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én abszolút hiszek benne. lehet h hülyén fog hangzani de az életem most teljesen más lenne ha 14évesen nyaraláson mikor mentem a büfébe ne ment vna egy kavics a papucsomba.
2011. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ezt leírnád részletesebben pls
2011. júl. 5. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
14évesen nyaraltunk családdal balatonon. ebédkor elindultunk unokatesommal büfébe de belement a papucsomba egy kavics ugyhogy megálltam a legközelebbi padnál kivenni. leültem és ottvolt mellettem 1 teli doboz cigi vszinü vki elhagyta. elraktam mert tudtam h unokatesom néha sziv. odaadtam neki aszonta szivjuk el. ez elött soha 1 szálat nem szivtam mert mindig nemet mondtam és meg is montam h soha nemfogok cigizni v cigit venni de most meglettem gyözve hamár az ölembe esik 1 doboz akk szivjunk bele csaknem szokok rá pár száltól. este kijártunk cigizgettünk megtetszett az éjszakai eljárogatás , a cigi a sok ember minden és hát rászoktam. 1re többször vettem cigit és járogattam el este és jött az ivás stb és 1re több embert ismertem meg kb átszoktam erre az "életformára"...( mostani közeli ismeröseim barátaim , volt bnöim nagyrészét igy "szedtem össze h leszolitottak v én öket este cigiért. ezáltal a személyiségem is befolyásolta , szociálisabb és magabiztosabb lettem) de rájöttem h ez nem kifizetödö ugyhogy kénytelen voltam vhogy eltartani magam mert a szüleimtöl nemsok pénzt kapok ugyhogy emiatt elkezdtem minden hétvégén és szünetben dolgozni. csomo olyan embert ismertem meg emiatt akik befolyásolták az életem és a legtöbb negatív és pozitiv élményem az elmult jopár évböl ebböl indult ki végülis. ha akkor nem megy bele az a kő a papucsomba akk most teljesen más lenne minden és kb 90% hogy egészségesebben élnék és maradtam vna a focinál mert hogy elégszép sikereket értem el de emiatt hagytam abba. ehelyett igy több pénzem megy el + az egészségem és nem1szer történt velem olyan dolog amit megbántam de sokkal többet tapasztaltam az életböl. azon is sokat gondolkozom h milett volna ha ott felveszek egy rohadt cipöt és akk nem lenne ez de rájöttem h ennek is oka volt és végülis h tehetném se változtatnám meg mert kitudja mi lenne most akkor és igy is elégedett vagyok az életemmel.
2011. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
+még külön külön levezethető 1-2 ember megismerésére is akik nagyban befolyásolták az életem de probáltam csak nagy vonalakban irni
2011. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)
2011. júl. 5. 19:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nm :) kb az élet legtöbb fontosabb eseménye rengeteg látszólag véletlen történésböl fakad. aztán h létezik e véletlen vagy tényleg minden okkal történik azmár csak a hit kérdése
2011. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!